Nájdeš nás aj na:

Amerika

Zaži New York ako domáci

Zaži New York ako domáci

“V New Yorku človek neustále hľadá prácu, lásku, alebo byt.” Hovorí sa v známom hollywoodskom snímku Sex v meste.

Reklama

Ak sa pri svojej návšteve veľkého jablka odosobníš od všetkých preplnených turistických atrakcií, zistíš, že New York má aj svoju druhú stranu, ktorá nie je o nič menej atraktívna ako tá. kde žiari Times Square, či Central park.

Jedného dňa by som veľmi rada pobudla nejaký čas v New Yorku a vychutnala si ho poriadne ako pravý New Yorčan, bez všetkých turistických pascí a preplnených miest. Pripravila som pre teba zopár tipov, ako si užiť New York ako miestny. Možno ich využiješ pri svojej návšteve tejto metropoly a objavíš aj nové zákutia.

Obuj si topánky Newyorčana

Brunch!

Newyorčania milujú brunch. Ja osobne sa im ani nedivím. Domáci často krát navštevujú práve podniky, ktoré nenájdeš v bežných bedekroch o New Yorku. Častokrát sú to zašité, malé podniky, o ktorých sa turista len ťažko dozvie. Tipom od domácich je Egg shop.

ODPORÚČAME TIEŽ:

Obed v parku

Človek by si mohol myslieť, že New York a Manhattan je miestom zbohatlíkov. Opak je však pravdou. Nájdete tu teda rôzne sociálne vrstvy. Mnoho ľudí dochádza do New Yorku “iba” za prácou napríklad z neďalekého New Jersey. Ani Newyorčania neobedujú každý deň v reštauráciach, často si svoj obed vychutnajú práve v parku. Či už ide o balený šalát, alebo čerstvo pripravené jedlo zo stánku. Týmto pokrmom sa naozaj nemusíš brániť, za naozaj nízku cenu si vieš kúpiť chutný obed, ktorý ťa nasýti.

Nenechaj si ujsť tiež:

Jazdi metrom a zamávaj na taxik

Áno, je skvelé unášať sa atmosférou New Yorku, ale chodiť len pešo je priam nemožné, nakoľko New York je skutočne OBROVSKÝ. Miestni preto využívajú vo veľkom dopravu metrom. Ľahko sa tak dostaneš aj na opačný koniec mesta. Alebo túžiš po tom zastavit si žltý taxik ako z filmu? Domáci na žlté taxíky nekričia, privolávajú si ich mávnutím rukou, prípadne najnovšie sú v obľube mobilné aplikácie.

Objav parky

Central park je bez pochýb najznámejším parkom v New Yorku, to sa odzrkadľuje aj na množstve návštevníkov, napriek tomu, že je obrovský. V meste sa však nachádzajú desiatky menších parkov, ktoré majú svoju atmosféru a ktoré vyhľadávajú práve miestni na pikniky s priateľmi, či relax. Skús preto navštíviť napríklad Bryant park.

Zatúlaj sa do Wiliamsburgu

Wiliamsburg je štvrť plná dobrého jedla, zábavy, butikov a štýlovej atmosféry. Ceny sú tu o čosi prijateľnejšie ako v centre N.Y., preto sa sem chodí zabávať mnoho mladých. Nájdeš tu množstvo tanečných klubov, barov, či koncertných sál.

Za výhľadom do baru

Ak už sa domáci rozhodne užiť si západ slnka s výhľadom na New York, rozhodne ho nestretneš na jednej z klasických turistických vyhliadkových terás. V meste nájdeš mnoho úžasných rooftop barov, ktoré ponúkajú dychberúce výhľady na New York s úžasnou atmosférou. A kam si ísť vychutnať drink pri západe slnka? – PH-D lounge, The Heights at Arlo NoMad, 230 fifth, The Press Lounge, Loopy Doopy, Pod39.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky4 minúty dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky4 minúty dozadu
Holandsko vyradilo ČR zo zoznamu bezpečných krajín. Česi musia do karantény a nepomôže im ani test https://t.co/wyYJqV8eOo #novinky4 minúty dozadu
V Indii po vyše pol roku otvorili hrobku Tádž Mahal https://t.co/PrUdclH2ov #novinky4 minúty dozadu
Saudská Arábia tento rok zakáže cestovanie na púť do Mekky zo zahraničia. Pre domácich uvoľnila opatrenia https://t.co/mrZKvgUpLr #novinky4 minúty dozadu
Toto sú najkrajšie miesta na Slovensku (hrady, zámky a iné) https://t.co/IohwTYWATU #cestopisy19 hodín dozadu
TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski na jeseň od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky19 hodín dozadu
Šéfkuchár Gordon Ramsay hľadá mladých cestovateľov s vášňou pre varenie. Chystá dobrodružnú šou https://t.co/m3z6MPLKGv #novinky19 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste naše tipy na hotely https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky20 hodín dozadu
Budúcnosť bezemisného lietania? Airbus ukázal tri koncepty vodíkového lietadla https://t.co/EYgZFVfXTx22 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore