Nájdeš nás aj na:

Ázia

Šialene lacné! Istanbul – Bangkok – Londýn za 279€

Šialene lacné! Istanbul – Bangkok – Londýn za 279€

Čo má spoločné Istanbul, Bangkok a Londýn? Takmer nič. Ale vypelikánovali sme neuveriteľne lacnú kombináciu leteniek, ktorá tieto tri metropoly spája. Aby sa to celé dalo absolvovať, budeš k letenke Istanbul – Bangkok – Londýn v prvom rade potrebovať jednosmernú letenku do Istanbulu a napokon ešte z Londýna domov, ale ak vychytáš super lacné akcie z Viedne, vyjde to celé veľmi lacno.

Reklama

Lacné letenky do Bangkoku

 • Odkiaľ? Letíš z Istanbulu a vraciaš sa do Londýna
 • S kým? Letecká spoločnosť Gulf Air
 • Kedy? november 2019 – marec 2020
 • Príklad? Termín 15. – 31. 1. 2020 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? let tam aj späť, všetky poplatky, 23kg podpalubná batožina
Istanbul1 prestupBangkok1 prestupLondýn
BahrajnBahrajn
od 279 Rezervuj

Ubytovanie v Bangkoku: Booking.com s Pelikánom

Ubytovanie v Bangkoku vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie môžeš rezervovať už od 9€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Bangkoku

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Cestovné doklady a víza do Thajska

Do Thajska nepotrebuješ vízum. Avšak pozor, toto oslobodenie platí len, ak do krajiny priletíš a plánujete sa v nej zdržať maximálne 30 dní. Ak vstúpiš na thajské územie cez pozemný hraničný priechod, bez víz tu môžeš zostať len 15 dní. V oboch prípadoch musíte mať so sebou cestovný pas platný aspoň 6 mesiacov odo dňa vstupu.

Kedy cestovať do Thajska?

V Thajsku, ako aj iných tropických krajinách Juhovýchodnej Ázie, sa strieda obdobie sucha s obdobím monzúnov. Kedy je teda dovolenka v Thajsku správnou voľbou? Ideálne počasie býva v období medzi novembrom a marcom, kedy najnižšia teplota dosahuje príjemných 26 C°. Marec, apríl a máj sú najteplejšími mesiacmi roka a od júla až do októbra prichádza obdobie dažďov. Počas celého roka tu pocítite vysokú vlhkosť v ovzduší.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.7/5 - (13 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore