Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

10 miest v Poľsku, ktoré by si mal rozhodne vidieť

10 miest v Poľsku, ktoré by si mal rozhodne vidieť

Poľsko je rozmanitou krajinou, takže pri návšteve hlavného mesta Varšavy by ste určite nemali ostať. Za návštevu stoja i iné kúty krajiny s krásnou prírodou aj bohatou históriou. Predstavujeme vám niektoré z nich.

Reklama

Akciové letenky

Krzwy Las

Asi 80 krivých borovíc je tajomstvom krivého lesa v Poľsku. Napriek mnohým teóriám o pôvode zakrivenia týchto stromov, ani jenu z nich nevie nikto úplne potvrdiť. Niektorí tvrdia, že za zakrivenie môže gravitácia, iní pripisujú túto bizarnosť nacistom, či dokonca mimozemšťanom. Odhaduje sa, že stromy boli vysadené začiatkom 30. rokov a k deformácií prišlo, keď mali približne len 5-7 rokov.

Morskie Oko

Najväčšie pleso vo Vysokých Tatrách leží na poľskej strane Tatier pod štítom Rysy. Pre východ Slovenska je veľmi dostupnou alternatívou na ľahkú turistiku. Vedel si, že aj Slovensko má svoje vlastné Morské oko?

Slowinski national park

Národný park situovaný na Baltskom pobreží medzi mestami Łeba a Rowy ponúka 32 kilomterov pobrežia. Piesočnaté duny, pláž a turistické chodníky sú hlavným lákadlom na návštevu tohto parku.

Zamość

Napriek tomu, že je zapísané v kultúrnom svetovom dedičstve UNESCO, nedokáže prilákať mnoho turistov, nakoľko je mesto ťažšie dostupné z rôznych kútov Poľska. Ak sa sem ale predsa len vyberieš, rozhodne to neoľutuješ. Nádherné kostoly s dlhou minulosťou a množstvo pamiatok je dôvodom prečo nazývajú toto mesto Perlou renesancie.

Poznaň

Jedno z najstarších a najväčších Poľských miest sa taktiež prebojovalo do nášho rebríčka. Mesto ponúka gotickú, renesančnú, ale tiež aj novodobú architektúru, čím ulahodí takmer každému. Opäť ponúka malebné farebné domčeky, ktoré sú typické aj pre poľské mestá.

Hel

Mesto Hel je dokonalým miestom na letný výlet v Poľsku. Má piesočnaté pláže, reštaurácie s lokálnym jedlom a prímorsky vzduch.

Ojców

Národný park Ojców je najdostupnejší z Krakova. Svoje pomenovanie dostal po obci Ojców, kde sa aj nachádza. Ide o najmenší poľský národný park, ale napriek tomu skrýva mnoho krás. Najdominantnejšou atrakciou je rozhodne skala Biała Ręka.

Bydgoszcz

Počul si už o Benátkach severu? Toto prirovnanie dostalo práve poľské mesto Bydhošť, ktorým preteká rieka Brda. Vďaka miestnemu kanálu je Bydhošť najdôležitejším prístavom v Poľsku. Zaujímavosťou je socha z roku 2004, umiestnená nad riekou. Zobrazuje mladého muža so šípom v ruke, rímskymi sandálami na ramene a lastovičkou pod lanom. V lete v meste premávajú loďky, ktoré slúžia na prepravu po meste. Nazývajú ich aj vodné električky.

Wroclaw

Wroclaw a jeho farebné domčeky nás očarili natoľko, že nesmel chýbať v tomto článku. Návšteva je vhodná počas celého roka, nakoľko si ho vieš vychutnať počas slnečných dní, alebo naopak navštíviť vianočné trhy, ktoré sú vo Wroclawe naozaj krásne. Údajne ide o najkrajšie vianočné trhy v Poľsku.

Krakov

Jedno z najznámejších miest Poľska je vyhľadávané množstvom turistov každý rok. Ide o druhé najväčšie mesto. Jeho neveľké historické centrum je najväčším lákadlom. Práve vďaka kompaktnosti je skvelým miestom na víkendový výlet. Je taktiež ideálnym východiskom na návštevu Osvienčimu alebo vodného parku Energylandia.

Mohlo by ťa zaujímať:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore