Nájdeš nás aj na:

Tipy

Vstupenky na Expo 2020 Dubai možno cez Pelikán získať aj grátis. Prinášame podrobný návod

Vstupenky na Expo 2020 Dubai možno cez Pelikán získať aj grátis. Prinášame podrobný návod

Dubajské EXPO2020 otvorí brány návštevníkom z celého sveta od 1. októbra 2021. Najväčšiu medzinárodnú udalosť a výstavu na prelome rokov 2021 a 2022 môžeš navštíviť viacerými spôsobmi – ak cestuješ vybranými aerolinkami, vstupenku získaš dokonca bezplatne. V tomto článku prinášame návod, ako si možno zaobstarať vstupenky a aké sú vstupné podmienky na podujatie.

Reklama

Vstupenky na EXPO2020: v ponuke sú 3 typy vstupného

Na EXPO2020 sa dostaneš viacerými spôsobmi. Poďme si ich rozobrať. V oficiálnej ponuke vystavovateľa sú 3 typy lístkov:

3 typy lístkov:

 • jednodňový lístok za 24 eur
 • viacdňový lístok s neobmedzeným vstupom na 30 po sebe nasledujúcich dní za 45 eur
 • sezónny vstup s neobmedzeným vstupom na šesť mesiacov Expo 2020 Dubai za 120 eur

Vstupenky zahŕňajú vstup do všetkých pavilónov, na podujatia, rozmanitý a neustále sa meniaci zábavný program, s až 60 živými podujatiami každý deň, od hudby, tanca a umenia svetovej úrovne až po zaujímavé prednášky a osláv národných sviatkov.

Deti mladšie ako 18 rokov majú vstup zdarma, ako aj návštevníci vo veku minimálne 60 rokov. Ľudia so špeciálnymi potrebami budú mať k dispozícii bezplatné lístky, pričom ich spoločník získa 50-percentnú zľavu.

 • SÚŤAŽ: Klikni a vyhraj 2 letenky a lístky na EXPO 2020 Dubai od Pelikána
 • Otváracie hodiny EXPO 2020

  Výstava Expo 2020 bude prebiehať šesť mesiacov od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022. Expozície sú otvorené sedem dní v týždni od 10:00 do 00:00 v sobotu až stredu a od 10:00 do 02:00 vo štvrtok a piatok.

  Leť s Pelikánom a získaš vstupenku na EXPO2020 zadarmo!

  Vstupenku na EXPO2020 si možno kúpiť vo vlastnej réžii, no omnoho jednoduchšie je to zakúpením letenky alebo dovolenky v Dubaja cez Pelikán. Ako na to? Existuje na to viacero spôsôbov:

  1. Zakúpením dovolenky v Dubaji

  Vybrané dovolenkové balíčky resp. pobyty v Dubaji s Pelikánom majú už EXPO lístok automaticky a bezplatne v cene. Stačí si zakúpiť dovolenku, o zvyšok sa postarajú naši dovolenkoví špecialisti – lístok obdržíš e-mailom.

  2. Zakúpením letenky Emirates

  Je to jednoduché, zakúp si Emirates letenku cez Pelikána a leť do Dubaja kedykoľvek od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022 a získaš bezplatne denný EXPO lístok. Bezplatnú JEDNODŇOVÚ VSTUPENKU na EXPO 2020 obdržíš po vyplnení údajov na TEJTO stránke. Cestujúci má nárok na lístok nielen pri letenkách do Dubaja, ale aj pri prestupe v Dubaji, ktorý trvá minimálne 6 hodín. Prípadne si pozri kompletný návod TU.

 • Pri letenkách zakúpených cez Pelikán zadávajte kód rezervácie, ktorý ste od nás obdržali v elektronickom dokumente (e-ticket), v PDF dokumente je druhý v poradí a nasleduje za touto vetou: Na komunikáciu s leteckou spoločnosťou a pri Online check-in priamo na stránke leteckej spoločnosti použite kód), ALEBO môžete zadať číslo letenky (v PDF dokumente je označené oranžovou farbou a ide o číselné označenie).
 • 3. Zakúpením letenky flydubai

  Takisto veľmi jednoduché – zakúp si cez Pelikán letenku flydubai a leť do Dubaja v termíne od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022. Na uplatnenie nároku na jednodňový lístok zadáš svoje údaje na TEJTO STRÁNKE a lístky ti prídu e-mailom.

  4. Zakúpením letenky Etihad Airways

  Jednodňovú stupenku na EXPO 2020 získaš aj keď si zakúpiš letenku do Dubaja so spoločnosťou Etihad Airways. Nárok máš dokonca aj pri prestupe cez Abu Dhabi (musí trvať aspoň 24 hodín). Postupuješ podobne ako pri vyššie uvedených, po zakúpení letenky stačí vyplniť údaje na TEJTO STRÁNKE. Lístky sú dostupné od 30. septembra.

  Navyše, letecká spoločnosť Etihad Airways ponúka pasažierom možnosť využiť letiskový transfer zdarma. Využiť teda možno autobus, ktorý ťa dopraví do Dubaja alebo do mesta Al Ain v Abu Dhabi. Stačí zadať údaje zo zakúpenej letenky a využiť túto super službu zdarma. 

  Ku vstupu na EXPO2020 treba očkovanie alebo bezplatný PCR test

  Organizátor tohtoročného Expo 2020 v Dubaji uviedol, že vstup na svetový veľtrh pre návštevníkov nad 18 rokov bude možný pre tých, ktorí majú kompletné očkovanie alebo boli za posledných 72 hodín negatívne testovaní na COVID.

  • 72-hodinový PCR test do Dubaja je však aj tak podmienkou vstupu do Emirátov, a tak ti bohate postačí aj ten. Ak už vypršala jeho platnosť, PCR testy na COVID-19 budú držiteľom lístkov ponúkané bezplatne, uviedol organizátor.

  Akciové letenky do Dubaja

  Dubaj, ktorý bol otvorený pre zahraničných návštevníkov v júli 2020, požaduje, aby väčšina zahraničných návštevníkov pred vstup do krajina predložila negatívny test na COVID-19.

  Ku vstupu na Expo 2020 sú akceptované vakcíny, ktoré sú schválené aj WHO – takže v podstate takmer všetky, ktorými sa očkuje aj na Slovensku – Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson. Na veľtrh sa ale možno dostať aj bez očkovania, ako spomíname vyššie – vďaka PCR testu.

  Inak, vedel(a) si, že Emiráty už zaočkovali viac ako 92% svojej populácie? To je najviac zo všetkých krajín sveta.

  EXPO2020 štartuje 1. októbra a potrvá pol roka

  Expo 2020 Dubai otvorí verejnosti svoje veľkolepé brány 1. októbra 2021 v Dubaji. Pôvodný termín svetovej výstavy mal byť minulý rok, no nestalo sa to tak kvôli pandémii.

  Hlavnou témou je „Spájanie myslí, vytváranie budúcnosti“ (Connecting Minds, Creating the Future) s obrovským dôrazom na dôležitosť udržateľných riešení pre súčasnú globálnu vlnu environmentálnych problémov. A to s návrhom na medzikultúrnu spoluprácu. Tá by podľa filozofie Expo 2020 Dubai mala byť prostriedkom na prekonanie svetových problémov a prechod do ďalšej fázy existencie, v ktorej technológie, udržateľnosť a kultúrne dedičstvo sú neoddeliteľnými komponentami zdravého celku.

  Podujatie je rozdelené na podtémy Príležitosť, Mobilita a Udržateľnosť ako kľúčové hnacie sily budúcnosti globálneho pokroku.

  Zdroj informácií a fotografií: oficiálna stránka Expo 2020 Dubai


  Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


  Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
   • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
   5/5 - (4 votes)
  Komentáre

  Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

  Hore