Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Poznáš dobre Budapešť? Objav skryté poklady maďarskej metropoly

Poznáš dobre Budapešť? Objav skryté poklady maďarskej metropoly

Ak si Budapešť navštívil už niekoľko krát, pravdepodobne poznáš už každý jej kút, alebo si to aspoň myslíš. Ja som pre teba vypátrala zopár miest, ktoré len tak ľahko nenájdeš. Verím tomu, že aj tvoja ďalšia cesta do Budapešti ťa prekvapí.

Aquincum

Aquincum je archeologický park, ktorý bol pôvodne vojenským táborom. Nachádza sa na samotnom okraji Budapešti v časti Buda. Cena v hlavnej sezóne (Apríl-október) je pre dospelého necelých 6€, pre študenta 3€. Prehliadka ruinami je rozhodne skvelá pre ľudí, ktorí navštívili Budapešť už niekoľko krát a hľadajú nejaké nové zákutia. Miestami sa veru ani nebudeš cítiť ako v Budapešti.

Pinball Museum

Ak budeš v Budapešti vyhľadávať zábavu, mám pre teba tip na skryté pinballové múzeum. Toto interaktívne múzeum skrýva pinballové automaty, ktoré ostali zachované niekoľko rokov. Nachádza sa tu až 130 strojov, vďaka čomu je najväčším múzeom v Európe tohto typu. Nájdeš tu aj napríklad stolný hokej z roku 1920, čo je poriadny unikát. Dospelý lístok stojí 9€, študenti a seniori zaplatia 6€.

The Art Noveau masterpieces of Odan Lecher

Čo tak sa vydať po stopách secesných budov v Budapešti? Ödön, ktorý je zakladateľom maďarskej secesnej architektúry sa často krát prirovnáva ku katalánskemu Gaudimu. Za top miesta, za ktorými sa oplatí vybrať sú:

  • Gellért Hotel a Spa
  • Parisiana Club
  • Paris department store
  • Institute for the Blind

Romai part

Rímske nábrežie je ideálne pre tých, ktorí radi trávia čas pri vode. Nábrežie Dunaja v Budapešti je nádherné a lemuje ho množstvo podnikov a barov. Miestni obľubujú podnik Fellini, ktorý je vybavený farebnými ležadlami a pohodovou atmosférou. Toto miesto je určite najlepšie navštíviť v lete, posedieť si tu na pikniku, či v jednom z podnikov.

View this post on Instagram

Dolce Vita

A post shared by Alper Yesiltas (@alperyesiltas) on

Feneketlen Lake

Jazero je obľúbeným miestom, miestnych rybárov. Ja ho skôr odporučím ako príjemne spestrenie tvojho výletu.

View this post on Instagram

#templom #church #landscape #picturesque

A post shared by Dénes Száz (@denesszaz) on

Miksa Roth memorial House

Miksa Roth bol známy v rakúsko-uhorskej ríši ako umelec, ktorý vyrábal sklo na cisárskom a kráľovskom dvore. V jeho pamätnom dome sú zachované jeho maľované poháre a sklenené mozaiky na ktorých sa podieľal nie len on, ale aj tiež jeho 15 asistentov.

Füvészkert Elte

Až 8000 druhov rastlín sa nachádza v botanickej záhrade Elte. Nájdeš tu napríklad aj Wolémiu, ktorá sa údajne vyskytovala už počas obdobia dinosaurov. Palmový dom, ktorý sa tu nachádza je jeden z najstarších v celom Maďarsku. Okrem množstva paliem sa môžeš pokochať stromami na ktorých rastú avokáda, papája, či banány. Počas jesene sa tu konajú ochutnávky tropického ovocia. Vstupné pre dospelého je necelé 4€ a pre študenta iba 2€.

Happy drink bar

Pamätáš si na morbídnu, ale napriek tomu roztomilú rozprávku Happy Three friends? V zašitej uličke v Budapešti sa skrýva bar, ktorý je pomaľovaný týmito vtipnými postavičkami. Nejde o žiaden fancy podnik, ale o príjemný tematický pub.

Portuguese Wall Tiles

Iba pár obyvateľov Budapešti vie, čo sa skrýva za farebnými kachličkami, ktoré môžeš spozorovať v útrobách metro stanice Deák Ferenc tér. Stena je zložená z portugalských básni v maďarčine a naopak. Túto zaujímavosť daroval Lisabon, Budapešti v roku 1996.

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO32 hodiny dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT2 hodiny dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM2 hodiny dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc5 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt06 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt354921 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf22 hodín dozadu
Výpredaj Ryanair: Letenky z Bratislavy od 15€ https://t.co/iMSfh3lrL61 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore