Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ochutnaj Budapešť! (tipy od redakcie na skvelé podniky)

Ochutnaj Budapešť! (tipy od redakcie na skvelé podniky)

Budapešť je skvelým miestom na víkendový výlet. Okrem pamiatok a fotogenických zákutí ponúka aj skvelú gastronómiu. V Budapešti sa to priam hemží skvelým jedlom, streetfoodom, či nočnými barmi. Pri tvojej najbližšej návšteve ti rozhodne odporúčam inšpirovať sa nasledovným zoznam a vyskúšať jeden z mojich tipov.

Reklama

Kam na raňajky?

Stika

Pre milovníkov raňajok a obzvlášť pošírovaných vajíčok tu mám tip na skvelú raňajkáreň. V ponuke majú poširované vajcia na niekoľko spôsobov. Podnik sa mi zapáčil pre útulné priestory, milú obsluhu a naozaj chutné jedlo. Síce ide o menšiu prevádzku, ale v lete majú veľkú terasu.

Szimply

Prevádzku Szimply som už spomínala v článku o najfotogenickejších miestach v Budapešti a musím ti ju odporučiť znova. Nakoľko ak patríš medzi fanúšikov štýlových pokrmov so zaujímavými chuťami, Szimply je pre teba výbornou voľbou.

Sonkapult

Opäť krásne, farebné a chutné raňajky v útulných priestoroch. Jedinou nevýhodou je, že priestory Sonkapult sú naozaj maličké, tým pádom uchmatnúť si tu ráno stôl vyžaduje skorý ranný budíček a pre istotu prísť pri otvorení prevádzky. Dvere sa otvárajú utorok-sobota od 9:00 a v nedele od 10:00, pondelky bývajú zatvorené.

Cirkusz

Veľmi príjemná prevádzka, ktorá v ranných hodinách býva naozaj plná. Ak sa rozhodneš pre neskorý brunch, je možné, že v nej budeš sedieť úplne sám. V ponuke majú opäť niekoľko druhov pošírovaných vajíčok, anglické raňajky, či variácie lievancov.

Street Food v Budapešti

Karaván

Pre milovníkov Streetfoodu mám výbornú správu. V Budapešti sa nachádza Streetfood, ktorý je otvorený denne do neskorých nočných hodín. Je ideálnou voľbou na obed, alebo ak ťa prepadne hlad pri spoznávaní nočnej Budapešti. V areály sa nachádza niekoľko prevádzok a na svoje si prídu nie len mäsožravci, ale aj vegetariáni, či vegáni. Cez leto sladký stánok ponúka zmrzlinu, v zimných mesiacoch zas trdelníky. Nájdeš tu aj bar, množstvo burgrov, stánok s langošmi, či cestovinami.

Lángosh

Ak máš rád langoše, tak rozhodne musíš ochutnať jeden z prevádzky Lángosh. V ponuke nájdeš rôzne vylepšené variácie s cibuľou, slaninou, paprikou, či klobásou. Ale pokojne si môžeš dať aj klasiku.

Nočný život v Budapešti

Rampus Tiki bar

Unikátny cocktail bar v štýle Tiki si rozhodne zamiluješ. Pestrá ponuka cocktailov, úžasné servisy drinkov, nápaditý interiér a priateľská obsluha je ideálna kombinácia na super večer v Budapešti.

Szimpla

Low budget podnik, ktorý si obľúbi takmer každý. Ani keby tu stráviš niekoľko nocí, tak podnik nepreskúmaš podrobne, nakoľko každým krokom neustále objavíš novú bizárnosť, ktorú tento podnik skrýva. Býva otvorený od rána a hemží sa to tu ľuďmi od otvorenia. Svoje čaro ma aj počas dňa, takže nie je výlučne záležitosťou nočného života.

Brew dog

Pre pivárov tu mám tip na skvelú piváreň Brew dog. Svoju ponuku pív menia snáď neustále a na výčape majú tak každý deň okolo 20 pív, od klasických, cez ochutené. Na výber máš pivá s nízkym obsahom alkoholu, ale aj také, ktoré majú až 11%. Priestory sú zábavné a tak nejde o klasickú piváreň. K pivu ponúkajú aj mnoho snackov, hlavné jedlá,ale dokonca aj raňajky.

Jardín cocktail Bar

Nádherný podnik v pasáži, ktorý rozhodne neprehliadneš. Je obrastený zeleňou a vo vnútri skrýva ozajstný poklad. Je malý, ale žije to v ňom. V ich nápojovom lístku nájdeš niekoľko naozaj krásnych cocktailov v nápaditých pohároch o akých sa ti ani nesnívalo.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore