Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Príroda v Nemecku ťa očarí! Toto je 10 tipov na skvelé výlety

Príroda v Nemecku ťa očarí! Toto je 10 tipov na skvelé výlety

Nemecko okrem rozprávkových mestečiek, veľkých miest a množstva hradov ponúka aj kopec krásnej prírody. Prinášame ti 10 tipov medzi, každý si rozhodne príde na svoje.

Reklama

Hangeseilbrucke Geierlay

Visiaci most v pohorí Hunsrück láka odvážnych turistov od roku 2015, kedy bol otvorený. Je dlhý 360 metrov a zavesený vo výške až 100 metrov nad zemou. Na oboch stranách mosta sa nachádzajú dedinky (Mörsdof a Sosberg). Vstup na most je bezplatný. Zaujímavosťou je že až 20% návštevníkov samotným mostom neprechádza, napriek tomu, že je z neho nádherný výhľad. Ty by si si trúfol?

Wildpark Lindenthal

Prírodný park v ktorom vieš pozorovať až 25 druhov voľne pohybujúcich sa zvierat od losov, cez bizónov až po líšky, či sovy. Vstup do parku je voľný, vstupné si vyžadujú iba niektoré ďalšie aktivity.

Saxon national park

Saské Švajčiarsko ako sa aj prezýva tento park patrí k jedným najkrajším prírodným úkazom v Európe. Pre milovníkov horolezectva je tu viac ako 700 vrcholov, ktoré môžu zdolať. Pre tých, ktorí dávajú prednosť menej náročným aktivitám je tu až 400 km štvorcových značených turistických chodníkov, ale aj niekoľko cyklotrás.

Bastei Bridge

Baste a Bastei Bridge sú najvyhľadávanejšími atrakciami v národnom parku Saxon. Ide o skalnatý útvar vo výške 194 metrov nad riekou Elbe. Skalnaté útvary ale aj most sú nádherným prírodným úkazom, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť na vlastné oči.

Juist island

Ostrov v dolnom Nemecku, ktorý si vyslúžil prezývku aj “magická krajina” ponúka až 17 kilometrov pláži. Na ostrove nenájdeš žiadne autá, ide priam o oázu pokoja. More je ľahko dostupné zo všetkých strán. Ostrov je taktiež skvelým miestom na pozorovanie tuleňov.

Koniggsee

Jedno z najmenších bavorských jazier, za to ale najhlbšie jazero v Nemecku. Nachádza sa medzi horami a tak je na samotné jazero a jeho okolie nádherný výhľad. Na jazere premáva lodná doprava, ktorá ťa prevezie z jedného brehu na druhý. Neďaleko sa nachádza aj jazero Obersee.

Externsteine

Kultúrna, prírodná pamiatky v Teutoburskom lese, ktorú domáci nazývajú aj Nemecký stonehenge. Predstavuje skupinu pieskovcových skalných útvarov, ktoré sú vysoké až 40-50 metrov. Táto pamiatka sa okamžite dostala na môj nemecký wishlist.

Blautopf in Blaubauren

Na okraji mesta Blauberen sa nachádza jeden z najznámejších vyvierajúcich prameňov v Nemecku. Voda je tyrkysovo zelená s výnimkou období po zrážkach, kedy sa farba mení na tmavomodrú. V okolí sa taktiež nachádza mnoho jaskyní, ktoré však nie sú sprístupnené návštevníkom.

Sylvenstein Dam

Most Sylvenstein ponúka krásnu vyhliadkovú v každom ročnom období, nakoľko každé ma svoje čaro. Je na tebe či zvolíš chôdzu, bicykel, či dokonca auto. Vodná nádrž je ale obklopená mnohými turistickými chodníkmi, takže o aktivity v okolí rozhodne nebudeš mať núdzu. Turisti sem chodia na túry, prechádzky, ale napríklad aj okúpať sa.

Heligoland

Počul si už o tomto malom súostroví v Severnom mori? Je skrátka úžasné. Napriek tomu, že skalnatý červený ostrov patrí Nemecku, nie je súčasťou Schengenského priestoru. Dostať sa sem však vieš ľahko loďou z Hamburgu, či Brém.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore