Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Odkiaľ je najlepší výhľad na New York?

Odkiaľ je najlepší výhľad na New York?

Ak raz navštíviš New York rozhodne si nesmieš nechať ujsť výhľad na toto dych berúce mesto. Možností odkiaľ si užiť pohľad z vtáčej perspektívy je mnoho. Som si istá, že ťa inšpirujem a pri tvojej ďalšej ceste využiješ jeden z mojich tipov.

Reklama

Oficiálne vyhliadky

Možnosť, ktorú využíva väčšina návštevníkov sú vyhliadkové budovy, ktoré ponúkajú výhľad z viacerých výškových budov v New Yorku na rôzne časti mesta.

Empire State Building

Ak túžiš po výhľade z New Yorskej ikony, výhľad z Empire State Building je pre teba pravá voľba. Vyhliadku absolvuješ z 86. poschodia odkiaľ budeš mať celý Manhattan ako na dlani. A aká je nevýhoda výhľadu práve odtiaľto? Okrem veľkého množstva turistov aj samotný fakt, že sa ti z výhľadu nenaskytne samotný pohľad na Empire State Building.
Cena:38$

Top of The Rock

Skvelou alternatívou je vyhliadková budova Top of The Rock odkiaľ sa ti naskytne pohľad na Central park, Bronx a severnú časť Manhattanu. Výhľad si užiješ zo 67. poschodia.
Cena: 42$ (za príplatok 10$ možnosť vrátiť sa na západ slnka)

Socha Slobody

Priamo zo Sochy Slobody je krásny výhľad nie len na celý západný Manhattan, ale tiež na New Jesey, či Staten Island.
Cena:21,50$

Tip: Skvelou voľbou je aj loďka, ktorá zdarma premáva z New Yorku na Staten Island. Počas približne polhodinové jazdy môžeš pozorovať ako sa Manhattan krásne vzďaluje a po ceste naopak približuje. V diaľke zahliadneš aj Sochu Slobody.

Nenechaj si ujsť:

One World Trade Center

Mrakorap, ktorý sa nachádza na mieste zrútených dvojičiek ponúka turistom panoramatický výhľad až zo 400 metrovej výšky. Výhľad z aktuálne najvyššej budovy New Yorku je naozaj úžasný a ponúka výhľad na všetky známe budovy vrátane Empire State Building. Za priaznivého počasia sa dá vidieť až do vzdialenosti 80 kilometrov.
Cena: Dospelý 35$

Rooftop bary s výhľadom

Užívať si výhľad na New York s drinkom v ruke je skvelé. Je to aj akási ekonomickejšia voľba, nakoľko na vyhliadke drink nedostaneš. V New Yorku nájdeš mnoho barov,ktoré ponúkajú výhľad a ceny drinkov sú samozrejme vyššie. Avšak rovnako, alebo aj viac by si predsa zaplatil aj na vyhliadke. Rozhodne je to skvelá voľba. Odporúčame:

  • 239 Fifth Rooftop
  • Spyglass Rooftop Bar
  • Cloud Social Rooftop Bar
  • The Roof
  • Haven Rooftop
  • Bar 54
  • Sky Room
  • Cantina Rooftop

Let helikoptérou

Ak túžiš po nezabudnuteľnom zážitku, výhľad na New York z oblakov je to pravé. Ide síce o drahší variant, ale na webe sa vieš dopátrať k rôznym skvelým akciám, kde zoženieš lety od približne 60€.

Lanovkou na Roosevelt Island

Naopak najlacnejšou alternatívou ako si užiť New York z výšky je lanovka, ktorá premáva na Roosevelt Island. Spiatočný lístok stojí iba 4$.

Výhľad na Manhattan zdarma

Ak sa uskromníš s pohľadom spoza rieky, odporúčam ti výhľad z New Jersey, mne sa tam veľmi páčilo. Je tam príjemné prostredie, mnoho lavičiek a pokoj.

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nové aerolinky OWG vznikali tajne. Lietať budú do tropických destinácií https://t.co/W5RhnTOo0o #novinky17 hodín dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky17 hodín dozadu
Budúcnosť lowcostových aeroliniek AirAsia je neistá. V hre je aj krach https://t.co/IfVl4O0qgT #novinky18 hodín dozadu
Japonsko má nový rýchlovak, ktorý môže jazdiť aj počas zemetrasenia https://t.co/kIc3ocGvbk18 hodín dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5nBatI #letenky19 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodín dozadu
Dubaj opäť otvorený! Emiráty vyžadujú test, ak ho nemáte, spravia ho zdarma https://t.co/CPr5HnU6dI #letenky20 hodín dozadu
Kolumbia predĺžila lockdown do 1. augusta lety sú zakázané do septembra https://t.co/NTUphP7rvo #novinky20 hodín dozadu
Rím pre pokročilých: 11 dôvodov, prečo je toto mesto večné https://t.co/ARZRMdsI2r #cestopisy21 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore