Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ktoré miesta navštíviť vo Francúzsku okrem Paríža?

Ktoré miesta navštíviť vo Francúzsku okrem Paríža?

Francúzsko je jedna z krajín, kde si na svoje príde snáď každý, je to krajina s rôznorodými mestami, či podnebiami. Od veľkomiest, cez útulné mestečká, Francúzske Alpy až k pobrežiu. Určite by si si vybral. Dnes som si pre teba pripravila zoznam tých najkrajších miest, ktoré sa vo Francúzsku oplatia navštíviť.

Reklama

Levanduľové polia v Provensálsku

Od júna do augusta máš jedinečnú možnosť navštíviť levanduľové polia na historickom území v juhovýchodnom Francúzsku – Provensálsku. Tieto polia rozhodne neprehliadneš, nakoľko vôňu levandúľ cítiť široko ďaleko v okolí polí. Počas leta sa tu koná aj levanduľový festival, je to ideálny čas na naplánovanie návštevy. V prípade, že sa tu ocitneš v inom termíne, môžeš navštíviť levanduľový liehovar.

Versailles

Záhrady vo Versailles, či park v tomto mestečku nemôžu na našom zozname chýbať. Výhodou je že sú jednoducho dostupné z Paríža, ktorý je rozhodne najnavštevovanejším mestom v celom Francúzsku. Ak sa ocitneš v komplexe Versailles, rozhodne nemôžeš vynechať Malý a Veľký Trianon.

Gorges du Verdon

Nádherný kaňon rieky na juhu Francúzska je najväčším v Európe. Okolo kaňonu sa nachádza mnoho turistických chodníkov, vďaka ktorým môžeš kaňon preskúmať. Rovnako sa môžeš pokochať priamo z hladiny a využiť loďku.

The cliffst of Étretat

Tieto úchvatné útesy patria medzi obľúbenú destináciu Francúzov. Mesto Etretat je známe najmä pre tri oblúky a útesy, ktoré sa týčia nad Atlantickým oceánom. Tento zázrak prírody je voľne dostupný, rovnako ako biela kamienková pláž.

Biarritz

Kedysi bolo útulným francúzskym rybárskym mestom, dnes patrí medzi najnavštevovanejšie miesta Francúzska. A čím si získal toľkú slávu? Najmä vďaka popularite Hotela du Palais, ktorý bol kedysi letným domovom Napoleóna. Avšak nie je to len o Napoleonovi, veď posúďte sami z fotiek. To mesto má skrátka atmosféru.

Le Mont- Saint- Michel

Miesto, ktoré rozhodne musíš vidieť aspoň raz za život. Komplex na vysokej hore v obklopení mora. Považuje sa za jednu z najkrajších kultúrnych pamiatok Francúzska a niet sa čomu diviť, je ako vystrihnutý z rozprávky. Zaujímavosťou je, že ostrov je počas prílivu obklopený morom, počas odlivu okolie lemuje piesok.

Francúzske Alpy

Pre milovníkov prírody a zasnežených výhľadov sú Francúzske Alpy skvelou voľbou. Pýši sa tu Mont Blanc, ktorý je najvyššou horou v Európe. V zimných mesiacoch ti zamrznuté jazerá, vodopády a zasnežené lesy vystrihnuté z obrázku ti rozhodne vyrazia dych. Je to taktiež skvelé miesto pre športovcov, v zime je tu možnosť zimných športov, v lete sú Alpy ideálne na túry, bicyklovanie, či lezenie.

Korzika

Dovolenka na Korzike by ťa rozhodne nesklamala ani mimo hlavnej sezóny. Je obklopená horami, ktoré ponúkajú mnoho turistických chodníkov s výhľadom na krásne azúrové more. Napriek tomu, že Korzika je mierne autonómna a dokonca ani obyvatelia Korziky sa nepovažujú za Francúzov, tak som sa rozhodla zaradiť ju do nášho výberu. Pláži je tu neúrekom. Takže pokojne si vieš nájsť aj tú svoju bez jedinej nohy.

Región Alsasko

Región nachádzajúci sa na východe Francúzska je rozprávkový. Krásne, historické miesta sú tu na každom rohu. Od Štrasburgu až po Colmar, taktiež je tu mnoho krásnych dediniek, ktoré majú svoju jedinečnú atmosféru. Je len na tebe, ktorú si vyberieš.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore