Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Poznáš dobre Budapešť? Objav skryté poklady maďarskej metropoly

Poznáš dobre Budapešť? Objav skryté poklady maďarskej metropoly

Ak si Budapešť navštívil už niekoľko krát, pravdepodobne poznáš už každý jej kút, alebo si to aspoň myslíš. Ja som pre teba vypátrala zopár miest, ktoré len tak ľahko nenájdeš. Verím tomu, že aj tvoja ďalšia cesta do Budapešti ťa prekvapí.

Reklama

Aquincum

Aquincum je archeologický park, ktorý bol pôvodne vojenským táborom. Nachádza sa na samotnom okraji Budapešti v časti Buda. Cena v hlavnej sezóne (Apríl-október) je pre dospelého necelých 6€, pre študenta 3€. Prehliadka ruinami je rozhodne skvelá pre ľudí, ktorí navštívili Budapešť už niekoľko krát a hľadajú nejaké nové zákutia. Miestami sa veru ani nebudeš cítiť ako v Budapešti.

Pinball Museum

Ak budeš v Budapešti vyhľadávať zábavu, mám pre teba tip na skryté pinballové múzeum. Toto interaktívne múzeum skrýva pinballové automaty, ktoré ostali zachované niekoľko rokov. Nachádza sa tu až 130 strojov, vďaka čomu je najväčším múzeom v Európe tohto typu. Nájdeš tu aj napríklad stolný hokej z roku 1920, čo je poriadny unikát. Dospelý lístok stojí 9€, študenti a seniori zaplatia 6€.

The Art Noveau masterpieces of Odan Lecher

Čo tak sa vydať po stopách secesných budov v Budapešti? Ödön, ktorý je zakladateľom maďarskej secesnej architektúry sa často krát prirovnáva ku katalánskemu Gaudimu. Za top miesta, za ktorými sa oplatí vybrať sú:

  • Gellért Hotel a Spa
  • Parisiana Club
  • Paris department store
  • Institute for the Blind

Romai part

Rímske nábrežie je ideálne pre tých, ktorí radi trávia čas pri vode. Nábrežie Dunaja v Budapešti je nádherné a lemuje ho množstvo podnikov a barov. Miestni obľubujú podnik Fellini, ktorý je vybavený farebnými ležadlami a pohodovou atmosférou. Toto miesto je určite najlepšie navštíviť v lete, posedieť si tu na pikniku, či v jednom z podnikov.

View this post on Instagram

Dolce Vita

A post shared by Alper (@alperyesiltas) on

Feneketlen Lake

Jazero je obľúbeným miestom, miestnych rybárov. Ja ho skôr odporučím ako príjemne spestrenie tvojho výletu.

View this post on Instagram

#templom #church #landscape #picturesque

A post shared by Dénes Száz (@denesszaz) on

Miksa Roth memorial House

Miksa Roth bol známy v rakúsko-uhorskej ríši ako umelec, ktorý vyrábal sklo na cisárskom a kráľovskom dvore. V jeho pamätnom dome sú zachované jeho maľované poháre a sklenené mozaiky na ktorých sa podieľal nie len on, ale aj tiež jeho 15 asistentov.

Füvészkert Elte

Až 8000 druhov rastlín sa nachádza v botanickej záhrade Elte. Nájdeš tu napríklad aj Wolémiu, ktorá sa údajne vyskytovala už počas obdobia dinosaurov. Palmový dom, ktorý sa tu nachádza je jeden z najstarších v celom Maďarsku. Okrem množstva paliem sa môžeš pokochať stromami na ktorých rastú avokáda, papája, či banány. Počas jesene sa tu konajú ochutnávky tropického ovocia. Vstupné pre dospelého je necelé 4€ a pre študenta iba 2€.

Happy drink bar

Pamätáš si na morbídnu, ale napriek tomu roztomilú rozprávku Happy Three friends? V zašitej uličke v Budapešti sa skrýva bar, ktorý je pomaľovaný týmito vtipnými postavičkami. Nejde o žiaden fancy podnik, ale o príjemný tematický pub.

Portuguese Wall Tiles

Iba pár obyvateľov Budapešti vie, čo sa skrýva za farebnými kachličkami, ktoré môžeš spozorovať v útrobách metro stanice Deák Ferenc tér. Stena je zložená z portugalských básni v maďarčine a naopak. Túto zaujímavosť daroval Lisabon, Budapešti v roku 1996.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Meškal ti let? Poškodili ti batožinu? APRA chráni práva leteckých pasažierov https://t.co/O9hsmeJi5I15 hodín dozadu
Už 7 rokov na trhu. APRA chráni práva leteckých pasažierov https://t.co/O9hsmeJi5I16 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Štokholm s hotelom a letenkou za 139€! https://t.co/wVDJooIORr16 hodín dozadu
Miami od 359€! Letenky z Viedne https://t.co/jfMYdmTEsn19 hodín dozadu
Jarný citybreak v Palerme? S letenkami so zľavou od 16€ https://t.co/GZ5uXe9Vpi19 hodín dozadu
Mongolsko, miesto nedotknutej prírody. S Turkish Airlines od 569€ https://t.co/GBIk7QgV2Z20 hodín dozadu
Dve novinky z poľských letísk: Malorka a Laponsko! https://t.co/aGZ7ytvWCI22 hodín dozadu
Island z Viedne na jar od 90€! https://t.co/okY32eOUq523 hodín dozadu
Jarný citybreak v Palerme? S letenkami so zľavou od 16€ https://t.co/GZ5uXdSk0I23 hodín dozadu
PECKA DŇA: Veľká noc na Santorini? Letenka a hotel 249€ https://t.co/27D4dIMuwy2 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore