Nájdeš nás aj na:

Amerika

New York v najluxusnejšej economy: Emirates od 399€!

New York v najluxusnejšej economy: Emirates od 399€!

New York je stále najobľúbenejšou diaľkovou destináciou Slovákov. Za Veľkú mláku lietame radi bez prestupu alebo komfortne s jedným prestupom z Viedne, Budapešti alebo Prahy. A keďže Slováci milujú lietať s Emirates, ale z našich končín tieto aerolinky lietajú iba smerom do Ázie, je nasledujúca ponuka leteniek veľmi výnimočná.

Reklama

Exkluzívne cez Pelikán si teraz môžeš rezervovať letenky s odletom z Viedne a cestovať do New Yorku cez Miláno, kde nasadneš na obrovský Airbus A380 od Emirates a užiješ si všetky výhody lietania s týmito špičkovými aerolinkami z Blízkeho východu. Poď sa pozrieť, čo ťa čaká.

Nasadneš vo Viedni

Emirates z Viedne nelietajú do USA. Pelikán však vďaka svojej novinke (kombinovaným kalendárom) dokáže spájať aj aerolinky, ktoré spolu bežne nespolupracujú. A tak sme vytvorili kalendár, vďaka ktorému vo Viedni nasadneš na krídla Wizz Air, prípadne Austrian Airlines a dopravíš sa komfortne do Milána, na hlavné letisko Malpensa.

Jeden a pol dňa v Miláne

Po prílete do Milána si prevezmeš svoju batožinu a užiješ si jeden plný deň v tejto talianskej metropole. Prestup v Miláne sme schválne nastavili na 1,5 dňa, aby si sa nemusel/a náhliť a aby si z nasledujúceho letu Emirates mal/a čo najkrajší zážitok.

Do New Yorku veľkolepo

Po krátkej návšteve Milána začína najlepšia čas tejto letenky. Priamy let s Emirates z Milána do New Yorku. Takže nasadneš na palubu lietajúceho doubledeckera – obrovského Airbusu A380 Emirates a užiješ si zhruba 7 hodinový let s výbornými službami a do New Yorku dorazíš super naladený.

Pred odletom odporúčame stiahnuť aplikáciu Emirates. Môžeš si cez ňu spraviť check-in, vybrať sedadlá, dokúpiť špeciálne služby. Po celý čas vidíš prehľadne celý itinerár a neustále si informovaný o aktualitách týkajúcich sa tvojej cesty. Rýchle, prehľadné a cool.

Budeš sa cítiť ako V.I.P hosť. Tak možno charakterizovať palubný servis aj v ekonomickej triede. Pohodlne sa usaď a tvoj let môže začať. Čaká ťa výnimočná gastronómia, široká ponuka nápojov, niekoľko chodové menu a široké sedadlá s veľkým priestorom na nohy.

Budeš chcieť „dupľu“

Menu je vyberané s dôrazom na to, do akej destinácie cestuješ. Takže cestou z Milána si pochutnáš na jednej dobrote a cestou z New Yorku zase na inom šmaku.

Samozrejmosťou je klasický príbor a pitný režim podľa tvojho gusta. Ponuka alkoholických a nealkoholických nápojov je rovnako pestrá, ako keby si zavítal do luxusnejšieho baru. V novom sortimente alkoholických nápojov nájdeš viac ako 18 miešaných nápojov – z nich si určite vyberieš, či už máš chuť na niečo ľahké a svieže, sladký chladivý kokteil alebo teplý nápoj, ktorý ti spríjemní let.

Veľký displej, veľa zábavy

V Emirates má každý cestujúci ekonomickej triedy š k dispozícii veľký 13,3 palcový displej na sedadle oproti. Počas letu tak môžeš sledovať filmy, seriály, počúvať hudbu, hrať hry alebo dokonca pozerať živé futbalové prenosy. Navyše, ak si chceš nabiť svoj mobil či tablet, po ruke máš USB port.

Je úplne jedno, že poletíš 12 km nad zemou priemernou rýchlosťou okolo 900 km/h, ak si napríklad futbalový fanúšik, so živými športovými prenosmi v rámci systému Ice TV live ti obľúbený zápas neutečie. Vďaka športovým kanálom Sport 24 a Sport 24 Extra uvidíš to najlepšie napríklad z obľúbenej anglickej Premier League či nemeckej Bundesligy.

Internet zadarminko

Milý bonus, s ktorým sme sa zatiaľ stretli pri ekonomickej triede len v Emirates ťa čaká hneď po vzlietnutí. Každý cestujúci sa môže pripojiť na On air Wi-Fi – a získa bezplatne 20MB internetu. Stihneš tak poslať dôležitý e-mail, napísať kamošom na WhatsAppe, alebo spraviť cool fotku či natočiť krátku insta story na Instagram.

Komfortný balíček tiež

Komfortný kozmetický balíček dostaneš aj v ekonomickej triede. Stačí, ak máš nočný let a ten ťa v prípade tejto letenky čaká cestou naspäť. Nájdeš v ňom produkty potrebné pre zubnú hygienu, bambusové ponožky, štuplíky do uší alebo klapku na oči.

Konečná, vystupovať na JFK

Veľkoleposť zážitku si uvedomíš vo chvíli, kedy obrovský Airbus zosadne na newyorskom letisku JFK a ty si budeš želať, aby ten let trval ešte pár hodín. Ale veď cestou naspäť to bude tiež super, no nie?

Každopádne, vybrať si môžeš z troch variantov:

 • Viedeň – Miláno (1,5 dňa) – New York – Miláno od 399€ (KALENDÁR)
 • Viedeň – Miláno (1,5 dňa) – New York – Miláno (1 deň) – Viedeň od 439€ (KALENDÁR)
 • Viedeň – Miláno (1,5 dňa) – New York – Miláno (krátky prestup) – Viedeň od 487€ (KALENDÁR)
ViedeňMilánoNew York Miláno
od 399 Rezervuj

Odporúčame tiež:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore