Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najfotogenickejšie miesta v Ríme

Najfotogenickejšie miesta v Ríme

Rím je lákadlom pre mnohých cestovateľov, na šťastie je už v dnešnej dobe veľmi dostupný a tak splniť si sen o výlete do Ríma je hračka. Okrem krásnej architektúry, známych pamiatok a dobrého jedla je to aj mesto kde je fotogenický snáď každý kút. Aké sú tie najfotogenickejšie miesta v Ríme a ako si ich užiť bez davov turistov? Prečítaj si v článku.

Reklama

Koloseum

Rímske Koloseum bez pochýb patrí medzi najväčšiu dominantu mesta. Niet sa čomu diviť, je nádherné cez deň, ale aj v noci. Je to jedna z tých pamiatok z ktorej srší skutočná atmosféra, tento pocit som napríklad pri Eiffelovej veži nezažila. Okolie Kolosea je veľmi fotogenické a na šťastie nie je veľmi ťažké spraviť si tu fotku bez davov turistov, nakoľko ide o mohutnú stavbu a miesta v okolí je viac než dosť.

Fontana di Trevi

Za mňa ide zatiaľ o jednu z najkrajších fontán aké som kedy videla, avšak dojem kazia obrovské skupiny turistov, ktoré sú tu takmer počas celého dňa. Ak si chceš fontánu poriadne užiť a spraviť aj pekný záber, jediná rada je vstať skoro a prísť sem ešte pred východom slnka. Vtedy má fontána naozaj svojskú atmosféru.

Nenechaj si ujsť:

Forum Romanum

Táto pamiatka je fotografický raj. Je tu mnoho fotogenických zákutí. A ide to dokonca aj bez vstupu, nakoľko okolo je niekoľko balkónov z ktorých sa vieš nie len pokochať touto pamiatkou, ale taktiež spraviť aj skvelé zábery.

Španielske schody

Aj na Španielske schody sa oplatí si privstať, nie len že opäť nasaješ jedinečnú atmosféru bez davod ľudí, ale taktiež budeš mať možnosť odniesť si zopár vkusných fotiek.

Altar of the Fatherland

Pre niektorých možno menej známa budova Ríma, avšak po fotogenickej stránke nie je priveľmi pozadu za najznámejšími pamiatkami. Uhlov ako sa odfotiť s touto krásnou pamiatkov je mnoho.

Pantheon

Známy Pantheon býva taktiež obklopený turistami počas celého dňa, takže pokiaľ chceš mať trošku pokoja, opäť si budeš musieť privstať. V okolí sa nachádza niekoľko podnikov, takže skvelú fotku môžeš odfotiť aj z terasy.

Villa Borghese

Pak Borghese je skvelým nie len na oddych, ale taktiež miesto na zachytenie skvelých záberov. Je tu o poznanie menej turistov. Ty si tak vieš užiť príjemnú atmosféru, spraviť pekné zábery a prenajať si napríklad aj loďku.

Castel s Angelo

Pri tejto pamiatke opäť platí jediná rada ako sa vyhnúť davom a tou je vstať veľmi skoro ráno. Darmo, most je priveľmi frekventovaný, avšak s dávkou kreativity si tu odfotíš perfektné zábery aj počas dňa.

Trastavere

Fotogenická štvrť Ríma. Úzke uličky, farebné domčeky, či street art. Povinná jazda pre každého fotografa.

Piazza Navona

Námestie Piazza Navona je fotogenické samo o sebe. Jeho najväčšou dominantou je práve fontána, ktorá je uprostred námestia.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore