Nájdeš nás aj na:

Novinky

5 benefitov k Emirates letenke ZDARMA: 3 vstupy na atrakcie, COVID poistenie a lístok na EXPO

5 benefitov k Emirates letenke ZDARMA: 3 vstupy na atrakcie, COVID poistenie a lístok na EXPO

Leť na zimnú dovolenku do horúceho Dubaja s Emirates a získaš množstvo bezplatných výhod. Emirates teraz pridávajú ďalšie zaujímavé lákadlá ku svojim letenkám do Dubaja. Po novom získaš bezplatný vstup do najznámejších atrakcií mesta a využiť môžeš aj ďalšie špeciálne ponuky. Upozorňujeme, že ponuka sa vzťahuje iba na letenky Emirates do Dubaja zakúpené v čase od 30. novembra 2021 do 20. decembra 2021.

Reklama

Turisti, ktorí sa do Dubaja vyberú do 31. marca 2022 môžu s letenkou Emirates navštíviť bezplatne aj panoramatickú výhliadku z najvyššej budovy sveta (At the Top Burj Khalifa), promenádu s dubajskou fontánou (Dubai Fountain Boardwalk) a tiež vyhliadkové observatórium (Views Observatory). Naďalej platí, že s letenkou od Emirates získavaš nárok aj na bezplatný denný lístok na EXPO2020 a rovnako máš automatické COVID poistenie k letenke.

Pošli nám e-mail do 3 dní, vstupenky vybavíme za teba

Bezplatné vstupné nefunguje automaticky, resp. treba o vstupenky do atrakcií požiadať. Stačí keď si zakúpiš Emirates letenky cez Pelikán, pošleš e-mail na [email protected] a uvedieš do tela e-mailu všetky čísla Emirates leteniek, ktoré spĺňajú podmienky tejto akcie. Pre získanie vstupeniek je potrebné požiadavku zaslať čo najskôr po zakúpení leteniek – najneskôr do 3 dní, v opačnom prípade negarantujeme ich dostupnosť.

Hneď ako budú vstupy schválené, dostaneš od nás jedinečné prístupové kódy od spoločnosti Emirates, ktoré si môžeš uplatniť pri vstupe na atrakcie.

Burj Khalifa – vstup zadarmo s Emirates

Výstavba najvyššej budovy sveta bola započatá v roku 2003 a dokončená bola v roku 2010. Burj Khalifa je označovaná aj ako prvé vertikálne mesto a patrí medzi novodobé divy sveta. Jej nadčasový dizajn a výška 828 metrov mali za úlohu zviditeľniť Dubaj ako mesto superlatívov. Architektom budovy je Adrian Smirth, ktorý stojí za unikátnym trojhranným pôdorysom. Inšpiráciou pri navrhovaní mu bol púštny kvet Hymenocallis. Budova má 162 obývaných a 35 servisných poschodí.

So vstupenkou, ktorú dostaneš zadarmo pri zakúpení leteniek do Dubaja s Emirates Airlines, sa dostaneš na 124. a 125. podlažie Burj Khalifa. Na 124. poschodie ťa vyvezie najrýchlejší dvojitý výťah na svete, ktorý sa pohybuje rýchlosťou 10 metrov za sekundu. Toto poschode sa nazýva aj AT THE TOP a ponúka unikátne výhlady s krásnej vyhliadkovej terasy. Terasa na 125. poschodí je nezabudnuteľným zážitkom vo výške 456 metrov s 365-stupňovým výhľadom. Vyzdobená je tradičnými arabskými ornamentami mashrabiya.

Dubai Fountain Boardwalk – vstup zadarmo s Emirates

Vystúp na plávajúcu plošinu umiestnenú na Dubajskej fontáne, ktorá ťa k nej dostane na vzdialenosť desať metrov. Prejdi cez 272 metrov dlhú promenádu ​​a žasni nad inžinierskymi výkonmi najväčšej výkonnej fontány na svete. Vychutnaj si jedinečný pohľad na fontánovú show a získaj skutočný pocit sily prúdenia vody smerom k oblohe. Na promenáde Dubai Fountain Boardwalk budeš mať možnosť prejsť sa takmer po vode a priblížiť sa k pravdepodobne najpôsobivejšej fontánovej show na svete.

Projektory a svetlá (viac ako 6 000 z nich) oživujú fontánu vo farbách, zatiaľ čo kombinácia piatich kruhov a dvoch oblúkov pridáva tvar a zložitosť vzorom a výrazom, ktoré fontána vytvára. K vizuálu je tiež skvelý soundtrack s miestnou a medzinárodnou hudbou, ktorá sa nesie cez promenádu, kde to všetko vezmeš zo svojho špeciálneho uhla pohľadu a odmenou bude krásna pamiatka na Dubaj. Ak hľadáš nezabudnuteľnú snímku z Emirátov, budeš ju môcť získať práve z promenády.

Views Observatory – vstup zadarmo s Emirates

Skĺzneš sa dolu z 53. poschodia výškovej budovy ukrytej v celosklenenej kapsule? Čo tak sa prejsť po rímse umiestnenej takmer 220 metrov nad zemou bez okien alebo iných ochranných bariér pred tebou? Pre milovníkov výšok a nádherných architektonických stavieb vzniklo v Dubaji nové unikátne miesto.

Hotel Address Sky View v centre Dubaja otvoril 28. novembra 2021 sklenenú pasáž a pozýva tam všetkých milovníkov pozorovania a adrenalínu. Trojdielna atrakcia pozostáva z hvezdárne, sklenenej šmýkačky a zážitkovej prechádzky.

Observatórium umožňuje návštevníkom prístup na poschodie 52 hotela s názvom Address. Nad oblaky sa vyvezieš panoramatickým skleneným výťahom. Odtiaľ môžeš vyjsť po točitom schodisku na 53. poschodie 53, pričom sa môžeš pokochať pôsobivým výhľadom na Burj Khalifa, Downtown Dubaj a Sheikh Zayed Road.

Sky Views Dubaj je najlepšie navštíviť pri západe slnka (aj keď za prémiu) a je otvorená pre milovníkov vzrušenia všetkých vekových kategórií. Nový výhliadka je otvorená denne od 10:00 do 22:00.

Okrem bezplatného vstupu aj zľavy do Dubaja

Večera pod holým nebom v niektorých z najlepších mestských reštaurácií, neviazaná zábava v zábavných parkoch svetovej triedy, relax v kúpeľoch a vzrušujúce umelecké predstavenia. My Emirates Pass ti okrem bezplatných vstupov na atrakcie poskytne aj množstvo zaujímavých zliav:

 • Zľava do vybraných SPA a WELLNESS zariadení od 20 do 25%,
 • Zľava na lyžovačku, golf, kino a rôzne umelecké a divadelné predstavenia v Dubaji od 20 do 25%,
 • 20 – 25% zľava do vybraných kulinárskych reštaurácií
 • 15% zľava na nákupy vo vybraných obchodoch
 • KOMPLETNÁ PONUKA ZLIAV TU

Podmienky

 • Ponuka sa vzťahuje iba na letenky Emirates (ekonomická i biznis trieda) do Dubaja zakúpené v čase od 30. novembra 2021 do 20. decembra 2021
 • Termín odletov môže byť kedykoľvek v čase od 30. novembra do 31. marca 2022

Emirates uvádzajú každý mesiac jedinečnú ponuku na niektoré z najväčších atrakcií mesta, sleduj nás aj naďalej a dozvieš sa o všetkých zľavách a voľných vstupoch!

Akciové letenky do Dubaja s Emirates

NAVYŠE – všetky Emirates letenky sú flexibilné, meniť možno destináciu i čas odletu.

Flexibilné letenky bez doplatkov a minimálna platnosť dva roky

Ak tvoje cestovné plány ovplyvnil COVID‑19, máš dve možnosti. Ak si rezervoval(a) letenku pred 1. aprílom 2021 a cestu si mal(a) uskutočniť do 31. mája 2022 alebo skôr, letenku si môžeš nechať a vybrať si nový termín kedykoľvek až do 36 mesiacov od dátumu pôvodnej rezervácie. Druhou možnosťou je vrátenie peňazí. 

Všetky letenky zakúpené od 1. apríla 2021 sú automaticky platné pre cestovanie po dobu minimálne 24 mesiacov, teda dva roky. V rámci tohto času môžeš meniť čas odletu či destináciu, prípadne požiadať o vrátenie peňazí bez ďalších poplatkov od leteckej spoločnosti. Zmeny môžeš vykonať online prostredníctvom správy rezervácie alebo cez Pelikán.

Na letenky zakúpené 1. septembra 2020 a neskôr sa vzťahuje platnosť až 36 mesiacov od dátumu pôvodnej rezervácie.

K letenke od Emirates aj vstupenka na EXPO zdarma

Okrem rôznych zliav naďalej platí aj ponuka bezplatnej jednodňovej vstupenky na EXPO2020. Pelikán ti k tvojej ceste na EXPO vybaví všetko potrebné – letenky, ubytovanie i samotné vstupenky. Kompletné informácie ku vstupu a programu na EXPO nájdeš v našom špeciálnom článku. Prezradíme ti tiež, ktoré aerolinky ti dajú vstupenku k letenke zdarma a odporúčame ti skontrolovať aj špeciálnu ponuku dovoleniek v Dubaji.

Zdroj foto: Emirates.com, Emaar


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (6 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore