Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Frankfurt: Tipy na peckový výlet od domácich + adventný pobyt od 179€

Frankfurt: Tipy na peckový výlet od domácich + adventný pobyt od 179€

V poslednom článku o Frankfurte si sa mohol dočítať základnejšie informácie o tomto európskom New Yorku. Dnes sa s tebou podelím o zopár tipov od domácich, ktoré sa ti rozhodne zídu pri tvojej návšteve tejto nemeckej metropoly.

Reklama

Lacné letenky Frankfurt

Metro Station

Vždy ma poteší, ak má mesto nejaké zaujímavé zastávky MHD. Vo Frankfurte sa nachádza táto metro stanica vyzerajúca ako vlak, ktorý mieri pod zem. Nachádza sa na zastávke Bockenheimer Warte.

Red Light district

Určite si už počul o Red Light District v uliciach Amsterdamu. Frankfurt má svoju vlastnú “červenú uličku”, avšak o čosi menej udržiavanú, ak vôbec. Návšteva Red light district je skôr pre silnejšie povahy a neodporúčala by som bližšie skúmanie ulice počas nočných hodín. Ulice vysvietené ružovými a červenými svetlami, herne, bary a pofiderné stánky s jedlom. Počas dňa to však môže byť celkom zážitok pre ľudí, ktorí radi objavujú aj takéto miesta.

Offenbach sign

Nie len Hollywood má svoj známy nápis. Jeden podobný sa nachádza aj v samotnom Frankfurte. Nájdeš ho na Markplatz.

Palmen Garten

Pre milovníkov prírody a flóry je výlet do Palmen Garten priam stvorený. Obrovská rozsiahla záhrada s niekoľkými skleníkmi, rastlinami z celého sveta či jazierkom. Návštevníci majú možnosť si prenajať loďku a plaviť sa na jazere uprostred areálu. V záhrade sa nachádza niekoľko budov a miestností. V každej z nich je nasimulovaná teplota a vlhkosť daného pásma a rastliny, ktoré v týchto končinách môžeme nájsť. Vstupné stojí 7€, pre študentov sú to iba 3€.

Čínska záhrada

V areáli Bethmann parku, ktorý je skvelým miestom na piknik či prechádzku sa nachádza krásna čínska záhrada. Vyžaruje pokoj a prvky vychodo/ázijskej kultúry. Záhrada je oplotená hrubými múrmi a máš pocit akoby si bol izolovaný od ruchu veľkomesta. Zaujímavosťou je, že mnoho prvkov, ktoré nájdeš v tejto záhrade sú priamo dovezené z Číny, dokonca sa na nich podieľali 4ínski špecialisti, ktorí pomáhali pri výstavbe záhrady.

Berger Straße

To najlepšie zo všetkého nájdeš na najdlhšej nákupnej ulici vo Frankfurte- Berger Straße (2,9km). Kaviarne, reštaurácie či alternatívne obchodíky? Prechádzka touto ulicou je ideálna na spestrenie dňa. Údajne najlepšie kaviarne sa nachádzajú práve tu, takže pokiaľ si milovníkom kávy, rozhodne sem musíš ísť aspoň na jednu. Každú stredu a sobotu sa tu koná hospodársky trh, neďaleko sa to zas hemží reštauráciami, ktoré ponúkajú typické Nemecké špeciality.

Alt-Sachsenhausen

Pri návšteve Frankfurtu sa musíš prejsť aspoň raz touto známou ulicou. Odporúčam ti zažiť ju cez deň, ale aj v noci. V štvrti Sachsenhausen sa nachádza mnoho nábrežných múzeí Museumsufer, ktoré sú zamerané na výtvarné umenie, architektúru, filmový priemysel či históriu židov. Malebné uličky s kachličkami dodávajú štvrti tú pravú atmosféru. Nachádza sa tu mnoho barov, kde to žije až do skorého rána. Môžeš tu ochutnať aj nemecké jabĺčne víno, ktoré miestni tak obľubujú.

Frau Raucher

Na Klappergasse nájdeš sochu ženy, ktorá zvečňuje podobu pani Raucher-ovej. Tá dokonca pľuje na okoloidúcich vodu z úst. Viaže sa k tomu celkom vtipná historka o panej, ktorá údajne mala veľmi rada jablčný mušt a pila ho viac, ako by mala.

Prečítaj si tiež:

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štokholm v januári za 18€! Použi zľavový kód v článku https://t.co/ysI7mOS3p1 #letenky6 hodín dozadu
Raj v Paname za 449€ s Turkish Airlines! Leť v top sezóne https://t.co/aCJx3ibt8m #panama6 hodín dozadu
Peckový výpredaj z Bratislavy! 10 leteniek pod 50€ https://t.co/j953PF8Xl4 #vypredaj8 hodín dozadu
Valencia s letenkami, 4* hotelom a raňajkami za 119€! https://t.co/XKjIVhaTYj #ponukadna8 hodín dozadu
PECKA DŇA: Korfu v 4* hoteli s all inclusive za 349€! https://t.co/M1W9GNIGxZ #ponukadna1 deň dozadu
POBYTY: 7 európskych miest, ktoré sú v zime najkrajšie https://t.co/B4uN1DJFLy #pobyty1 deň dozadu
Kolumbia, najsexi krajina Južnej Ameriky z Viedne za 489€! https://t.co/uzhdXL11Ml #letenky1 deň dozadu
Paríž: Nový rok v meste zaľúbených od 28€ https://t.co/2ymAiLiig4 #letenky1 deň dozadu
Neprekonateľné Peru z Madridu za 369€! https://t.co/jthy1WpDJY #letenky1 deň dozadu
Los Angeles – Papeete – Auckland – Tokio spolu za 1599€! https://t.co/9tv4jTA7xO #cestaokolosveta4 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore