Nájdeš nás aj na:

Ázia

VIETE PRVÍ: Lowcost AirAsia plánuje veľkú expanziu. Na jeho mape svieti aj Bratislava

VIETE PRVÍ: Lowcost AirAsia plánuje veľkú expanziu. Na jeho mape svieti aj Bratislava

Nízkonákladové aerolinky AirAsia odhalili ambiciózne plány, ktoré zrejme potešia aj slovenských cestujúcich. Spoločnosť AirAsia chce prepojiť Európu s Áziou lacnými spojeniami a urobiť tak chce novou celosvetovou sieťou lowcostových liniek. Spomína konkrétne aj Bratislavu. Aerolinky sú známe najmä veľmi lacnými letmi do Malajzie, Thajska, Indonézie či Filipín. Slovákom tak môže pribudnúť ďalšia veľmi lacná alternatíva cestovania napríklad do Bangkoku, Juhovýchodnej Ázie, ale aj vzdialenejších destinácií ako je Austrália. Informuje o tom portál Aviator, ale aj samotné aerolinky.

Reklama

AirAsia plánuje veľkú expanziu do Európy a Ameriky

Spoločnosť AirAsia predstavila svoje plány pri príležitosti jubilea partnerstva s výrobcom lietadiel Airbus. Plánujú totiž rozšíriť svoju flotilu o nové modely. To im poskytne potrebnú flexibilitu na nové spojenia krátkeho, stredného, ale aj dlhého doletu.

Tony Fernandes, výkonný riaditeľ AirAsia: „S našou flotilou lietadiel Airbus A330 so širokým trupom vrátane zavedenia modelu A330neo chceme tiež rozšíriť našu sieť stredných a dlhých liniek na európsky kontinent, do miest ako Londýn, Paríž, Amsterdam, Bratislava, Barcelona, Kodaň, ale aj Káhira, Nairobi, Kapské mesto či východné a západné pobrežie Severnej Ameriky (New York, Miami, Toronto, San Francisco, Los Angeles, Vancouver).“

AirAsia je podľa SKYTRAX už 14 rokov po sebe najlepšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou.

AirAsia môže priniesť veľmi lacné letenky do Thajska

Letecká spoločnosť sa už pred pandémiou preslávila veľmi nízkymi cenami leteniek do Ázie, a to aj na dlhé vzdialenosti. Z Bangkoku následne cestujúci zvyknúť cestovať veľmi lacno do viacerých krajín juhovýchodnej Ázie za pár eur a aj Austrália sa môže stať cenovo dostupnejšou.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore