Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

10 miest v Poľsku, ktoré by si mal rozhodne vidieť

10 miest v Poľsku, ktoré by si mal rozhodne vidieť

Poľsko je rozmanitou krajinou, takže pri návšteve hlavného mesta Varšavy by ste určite nemali ostať. Za návštevu stoja i iné kúty krajiny s krásnou prírodou aj bohatou históriou. Predstavujeme vám niektoré z nich.

Reklama

Krzwy Las

Asi 80 krivých borovíc je tajomstvom krivého lesa v Poľsku. Napriek mnohým teóriám o pôvode zakrivenia týchto stromov, ani jenu z nich nevie nikto úplne potvrdiť. Niektorí tvrdia, že za zakrivenie môže gravitácia, iní pripisujú túto bizarnosť nacistom, či dokonca mimozemšťanom. Odhaduje sa, že stromy boli vysadené začiatkom 30. rokov a k deformácií prišlo, keď mali približne len 5-7 rokov.

Morskie Oko

Najväčšie pleso vo Vysokých Tatrách leží na poľskej strane Tatier pod štítom Rysy. Pre východ Slovenska je veľmi dostupnou alternatívou na ľahkú turistiku. Vedel si, že aj Slovensko má svoje vlastné Morské oko?

Slowinski national park

Národný park situovaný na Baltskom pobreží medzi mestami Łeba a Rowy ponúka 32 kilomterov pobrežia. Piesočnaté duny, pláž a turistické chodníky sú hlavným lákadlom na návštevu tohto parku.

Zamość

Napriek tomu, že je zapísané v kultúrnom svetovom dedičstve UNESCO, nedokáže prilákať mnoho turistov, nakoľko je mesto ťažšie dostupné z rôznych kútov Poľska. Ak sa sem ale predsa len vyberieš, rozhodne to neoľutuješ. Nádherné kostoly s dlhou minulosťou a množstvo pamiatok je dôvodom prečo nazývajú toto mesto Perlou renesancie.

Poznaň

Jedno z najstarších a najväčších Poľských miest sa taktiež prebojovalo do nášho rebríčka. Mesto ponúka gotickú, renesančnú, ale tiež aj novodobú architektúru, čím ulahodí takmer každému. Opäť ponúka malebné farebné domčeky, ktoré sú typické aj pre poľské mestá.

Hel

Mesto Hel je dokonalým miestom na letný výlet v Poľsku. Má piesočnaté pláže, reštaurácie s lokálnym jedlom a prímorsky vzduch.

Ojców

Národný park Ojców je najdostupnejší z Krakova. Svoje pomenovanie dostal po obci Ojców, kde sa aj nachádza. Ide o najmenší poľský národný park, ale napriek tomu skrýva mnoho krás. Najdominantnejšou atrakciou je rozhodne skala Biała Ręka.

Bydgoszcz

Počul si už o Benátkach severu? Toto prirovnanie dostalo práve poľské mesto Bydhošť, ktorým preteká rieka Brda. Vďaka miestnemu kanálu je Bydhošť najdôležitejším prístavom v Poľsku. Zaujímavosťou je socha z roku 2004, umiestnená nad riekou. Zobrazuje mladého muža so šípom v ruke, rímskymi sandálami na ramene a lastovičkou pod lanom. V lete v meste premávajú loďky, ktoré slúžia na prepravu po meste. Nazývajú ich aj vodné električky.

Wroclaw

Wroclaw a jeho farebné domčeky nás očarili natoľko, že nesmel chýbať v tomto článku. Návšteva je vhodná počas celého roka, nakoľko si ho vieš vychutnať počas slnečných dní, alebo naopak navštíviť vianočné trhy, ktoré sú vo Wroclawe naozaj krásne. Údajne ide o najkrajšie vianočné trhy v Poľsku.

Krakov

Jedno z najznámejších miest Poľska je vyhľadávané množstvom turistov každý rok. Ide o druhé najväčšie mesto. Jeho neveľké historické centrum je najväčším lákadlom. Práve vďaka kompaktnosti je skvelým miestom na víkendový výlet. Je taktiež ideálnym východiskom na návštevu Osvienčimu alebo vodného parku Energylandia.

Mohlo by ťa zaujímať:

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Čím nahradiť dovolenku v zahraničí? Skús tieto 4 tipy https://t.co/LFAXI6N67f #dovolenky8 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo je Kostarika najlepšia destinácia na svete + letenky za 399€ https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky11 hodín dozadu
India predĺžila zákaz medzinárodných letov do konca júna https://t.co/xv755JfvxK12 hodín dozadu
Belgicko znovu otvára Park Pairi Daiza, dvojnásobnú Európsku zoo roka https://t.co/IdDjUhhMhT #cestopisy13 hodín dozadu
Austrian Airlines oznámili návrat. Lietať začnú 15. júna! https://t.co/6BjSdRZq56 #letenky14 hodín dozadu
Objaví sa po rokoch ponorená dedina v Taliansku, aby prilákala turistov? https://t.co/18Vfvwilv9 #cestopisy14 hodín dozadu
Medzi ľadom aj levmi: 6 unikátnych maratónov https://t.co/rLlV06nJ0C #cestopisy3 dni dozadu
Wizz Air expanduje ďalej. 6 nových liniek z Rakúska, jedna z Prahy https://t.co/mSzKdOagv3 #novinky3 dni dozadu
Bulharsko 1. júna ruší povinnú karanténu pre cestujúcich z krajín EÚ https://t.co/GHHChudxHZ #letenky3 dni dozadu
Cenová vojna začala! Letenky na júl už kúpiš od 19€ https://t.co/ThgrV4MUVc #letenky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore