Nájdeš nás aj na:

Novinky

Najvyhľadávanejšia destinácia na svete? Taliansko

Najvyhľadávanejšia destinácia na svete? Taliansko

Anglický expert na porovnávanie cien Travel Supermarket za pomoci Googlu vytvoril veľkú interaktívnu mapu nazvanú Kam chce ísť svet na dovolenku (Where The World Wants To Go On Holiday). Mapa ukazuje, ktoré krajiny sú najviac vyhľadávané obyvateľmi celého sveta. Prieskum tak odhalil top celosvetové obľúbené destinácie.

Reklama

TOP 5

Možno niekoho prekvapí, že na priečke číslo jedna najvyhľadávanejších destinácií sa ocitlo Taliansko. Ďalším stredomorským krajom je Španielsko, na druhom mieste. Tretie miesto neobsadil nik iný ako Austrália. Top 5 uzatvárajú Grécko a následne Francúzsko, ktoré potvrdilo dominatne európsku päťku.

zdroj: travelsupermarket.com

Niektorí prekvapili

USA, Rusko a Čína by si tiež vybrali ako top dovolenku Taliansko. Spojené kráľovstvo zasa preferuje Španielsko. Niektorí však prekvapili.

Napríklad Maldivy sú najvyhľadávanejšou destináciou pre Austráliu a Južnú Afriku. Spojené arabské emiráty označili Indiu ako top výlet na ich bucket liste.

A ty sa kam chystáš tento rok na dovolenku?

zdroj: lonelyplanet.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore