Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Odkiaľ je najlepší výhľad na New York?

Odkiaľ je najlepší výhľad na New York?

Ak raz navštíviš New York rozhodne si nesmieš nechať ujsť výhľad na toto dych berúce mesto. Možností odkiaľ si užiť pohľad z vtáčej perspektívy je mnoho. Som si istá, že ťa inšpirujem a pri tvojej ďalšej ceste využiješ jeden z mojich tipov.

Reklama

Oficiálne vyhliadky

Možnosť, ktorú využíva väčšina návštevníkov sú vyhliadkové budovy, ktoré ponúkajú výhľad z viacerých výškových budov v New Yorku na rôzne časti mesta.

Empire State Building

Ak túžiš po výhľade z New Yorskej ikony, výhľad z Empire State Building je pre teba pravá voľba. Vyhliadku absolvuješ z 86. poschodia odkiaľ budeš mať celý Manhattan ako na dlani. A aká je nevýhoda výhľadu práve odtiaľto? Okrem veľkého množstva turistov aj samotný fakt, že sa ti z výhľadu nenaskytne samotný pohľad na Empire State Building.
Cena:38$

Top of The Rock

Skvelou alternatívou je vyhliadková budova Top of The Rock odkiaľ sa ti naskytne pohľad na Central park, Bronx a severnú časť Manhattanu. Výhľad si užiješ zo 67. poschodia.
Cena: 42$ (za príplatok 10$ možnosť vrátiť sa na západ slnka)

Socha Slobody

Priamo zo Sochy Slobody je krásny výhľad nie len na celý západný Manhattan, ale tiež na New Jesey, či Staten Island.
Cena:21,50$

Tip: Skvelou voľbou je aj loďka, ktorá zdarma premáva z New Yorku na Staten Island. Počas približne polhodinové jazdy môžeš pozorovať ako sa Manhattan krásne vzďaluje a po ceste naopak približuje. V diaľke zahliadneš aj Sochu Slobody.

Nenechaj si ujsť:

One World Trade Center

Mrakorap, ktorý sa nachádza na mieste zrútených dvojičiek ponúka turistom panoramatický výhľad až zo 400 metrovej výšky. Výhľad z aktuálne najvyššej budovy New Yorku je naozaj úžasný a ponúka výhľad na všetky známe budovy vrátane Empire State Building. Za priaznivého počasia sa dá vidieť až do vzdialenosti 80 kilometrov.
Cena: Dospelý 35$

Rooftop bary s výhľadom

Užívať si výhľad na New York s drinkom v ruke je skvelé. Je to aj akási ekonomickejšia voľba, nakoľko na vyhliadke drink nedostaneš. V New Yorku nájdeš mnoho barov,ktoré ponúkajú výhľad a ceny drinkov sú samozrejme vyššie. Avšak rovnako, alebo aj viac by si predsa zaplatil aj na vyhliadke. Rozhodne je to skvelá voľba. Odporúčame:

  • 239 Fifth Rooftop
  • Spyglass Rooftop Bar
  • Cloud Social Rooftop Bar
  • The Roof
  • Haven Rooftop
  • Bar 54
  • Sky Room
  • Cantina Rooftop

Let helikoptérou

Ak túžiš po nezabudnuteľnom zážitku, výhľad na New York z oblakov je to pravé. Ide síce o drahší variant, ale na webe sa vieš dopátrať k rôznym skvelým akciám, kde zoženieš lety od približne 60€.

Lanovkou na Roosevelt Island

Naopak najlacnejšou alternatívou ako si užiť New York z výšky je lanovka, ktorá premáva na Roosevelt Island. Spiatočný lístok stojí iba 4$.

Výhľad na Manhattan zdarma

Ak sa uskromníš s pohľadom spoza rieky, odporúčam ti výhľad z New Jersey, mne sa tam veľmi páčilo. Je tam príjemné prostredie, mnoho lavičiek a pokoj.

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Last minute letenky do Dubaja! Leť v novembri za 136€ (termíny aj vo februári) https://t.co/Cenjdfj9xb #letenky17 hodín dozadu
Tento kút Holandska si už videl(a)? Letenky do Eindhovenu za 16€! https://t.co/Kshekk3Bxg #letenky17 hodín dozadu
Malta je nádherná aj v zime! Leť od 14€ https://t.co/3QyDimXRj0 #letenky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Pobyt v thajskom Krabi s výletom do Kataru len za 829€! https://t.co/neEfT0tfGb #ponukadna2 dni dozadu
Thajsko v sezóne s 30kg batožinou za 439€. https://t.co/xw5TiZ1RLX #letenky2 dni dozadu
Sao Paulo s úžasnými Turkish Airlines za 449€. https://t.co/NlZxbeBlUT #letenky2 dni dozadu
Barcelona - New York - Viedeň za 219€! https://t.co/vbykQggrOV #letenky2 dni dozadu
Objav Kyjev s letenkami od 34€! https://t.co/WHz866g1vy #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore