Nájdeš nás aj na:

Ázia

7 dôvodov, prečo sa oplatí rezervovať letenky EVA AIR (+ Thajsko od 669€)

EVA AIR je päťhviezdičková taiwanská letecká spoločnosť. Značka EVA AIR je medzi slovenskými cestovateľmi dobre známa, aerolinky lietajú do Viedne už viac ako 20 rokov. Linku do Viedne EVA AIR obsluhuje exkluzívne typom Boeing 787 Dreamliner s dvomi komfortnými triedami na palube. Vďaka EVA AIR začali lietať Slováci do Thajska, Mjanmarska, Taiwanu, Indonézie a iných exotických destinácií veľmi komfortne – pomer ceny a kvality je u týchto aeroliniek jeden z najlepších zo všetkých leteckých spoločností. Veľa slovenských cestovateľov tvrdí, že si na EVA AIR zvykli a pri cestách do Ázie by aerolinku určite nemenili, tu sú dôvody, prečo je EVA taká populárna.

Reklama

1. EVA AIR sú 5* luxusné aerolinky

Prestížna konzultačná spoločnosť SKYTRAX zaradila tieto taiwanské aerolinky do klubu 5* leteckých spoločností už v roku 2016. Aerolinky, ktoré chcú patriť do klubu najlepších, musia cestujúcim poskytnúť excelentný servis vo všetkých komfortných triedach. S EVA sme leteli v ekonomickej aj biznis triede a level komfortu aj prístup posádky k cestujúcim bol jeden z najlepších, ak nie najlepší vôbec, aký sme kedy na palube lietadla zažili, a to bez ohľadu na to, v ktorej triede bola letenka rezervovaná.

EVA AIR

2. Sú v TOP20 aeroliniek sveta podľa SKYTRAX

Hneď po tom, ako EVA AIR získala status 5* leteckej spoločnosti, konzultačná spoločnosť SKYTRAX jej udelila aj titul „tretie najviac milované aerolinky na svete,“. Aj po covide si aerolinky držia vysoké štandardy a v celkovom rebríčku TOP leteckých spoločností sa nachádzajú na 18. mieste celosvetovo. Predbehli mnohé ázijských i európskych leteckých gigantov.

EVA AIR

3. Tretia najbezpečnejšia letecká spoločnosť

Titul „najbezpečnejších aerolínií“ síce môže znieť zvláštne, ale svetoví bezpečnostní analytici našli spôsob, ako vyhodnocovať bezpečnosť konkrétnej leteckej spoločnosti. EVA AIR za svoju existenciu nestratila žiadne lietadlo a nemala smrteľnú nehodu. Prečo je tretia najbezpečnejšia letecká spoločnosť na svete? Predbehli ju austrálsky Qantas a hongkongský Cathay Pacific, pretože začali lietať skôr – ako dlho spoločnosť existuje je jeden z faktorov pri vyhodnocovaní.

4. Royal Laurel – úžasná biznis trieda

Kvalita spoločnosti sa odrazí najmä na servise. Luxusný zážitok začína vo futuristickom salóniku v Tchaj-pej s drinkmi, jedlami od výmyslu sveta aj sprchou, aby ste na dlhý let nastúpili sviežo. Pri nástupe do lietadla letušky vedia vaše meno a sprevádzajú vás k sedadlu, ktoré skôr pripomína kajutu než akékoľvek kreslo. Servis pozostáva z piatich až siedmych chodov (predjedlo, šalát, polievka, hlavné jedlo, dezert, zmrzlina). Ak vyhladnete počas letu, v kuchyni vám do pár minút pripravia „šmaky“ presne podľa vášho gusta.

EVA AIR

EVA AIR na nočných letoch rozdáva kvalitné pyžamo od taiwanského návrhára Apu Jan a samozrejmosťou je aj luxusný komfortný balíček, ktorý navrhol renomovaný výrobca kufrov RIMOWA. Taiwanské aerolinky okrem toho podávajú jedlo ešte raz pred príletom a objednať si môžete aj exkluzívne jedlá, ktoré nenájdete na menu na palube lietadla, iba online do 48 hodín pred plánovaným odletom. EVA ponúka najlepšie šampanské v biznis triede, s akým sme sa kedy na palube lietadla stretli – La Grande Dame z roku 2006, za ktorého fľašu zaplatíte približne 180 dolárov.

EVA AIR

5. Výlet v Tchaj-pej

Cestujúci s EVA AIR sa dajú rozdeliť do dvoch skupín – cestujúci, ktorí letia z Viedne priamo do Bangkoku, a potom tí, ktorí letia do niektorej exotickej ázijskej destinácie cez Tchaj-pej. Ak letíte napríklad z Viedne na Bali, v Tchaj-pej pobudnete iba krátko, môžete si ale v taiwanskej metropole nastaviť napríklad jeden celý deň (stačí na rýchly exkurz po meste). Lety si viete kombinovať jednoducho a bez extra poplatku.

6. Z Viedne do celej Ázie

EVA AIR ponúka výhodné letenky a pohodlný tranzit cez Bangkok alebo Tchaj-pej do najobľúbenejších ázijských destinácií slovenských cestovateľov. Leťte komfortne z Viedne do Bangkoku bez prestupu, alebo cez Bangkok s krátkym prestupom na úžasné Koh Samui. Najviac populárne lety cez Tchaj-pej sú: Cebu, Bali, Phuket, Manila, Jakarta, Hanoj, Hočiminovo Mesto, Kambodža, Hongkong, Chiang Mai, ale aj Macao či Brisbane.

EVA AIR

7. Špeciálne ceny EVA AIR cez Pelikán

Letenky do Bangkoku, na Phuket, na Bali, Filipíny či do Vietnamu môžeš rezervovať už teraz aj s parádnym servisom a podpalubnou batožinou do 46kg.

Špeciálna ponuka EVA AIR


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore