Nájdeš nás aj na:

Európa

Jesenné Taliansko: 10 leteniek do 10 miest

Jesenné Taliansko: 10 leteniek do 10 miest

Najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou pelikánskych zákazníkov je Taliansko. Prečo? Vraj pre ich skvelé víno, chrumkavú pizzu, temperament, podnebie, tiscky rokov staré pamiatky, cenovú dostupnosť aj romantické scenérie v Toskánsku.

Reklama

My máme teraz pre teba, zhodou náhod, desať leteniek do desiatich talianskych miest za menej ako 50 eur. Vlastne, cena leteniek do Talianska s nami začína od 16 eur. Kam to bude?

Bologna

BratislavaPriamy letBolognaPriamy letBratislava
od 16 Rezervuj

Bologna ťa so svojim krásnym historickým centrom, bohatou gastronomickou kultúrou a živou, ale uvoľnenou atmosférou zaručene očarí. Trhy v centre sú známe úžasnou ponukou čerstvého ovocia a pečiva. Symbolom mesta sú dve veže na námestí Piazza di Porta Ravegnana. Nižšia z dvojice, Garisenda, sa nakláňa omnoho dramatickejšie ako Šikmá veža v Pise.

Bologna je malé mesto s množstvom vecí, ktoré môžeš objavovať a zároveň je to dobrá základňa pre pešie túry do okolitej prírody alebo výlety vlakom do zvyšku Talianska. Modena, Ferrara, Benátky, Florencia a Parma sú ľahko dostupné a na dosah je aj množstvo prímorských letovísk.

Rím

BratislavaPriamy letRímPriamy letBratislava
od 19 Rezervuj

Kedysi ho volali urbs kaput mundi – mesto v centre sveta. Tento titul síce Rím stratil pred stáročiami, dodnes je však jednou z najvyhľadávanejších destinácií sveta. Postav sa pred arénu, v ktorej kedysi bojovali gladiátori alebo sa prejdi po fóre starého Ríma, kde každá polorozpadnutá antická stena, každá svätyňa a každý kus dlažby pod nohami zaváňa históriou.

Hodinová prechádzka v Ríme ťa naučí o dejinách viac ako sto hodín dejepisu v školských laviciach. Rím je naozaj večný. Prejdi sa aj k Fontáne di Trevi. Hovorí sa, že keď do nej hodíš mincu, návrat do Ríma je takmer zaručený. Povinnou zastávkou je samozrejme Vatikán. Námestiu svätého Petra, rovnomennej Bazilike (je jedným z najväčších kostolov na svete) ani Sixtínskej kaplnke (jeden z najväčších pokladov Vatikánu) sa nič nevyrovná.

Alghero, Sardínia

BratislavaPriamy letAlgheroPriamy letBratislava
od 20 Rezervuj

Z krásy tohto stredovekého mesta celkom často padajú sánky. Chodí sem veľmi veľa turistov, v júli a auguste sa dočasne zvyšuje počet jeho obyvateľov až o 4-krát. Jeseň je ale o čosi lepšia, menej frekventovaná, slobodnejšia na pohyb. Alghero má silnú osobnosť, nedovoľuje tak cestovnému ruchu ovplyvniť jeho pôvodnú stredovekú atmosféru.

Koľkokrát si už sedel/a v kaviarni v historickom centre nejakého krásneho mesta? Toto je povinná činnosť aj v Alghere a uvidíš, bude to výnimočné. Potom sa môžeš vybrať na objavovanie pláží a krás neďalekej miestnej riviéry del Corallo.

Miláno

BratislavaPriamy letMilánoPriamy letBratislava
od 33 Rezervuj

Miláno je mesto, v ktorom sa snúbi to najlepšie zo sveta dizajnu a módy a miesto, kde si každý príde na to svoje. Tak možno charakterizovať Miláno. Či už miluješ výpredaje v obchodoch, famóznu taliansku kuchyňu, európsku históriu a umenie, alebo si fanúšikom futbalu. S touto letenkou budeš mať všetko z toho na dosah, stačí si len vybrať správny termín. Letenky začínajú na sume 33 eur a končia tými najkrajšími zážitkami.

V meste talianskeho dizajnu to hemží svetovými fotografmi, dizajnérmi z celého sveta, a samozrejme, celebritami, ktoré sem pravidelne prichádzajú na párty vychýrených módnych domov. Druhé najľudnatejšie mesto Talianska sa môže pochváliť množstvom parkov, kvalitnými univerzitami, výbornými hotelmi, ale aj skvelými reštauráciami.

Catania, Sicília

ViedeňPriamy letCataniaPriamy letViedeň
od 41 Rezervuj

Bol/a ste už na Sicílii? Dovolenku tu ti naozaj odporúčame, pretože ostrov ponúka nielen úžasné pláže a more, ale aj kultúrne pamiatky a samozrejme sopku Etnu! Najväčšiu aktívnu sopku v Európe, ku ktorej sa ľahko dostaneš a navyše ponúka pôsobivé výhľady. Catania je druhé najväčšie mesto Sicílie a je plné starobylých pamiatok.

Navštív aj romantické a mystické mestečko Taormina a objav jeho nádherné historické centrum s množstvom rozkvitnutých balkónov, ale aj krásne antické divadlo a jeho panoramatické výhľady na sopku.

Pisa, Toskánsko

BudapešťPriamy letPisaPriamy letBudapešť
od 42 Rezervuj

Vyber sa spoznávať jeden z najkrajších a najromantickejších regiónov Európy, vydaj sa spoznávať Toskánsko! S letenkami z Viedne do Pisy ťa to totiž teraz vyjde omnoho lacnejšie ako je zvykom. Pisa a jej Piazza dei Miracoli je pri výlete do Toskánska povinnou zastávkou. Mesto čerpá svoju slávu z obrovskej chyby architektov. Ale svetoznáma Šikmá veža je len jedným z mnohých pozoruhodných pamiatok v tomto krásnom meste.

Centrum mesta je bohaté na gotické kostoly a renesančné námestia s rušným životom. Ale bola by škoda nevydať sa ďalej. Mesto obklopuje nádherná toskánska príroda počnúc parkom Migliarino San Rossoro a Massaciuccoli. Ideálnym obdobím na návštevu je jún, pretože mesto hostí mnoho tradičných slávností a podujatí.

Cagliari

BudapešťMilánoCagliariMilánoBudapešť
od 42 Rezervuj

Palazzi, Vespa, rušné kaviarne… Cagliari je hlavné a najväčšie mesto Sardínie. Toto prístavné mesto sa delí na 2 časti: na kopci je stará časť (sem patrí aj Castello, ktoré je obľúbené pre svoj výhľad), pri brehu je nová časť. Tvoj výlet bude stopercentný vtedy, ak sa sem dopravíš loďou. Hoci Tunisko je bližšie ako Rím, Cagliari ja najtalianskejšie mesto Sardínie.

Neapol

BudapešťPriamy letNeapolPriamy letBudapešť
od 42 Rezervuj

Neapol je hlavným mestom regiónu Kampánia, mnohí ho pokladajú za najumeleckejšie i najchutnejšie mesto Talianska. Ak miluješ taliansku kuchyňu, v Neapole si prídeš na svoje. Mesto je vychýrené svojím gurmánskym jedlom, nájdeš tu množstvo kostolov, skvelé múzeá ale aj čarovné uličky a zákutia. Môžeš si spraviť výlet do neďalekých Pompejí alebo na ostrovy Ischia a Capri.

Rimini

BudapešťPriamy letRiminiPriamy letBudapešť
od 42 Rezervuj

Rimini je medzi Talianmi pravdepodobne najobľúbenejšie prímorské stredisko Jadranskej riviéry. Aj vďaka takmer 20 km dlhých piesočných pláží dostalo Rimini pomenovanie Slnečná riviéra. Sem sa chodí za oddychom a za slnkom, ktorého je dosť aj na jeseň. Navyše u vtedy pláže už menej obsadené turistami a tak zostávajú viac otvorené a krásne len pre teba.

Bari

KrakovPriamy letBariPriamy letKrakov
od 42 Rezervuj

Bari sa nachádza nad podpätkom talianskej čižmy na pobreží Jadranského mora a je hlavným mestom regiónu Apúlia. Malebné prístavné mesto ťa očarí svojim talianskym šarmom a ak hľadáš skutočné Taliansko, kde sa môžeš po večeroch túlať po historických úzkych uličkách, práve si takéto miesto našiel. A napriek tomu, že Apúlia je považovaná za obľúbenú letnú destináciu, kde nájdeš pôvabné pláže, krištáľovo čistú vodu, čerstvé ryby a bohatý nočný život, praví Taliani odporúčajú na návštevu aj zimné obdobie.

V zime je tu jedlo chutnejšie, obchody prázdnejšie a ceny nižšie. A keďže počasie nie je práve najvhodnejšie na vylihovanie na pláži, povzbudzuje to k objavovanie úžasného okolia, kde nájdeš úplne nový pohľad na tento krásny kus Talianska.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore