Nájdeš nás aj na:

Novinky

POSLEDNÁ ŠANCA: Vyhraj 2 letenky a lístky na EXPO 2020 Dubai od Pelikána (SÚŤAŽ)

POSLEDNÁ ŠANCA: Vyhraj 2 letenky a lístky na EXPO 2020 Dubai od Pelikána (SÚŤAŽ)

Dubajské Expo 2020 otvorilo verejnosti svoje veľkolepé brány 1. októbra 2021. Najväčšiu medzinárodnú udalosť a výstavu na prelome rokov 2021 a 2022 si nenecháme ujsť ani my a radi by sme ťa zobrali tiež! Preto sme pripravili súťaž o 2 letenky a lístky na EXPO. Ako sa zapojiť? Je to veľmi jednoduché, čítaj ďalej a dozvieš sa.

Reklama

EXPO 2020 Dubaj je prvou svetovou výstavou, ktorá sa kedy konala v regióne Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie (MEASA), a bude sa konať od októbra 2021 do marca 2022. Jeho šesťmesačný program je nabitý zážitkami, ktoré vyhovujú všetkým vekovým kategóriám a záujmom, vrátane bohatej ponuky tematických týždňov. Priaznivci umenia a kultúry, ako aj nadšenci od gastronómie až po moderné technológie môžu objavovať výstavy, workshopy, predstavenia, živé vystúpenia a ďalšie. Návštevníci môžu tiež navštíviť svoj národný pavilón a zažiť stánky vlastnej krajiny alebo ďalších 190 pavilónov. Emirates predstaví svoj vlastný pavilón zameraný na budúcnosť komerčného letectva.

Počas 6 mesiacov tak budú mať účastníci EXPO možnosť vidieť množstvo svetových noviniek, inovácie najrôznejších druhov, zažiť veľkolepé kultúrne eventy a ochutnať výmysly špičkovej svetovej gastronómie každý deň. Odkazom udalosti je aj to, že nič nie je nemožné, a táto fráza nezostane len v teoretickej rovine.

Najväčšiu medzinárodnú udalosť a výstavu na prelome rokov 2021 a 2022 môžeš navštíviť viacerými spôsobmi – ak cestuješ vybranými aerolinkami, vstupenku získaš dokonca bezplatne. Vstupenku na EXPO2020 si možno kúpiť vo vlastnej réžii, no omnoho jednoduchšie je to zakúpením letenky alebo dovolenky v Dubaja cez Pelikán. A najjednoduchšie bude si o ňu zasúťažiť. Ale ešte by sme ti radi povedali o tom, prečo sa oplatí letieť na EXPO s flydubai!

Prečo letieť na EXPO 2020 Dubai s flydubai?

Novučičké lietadlá s modernou kabínou

Komfortné a ergonomické sedadlá navrhnuté spoločnosťou Recaro, šikovný priestor pre lakťe či nohy, moderný dizajn interiéru a množstvo zábavného programu v multimediálnom systéme. To považujeme za najväčšie benefity lietania ekonomickej triedy spoločnosti flydubai. Samozrejme je to len zlomok toho, čo lietadlá dubajských aeroliniek ponúkajú.

Rovnako ako všetky lietadlá Boeing 737 MAX, aj variant flydubai má takzvaný Sky interiér, ktorý má napríklad veľmi šikovné odvetrávanie vzduchu, špičkové svetelné technológie a okrem iného aj oku lahodiaci dizajn.

Ako vyzerá sedenie v ekonomickej triede flydubai?

Vybrať si možno štandardné sedenie, ale aj sedadlá s extra priestorom pre nohy v prednej časti ekonomickej triedy alebo pri núdzových východoch, ako to býva štandardom pri väčšine aeroliniek. Pri dlhších či kratších cestách s flydubai si cestujúci pri šikovnom a jednoduchom online check-ine vyberá to, či bude sedieť v uličke, uprostred alebo pri okne. Ak by sme to mali zhrnúť, sedenie v lietadlách flydubai ponúka viac priestoru, ako býva štandardom a opierka hlavy zase poskytuje dostatočný sklon, aby ste si oddýchli a zažili pohodlný let.

Raz vidieť je niekedy lepšie ako stokrát počuť, však? Pozrite si novú kabínu lietadiel flydubai v krátkom videu:

Internetové pripojenie počas letu

Surfujte po internete, četujte, posielajte e-maily alebo len tak relaxujte vďaka výsokorýchlostnému pripojeniu na internet. Funkčná Wi-Fi na palube lietadiel stále nie je samozrejmosťou, ale flydubai ju postupne rozširuje do celej flotily. Služba je síce za poplatok, ale ceny nie sú vysoké a platiť možno aj platobnými kartami Visa, MasterCard a American Express. Vybrať si možno z troch balíčkov – prístup na 30 minút, prístup počas celého letu alebo 24-hodinový prístup – ceny sa odvíjajú v závislosti od konkrétneho letu.

Počas letu sa nudiť nebudete. Na každom lete flydubai možno vyberať zo širokej ponuky filmov, televíznych relácií, hudby a hier. Využiť možno tiež niektoré bezplatné streamovacie služby zábavy z pohodlia vlastného prenosného počítača, smartfónu alebo tabletu na palube lietadiel Boeing 737-800. Mimochodom, vo flotile flydubai sú aj novučičké lietadlá Boeing 737 MAX, kde je už dotykový displej na sedadle oproti vám samozrejmosťou.

Biznis trieda: totálny luxus za zlomkovú cenu

Ak ste ešte neleteli biznis triedou, flydubai je výbornou príležitosťou, ako si to celé vyskúšať a užiť si veľa muziky za menej peňazí. A ako to už pri biznis letenkách býva zvykom – luxusná dovolenka začína už na letisku, keď pred odletom môžete využiť exkluzívne biznis salóniky. Ako biznis cestujúci tiež nečakáte v rade, ale odbavia vás okamžite po príchode na letisko.

Business class flydubai ponúka tiež jednu výnimočnosť – fully flat bed na palube, teda plnohodnotnú posteľ po zložení sedadla v biznis triede, čo pri modeli Boeing 737 neponúka žiadna iná letecká spoločnosť. Chvíľu ešte zostaňme pri sedadlách biznis triedy, pretože sú skutočne široké a poskytujú výrazne väčší priestor na nohy. Navyše sú vyrobené z talianskej kože a sú ideálnym miestom na odpočinok i leňošenie a sledovanie a zábavných programov na palube.

Priame lety do Dubaja z neďalekých letísk

Keď prišiel flydubai do Bratislavy, otvoril mnohým slovenským cestovateľom ďalšiu zaujímavú alternatívu. Z bratislavského letiska už s najväčšou pravdepodobnosťou dubajské aerolinky lietať nebudú, čo je samozrejme veľká škoda pre našich cestujúcich, ALE ešte stále máme výborné spojenia – nová linka z Budapešti vo frekvencii 4-krát týždenne, a overené spojenia z Prahy, Krakova a začiatkom roka potešil aj neďaleký Salzburg.

Automatické a bezplatné COVID poistenie

Rovnako ako aerolinky Emirates, už aj flydubai poskytuje bezplatné poistenie v prípade, že sa cestujúci počas dovolenky nakazí koronavírusom. Ak sa teda u vás potvrdí nákaza, dubajské aerolinky vám pokryjú všetky výdavky spojené so zdravotnou starostlivosťou, karanténou či prípadnou repatriáciou domov. Novinka sa vzťahuje automaticky na všetky cesty od 8. mája 2021 až do odvolania. Poistenie je automatické a poistnou zmluvou je samotná letenka.

Krytie platí 31 dní od dátumu prvého letu cestujúceho. Krytí zostanete, aj keď budete cestovať ďalej do iného mesta. Ak vám diagnostikujú ochorenie COVID-19, keď ste mimo krajiny bydliska, flydubai uhradí vaše liečebné náklady až do 150 000 EUR a náklady na karanténu až do 100 EUR na deň počas 14 dní. To je v porovnaní s ostatnými aerolinkami veľmi štedrá ponuka. (VIAC INFO na tomto odkaze).

+ BONUS k letenke: 1-dňový lístok na DUBAI EXPO 2020 zadarmo!

Ak si cez Pelikán rezervujete letenku flydubai v termíne od 1. septembra 2021 do 31. marca 2022 na cestu do Dubaja od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022, budete mať nárok na bezplatný 1-dňový lístok Expo 2020 na každého cestujúceho v rezervácii. Lístok na návštevu Expo 2020 môžete použiť v ktorýkoľvek deň, ktorý si vyberiete.

Ako získať vstupenky? Na uplatnenie nároku na lístok zadajte svoje údaje na TEJTO STRÁNKE a lístky vám prídu e-mailom.

Výstava Expo 2020 bude prebiehať šesť mesiacov od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022. Expozície sú otvorené sedem dní v týždni od 10:00 do 00:00 v sobotu až stredu a od 10:00 do 02:00 vo štvrtok a piatok.

Akciová ponuka flydubai

Podmienky vstupu do Dubaja a návrat na Slovensko

Dubaj je turistom otvorený aj bez nutnosti karantény. Pred odletom je treba prísť už do Viedne s negatívnym RT-PCR testom, neskôr vás môžu otestovať zdarma po prílete na Dubajské letisko. Potom si už len užívate dovolenku, po návrate využijete bezproblémový tranzit na Slovensko a následne na cestovateľov čaká 14 dňová izolácia, ktorú môžu ukončiť predčasne po obdržaní negatívneho výsledku RT-PCR testu. Ten si však môžu dať vykonať až na ôsmy deň karantény. Ešte pred návratom netreba zabudnúť na registráciu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Emiráty chcú dekriminalizovať predmanželský pohlavný styk a pitie alkoholu https://t.co/siPmkZHpVt #novinky10 minút dozadu
Írsko mení pravidlá: od 3. decembra žiada od každého cestujúceho negatívny test https://t.co/jcZD2MbKkc12 minút dozadu
USA zrejme sprísnia podmienky vstupu. Budú žiadať negatívny test 24 hodín pred odletom https://t.co/7CwOCUMDFo #novinky45 minút dozadu
Vodíkové technológie, príroda i gastronomické nebo. Navštívili sme slovenský pavilón na EXPO2020 https://t.co/FPsshE95KP #novinky2 hodiny dozadu
Cestovanie do Veľkej Británie: test na 2. deň platí pre všetkých, do výsledku treba zostať v izolácii https://t.co/shZ97LwCdy #novinky2 hodiny dozadu
Kanada je otvorená pre očkovaných turistov z celého sveta, po novom testuje na COVID po prílete https://t.co/PmSwHgUQor #novinky2 hodiny dozadu
Rakúsko predĺži lockdown do 11. decembra, vstup do krajiny pre turistov je zakázaný, tranzit na letisko má výnimku https://t.co/46pWlsZrGF #novinky2 hodiny dozadu
3 ATRAKCIE ZADARMO: S Emirates letenkou získaš vstup na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk aj Views Observatory! https://t.co/rFdD4jW7K9 #novinky2 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Maurícius s letenkami, 3*hotelom a all inclusive za 1582€. Uži si infinity pool len pre dospelých https://t.co/aUizXojpSc #dovolenky3 hodiny dozadu
Katar zaradil Slovensko medzi červené krajiny. Zaočkovaní musia podstúpiť 2-dňovú karanténu, nezaočkovaní 7-dňovú https://t.co/0g5dwfPtso #novinky3 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore