Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Frankfurt: Spoznaj európsky New York

Frankfurt: Spoznaj európsky New York

Frankfurt nad Mohanom je piate najväčšie mesto Nemecka. Je sídlom Európskej centrálnej banky a taktiež najdôležitejším finančným centrom v Nemecku. Slúži ako jeden z najdôležitejších dopravných uzlov v Európe, nakoľko sa tu nachádza 4. najvyťaženejšie letisko v Európe. Málokto ale vie, že si získalo prezývku európsky New York. Frankfurt však dokáže očariť aj inými vecami ako výhľadom na mrakodrapy.

Reklama

Doprava vo Frankfurte

Prepravovať sa po Frankfurte je pre turistu celkom jednoduché. Zastávka metra sa nachádza takmer na každom rohu a po meste okrem metra premávajú električky, aj autobusy. Centrum mesta vieš ale prejsť pokojne aj pešo. Cena jednorazového lístka je 2,60€, celodenný lístok stojí 6,40€ a na letisko potrebuješ špeciálny lístok, ktorý si kúpiš v automate. Na to si treba dávať pozor.

Neprehliadnite:

Zaujímavosti

  • Frankfurt ako vyspelé mesto prispieva k ekológií a patrí k mestám, kde je zo zákona povinné recyklovať. Obyvateľom dokonca hrozí pokuta v prípade, ak svoje odpadky recyklovať nebudú. O ich vzťahu k životnému prostrediu svedčí aj to, že mesto je čisté, upravované a na zemi nájdeš odpadky len ťažko.
  • V celom Nemecku sa nachádza 15 mrakodrapov, z toho 14 z nich nájdeš práve vo Frankfurte. Napriek tomu je označované za “zelené mesto”, nakoľko je tu mnoho parkov a viac ako 50% mesta tvoria chránené parky a zeleň.
  • Viac ako 50% obyvateľov nie sú Nemci.
  • Diaľnice okolo Frankfurtu sú prvé na svete kde sa nákladné autá pripoja na elektricky prúd ako električka a idú na elektrinu.

Čo treba vidieť vo Frankfurte

Römer

V srdci starého mesta sa nachádza toto nádherne historické námestie. Bolo kompletne zrekonštruované po 2.svetovej vojne a teraz patrí samozrejme medzi obľúbené atrakcie pre turistov. V strede námestia sa nachádza fontána spravodlivosti, ktorá bola postavená v roku 1612 a na námestí taktiež stojí Old ts. Nicolas Church. Za mňa bolo toto námestie jednou z najkrajších pamiatok v celom Frankfurte, nakoľko patrím medzi milovníkov podobných domčekov.

Main Tower

Momentálne ide o štvrtú najvyššiu budovu v Nemeckou s výškou 259 metrov. Vo výške 198 metrov sa nachádza vyhliadková terasa odkiaľ sa môžeš pokochať výhľadom na celý Frankfurt. Vstupné stojí 7,50€, pre študentov 5€. Celkom zblízka sa ti naskytne pohľad aj na najvyššiu budovu vo Frankfurte.

Old Opera House

Návštevu Frankfurtskej opery rozhodne nesmieš vynechať, ide o nádhernú budovu, ktorá sa nachádza v srdci mesta. Budova opery má aj kaviareň a ty si tak môžeš vychutnať kávičku pred operou, alebo dokonca z jej terasy. Námestie kde sa opera nachádza sa nazýva Opernplatz.

Frankfurtský Central Park

Za to, že si Frankfurt zaslúžil prezývku európsky New York nevďačí len výškovým budovám za riekou. Pýši sa aj takým malým central parkom. Park Taunusanlage obklopuje niekoľko výškových budov a mnoho zelene, takže miestami som sa naozaj cítila ako v takom menej preplnenom Central parku.

Iron Bridge

Neprejsť sa ani raz po tomto moste, je ako keby si odišiel z New Yorku bez návštevy mosta Brooklyn Bridge. Na čo sa treba pripraviť je to, že most bude nonstop preplnený či už domácimi, alebo turistami. Avšak výhľad na Frankfurt z mosta rozhodne stojí za to.

Bývala budova Európskej Centrálnej banky

Napriek tomu, že budova už viac nepatrí ECB, veľké logo v podobe € ostalo stále zachované a slúži ako atrakcia pre turistov. V noci je dokonca krásne vysvietené.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Peru spúšťa ďalšie medzinárodné lety a čoskoro otvorí aj Machu Picchu https://t.co/urZeTeQcTb #novinky12 minút dozadu
Kanada poľavuje karanténu. Niektorí prichádzajúci môžu podstúpiť aj test https://t.co/01TyFWDP8c #novinky1 hodinu dozadu
Emirates už ponúkajú pri niektorých letoch plne biometrický a bezkontaktný check-in https://t.co/N7VsZoxh1s #novinky1 hodinu dozadu
Letisko Viedeň a Austrian Airlines už ponúkajú bezplatné antigénové testy na prvej linke https://t.co/gYOAbZ9qGc #novinky2 hodiny dozadu
Kajmanské ostrovy otvárajú brány digitálnym nomádom https://t.co/sijilLnkW1 #novinky2 hodiny dozadu
Nová linka Ryanair odvčera spája Košice s Liverpoolom https://t.co/kShTFnF81k #novinky2 hodiny dozadu
Slovensko sprísni režim na hraniciach s Ukrajinou https://t.co/3paj0Gz37v #novinky2 hodiny dozadu
Veľká Británia zakáže vstup tým občanom EÚ, ktorí boli odsúdení na viac ako ročný trest väzenia https://t.co/eWWf5mRN5c #novinky2 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky3 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore