Nájdeš nás aj na:

Amerika

Zaži New York ako domáci

Zaži New York ako domáci

“V New Yorku človek neustále hľadá prácu, lásku, alebo byt.” Hovorí sa v známom hollywoodskom snímku Sex v meste.

Reklama

Ak sa pri svojej návšteve veľkého jablka odosobníš od všetkých preplnených turistických atrakcií, zistíš, že New York má aj svoju druhú stranu, ktorá nie je o nič menej atraktívna ako tá. kde žiari Times Square, či Central park.

Jedného dňa by som veľmi rada pobudla nejaký čas v New Yorku a vychutnala si ho poriadne ako pravý New Yorčan, bez všetkých turistických pascí a preplnených miest. Pripravila som pre teba zopár tipov, ako si užiť New York ako miestny. Možno ich využiješ pri svojej návšteve tejto metropoly a objavíš aj nové zákutia.

Obuj si topánky Newyorčana

Brunch!

Newyorčania milujú brunch. Ja osobne sa im ani nedivím. Domáci často krát navštevujú práve podniky, ktoré nenájdeš v bežných bedekroch o New Yorku. Častokrát sú to zašité, malé podniky, o ktorých sa turista len ťažko dozvie. Tipom od domácich je Egg shop.

ODPORÚČAME TIEŽ:

Obed v parku

Človek by si mohol myslieť, že New York a Manhattan je miestom zbohatlíkov. Opak je však pravdou. Nájdete tu teda rôzne sociálne vrstvy. Mnoho ľudí dochádza do New Yorku “iba” za prácou napríklad z neďalekého New Jersey. Ani Newyorčania neobedujú každý deň v reštauráciach, často si svoj obed vychutnajú práve v parku. Či už ide o balený šalát, alebo čerstvo pripravené jedlo zo stánku. Týmto pokrmom sa naozaj nemusíš brániť, za naozaj nízku cenu si vieš kúpiť chutný obed, ktorý ťa nasýti.

Nenechaj si ujsť tiež:

Jazdi metrom a zamávaj na taxik

Áno, je skvelé unášať sa atmosférou New Yorku, ale chodiť len pešo je priam nemožné, nakoľko New York je skutočne OBROVSKÝ. Miestni preto využívajú vo veľkom dopravu metrom. Ľahko sa tak dostaneš aj na opačný koniec mesta. Alebo túžiš po tom zastavit si žltý taxik ako z filmu? Domáci na žlté taxíky nekričia, privolávajú si ich mávnutím rukou, prípadne najnovšie sú v obľube mobilné aplikácie.

Objav parky

Central park je bez pochýb najznámejším parkom v New Yorku, to sa odzrkadľuje aj na množstve návštevníkov, napriek tomu, že je obrovský. V meste sa však nachádzajú desiatky menších parkov, ktoré majú svoju atmosféru a ktoré vyhľadávajú práve miestni na pikniky s priateľmi, či relax. Skús preto navštíviť napríklad Bryant park.

Zatúlaj sa do Wiliamsburgu

Wiliamsburg je štvrť plná dobrého jedla, zábavy, butikov a štýlovej atmosféry. Ceny sú tu o čosi prijateľnejšie ako v centre N.Y., preto sa sem chodí zabávať mnoho mladých. Nájdeš tu množstvo tanečných klubov, barov, či koncertných sál.

Za výhľadom do baru

Ak už sa domáci rozhodne užiť si západ slnka s výhľadom na New York, rozhodne ho nestretneš na jednej z klasických turistických vyhliadkových terás. V meste nájdeš mnoho úžasných rooftop barov, ktoré ponúkajú dychberúce výhľady na New York s úžasnou atmosférou. A kam si ísť vychutnať drink pri západe slnka? – PH-D lounge, The Heights at Arlo NoMad, 230 fifth, The Press Lounge, Loopy Doopy, Pod39.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore