Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ktoré miesta navštíviť vo Francúzsku okrem Paríža?

Ktoré miesta navštíviť vo Francúzsku okrem Paríža?

Francúzsko je jedna z krajín, kde si na svoje príde snáď každý, je to krajina s rôznorodými mestami, či podnebiami. Od veľkomiest, cez útulné mestečká, Francúzske Alpy až k pobrežiu. Určite by si si vybral. Dnes som si pre teba pripravila zoznam tých najkrajších miest, ktoré sa vo Francúzsku oplatia navštíviť.

Reklama

Levanduľové polia v Provensálsku

Od júna do augusta máš jedinečnú možnosť navštíviť levanduľové polia na historickom území v juhovýchodnom Francúzsku – Provensálsku. Tieto polia rozhodne neprehliadneš, nakoľko vôňu levandúľ cítiť široko ďaleko v okolí polí. Počas leta sa tu koná aj levanduľový festival, je to ideálny čas na naplánovanie návštevy. V prípade, že sa tu ocitneš v inom termíne, môžeš navštíviť levanduľový liehovar.

Versailles

Záhrady vo Versailles, či park v tomto mestečku nemôžu na našom zozname chýbať. Výhodou je že sú jednoducho dostupné z Paríža, ktorý je rozhodne najnavštevovanejším mestom v celom Francúzsku. Ak sa ocitneš v komplexe Versailles, rozhodne nemôžeš vynechať Malý a Veľký Trianon.

Gorges du Verdon

Nádherný kaňon rieky na juhu Francúzska je najväčším v Európe. Okolo kaňonu sa nachádza mnoho turistických chodníkov, vďaka ktorým môžeš kaňon preskúmať. Rovnako sa môžeš pokochať priamo z hladiny a využiť loďku.

The cliffst of Étretat

Tieto úchvatné útesy patria medzi obľúbenú destináciu Francúzov. Mesto Etretat je známe najmä pre tri oblúky a útesy, ktoré sa týčia nad Atlantickým oceánom. Tento zázrak prírody je voľne dostupný, rovnako ako biela kamienková pláž.

Biarritz

Kedysi bolo útulným francúzskym rybárskym mestom, dnes patrí medzi najnavštevovanejšie miesta Francúzska. A čím si získal toľkú slávu? Najmä vďaka popularite Hotela du Palais, ktorý bol kedysi letným domovom Napoleóna. Avšak nie je to len o Napoleonovi, veď posúďte sami z fotiek. To mesto má skrátka atmosféru.

Le Mont- Saint- Michel

Miesto, ktoré rozhodne musíš vidieť aspoň raz za život. Komplex na vysokej hore v obklopení mora. Považuje sa za jednu z najkrajších kultúrnych pamiatok Francúzska a niet sa čomu diviť, je ako vystrihnutý z rozprávky. Zaujímavosťou je, že ostrov je počas prílivu obklopený morom, počas odlivu okolie lemuje piesok.

Francúzske Alpy

Pre milovníkov prírody a zasnežených výhľadov sú Francúzske Alpy skvelou voľbou. Pýši sa tu Mont Blanc, ktorý je najvyššou horou v Európe. V zimných mesiacoch ti zamrznuté jazerá, vodopády a zasnežené lesy vystrihnuté z obrázku ti rozhodne vyrazia dych. Je to taktiež skvelé miesto pre športovcov, v zime je tu možnosť zimných športov, v lete sú Alpy ideálne na túry, bicyklovanie, či lezenie.

Korzika

Dovolenka na Korzike by ťa rozhodne nesklamala ani mimo hlavnej sezóny. Je obklopená horami, ktoré ponúkajú mnoho turistických chodníkov s výhľadom na krásne azúrové more. Napriek tomu, že Korzika je mierne autonómna a dokonca ani obyvatelia Korziky sa nepovažujú za Francúzov, tak som sa rozhodla zaradiť ju do nášho výberu. Pláži je tu neúrekom. Takže pokojne si vieš nájsť aj tú svoju bez jedinej nohy.

Región Alsasko

Región nachádzajúci sa na východe Francúzska je rozprávkový. Krásne, historické miesta sú tu na každom rohu. Od Štrasburgu až po Colmar, taktiež je tu mnoho krásnych dediniek, ktoré majú svoju jedinečnú atmosféru. Je len na tebe, ktorú si vyberieš.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Týždeň v Chorvátsku v júni v 4*hoteli s polpenziou za 336€ https://t.co/AXhXWkrnEp #dovolenky1 deň dozadu
Cestovanie na Maldivy: stačí test na COVID nie starší ako 96 hodín, zaočkovaní majú voľný vstup (podmienky + letenky) https://t.co/ih9pHZYaVZ #letenky1 deň dozadu
Fínsko je štvrtýkrát po sebe najšťastnejšou krajinou sveta. Rebríček ovplyvnila aj koronakríza https://t.co/XwLTS2nIhA #novinky1 deň dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mať unikátnu vyhliadkovú vežu. Pribudne aj veľký kemp pre karavany https://t.co/X7xA5hToJy #novinky2 dni dozadu
Srí Lanka v roku 2021: Ako si tento rok užiť dvolenku na ostrove? (podmienky a tipy) https://t.co/QnMcI9XhKn #cestopisy2 dni dozadu
Veľké sčítanie cestovateľov: ako budeš dovolenkovať v roku 2021? Klikni a vyplň krátky dotazník https://t.co/4VXw8U8FFi #novinky2 dni dozadu
TMR od 22. apríla otvára lyžiarske stredisko na Chopku. Vstup do lanovky je podmienený negatívnym testom https://t.co/6UaMiqtdN4 #dovolenky2 dni dozadu
Rekonštrukcia Notre Damu bude hotová v roku 2024. Dnes sú dva roky od nešťastného požiaru https://t.co/JEGPn1qQmc #novinky2 dni dozadu
V roku 2021 sa môžu návštevníci po prvýkrát túlať v Buckinghamských záhradách bez sprievodcu https://t.co/4vKGE7p6mv #letenky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore