Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Jar v Buenos Aires za 499€ + 10 dôvodov, prečo mu neodoláš

Jar v Buenos Aires za 499€ + 10 dôvodov, prečo mu neodoláš

Dalo by sa povedať, že Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny, je najnavštevovanejšie mesto Južnej Ameriky. Aby sme tento fakt odôvodnili, stačilo by vytvoriť článok pozostávajúci čisto z fotiek a pochopil/a by si, prečo je takou populárnou destináciou. Ale keďže máme vo zvyku uviesť niekoľko dôvodov, prečo dané miesto odporúčame, urobíme tak aj teraz. No najprv sa pozrime na letenky za skvelých 499€ s Turkish Airlines.

Reklama

Lacné letenky do Buenos Aires

Akciové letenky

Lacné ubytovanie v Buenos Aires: Booking.com s Pelikánom

Hľadáš výhodné ubytovanie? Pelikán má vlastné pobyty za super ceny (nech sa páči, odporúčam skontrolovať pred kúpou letenky kompletný balíček s hotelom) a kamoší sa okrem toho aj s Booking.com a Airbnb.com. Cez Airbnb teraz rozdávame zľavové kupóny na prvé ubytovanie vo výške až 23€. Zaregistruj sa a peniažky vo forme kreditu sú tvoje.

Lacné ubytovanie v Buenos Aires vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie na Islande môžeš rezervovať už od 5€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Buenos Aires alebo 10 dôvodov, prečo je Buenos Aires tak očarujúce mesto.

1. Parque de Febrero

Alebo Bosques de Palermo alebo Palermo Woods. Tento park je plný krásnych jazier a altánkov, ale najmä pokojnej atmosféry. Ak túžiš po aktívnom oddychu, môžeš si požičať bicykel alebo korčule, ale bude v poriadku aj to, ak sa pripojíš k joggerom alebo chodcom okolo niektorého rybníka. Ak si knihomoľ, určite si zober niečo na čítanie, a odfoť sa pri El Jardín de los Poetas, pomníku géniov literatúry. A pre najnežnejšie dušičky je tu ružová záhrada, Rosedal.

2. Cintorín Recoleta

Nejde o akýkoľvek cintorín, podľa BBC patrí do 10 najkrajších na svete. Tu je pochovaná elita mesta, dokonca krajiny, napríklad bývalé hlavy štátu, ale aj jedna z vnučiek Napoleona. V kostole postavenom v roku 1822 je viac ako 4500 nadzemných krýpt, z nich 94 je vyhlásených za národné pamiatky. Možno sa ti toto odporúčanie zdá byť teraz morbídne, ale pri pohľade na mramorové mauzóleá, sochy vytvorené známymi umelcami budeš mať pocit, ako keby si sa nachádzal v outdoor múzeu.

3. Puerto Madero

Najmodernejšia štvrť mesta, na ktorú sú miestni veľmi hrdí. Je to vlastne prestavaný prístav na brehu rieky Rio de la Plata s mrakodrapmi a zrekonštruovanými budovami z červených tehál. Tunajšie steakhousy sú mimoriadne obľúbené medzi turistami, ale často v nich uvidíš aj businessmanov počas obchodných stretnutí.

Viac sa dozvieš nižšie v článku.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Tip na prenájom auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

Cestovné doklady do Argentíny

„Na vstup do Argentíny je podmienkou cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny. Pre turistické cesty do 90 dní postačuje platný cestovný pas SR. Vo všetkých ostatných prípadoch (študijné pobyty, vykonávanie platenej činnosti (aj umeleckej) je potrebné príslušné vízum,“ uvádza rezort zahraničia na svojom webe.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniekbez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

POKRAČOVANIE 10 dôvodov, prečo je Buenos Aires tak očarujúce mesto:

4. Plaza de Mayo

Od revolúcie v roku 1810, ktorá viedla k nezávislosti Argentíny, je toto námestie centrom politického života, okolo neho stoja známe turistické atrakcie, budovy Cabildo, Casa Rosada atď.

Uprostred námestia sa nachádza najstaršia pamiatka Buenos Aires, Pirámide de Mayo. Každý štvrtok je okolo pyramídy zhromaždenie matiek „Madres de la Plaza de Mayo“ s fotkami svojich detí, ktoré bez stopy zmizli počas tunajšej vojny v 70-tych rokoch minulého storočia.

5. Caminito v La Boca

Caminito je v doslovnom preklade „malá ulica“, napriek tomu, že Caminito bolo pôvodne malým potokom. Keď vyschol, postavili sem železnicu, a keď zanikla aj tá, stalo sa toto miesto skládkou odpadu. A teraz sa môže pýšiť titulom najfarebnejšej ulice Buenos Aires, ktorá je súčasťou najfarebnejšej štvrte, La Boca. Ak máš rád farby, ak rád sleduješ umelcov počas svojej práce, ak hľadáš múzeá alebo jednoducho nejaké inšpiratívne prostredie, Caminito nemôžeš vynechať.

6. Múzeá

Rozhodli sme sa naše odporúčania múzeí zhrnúť do jedného odseku. Museo Nacional de Bellas Artes, čiže Národné múzeum výtvarného umenia sa nachádza v štvrti Recoleta, a často je kvalitou prirovnávané k Louvre. Vstup stojí 0 Eur, áno, tento kultúrny zážitok môže byť tvoj úplne zadarmo.

Ďalšie geniálne diela výtvarného umenia, tu však iba argentínskych umelcov, uvidíš aj v Museo Benito Quinquela Martín.

Pamätáš si film Evita, kde hlavnú rolu hrala Madonna? Tak v Buenos Aires existuje aj múzeum Evity, čiže Museo Evita, ktoré je cestou životom Evy Peron, manželky argentínskeho prezidenta v rokoch 1895-1974.

Malba je veľmi moderná budova, ktorá je domovom Museo de Arte Latinoamericano de Buenos Aires (Malba). Medzi významnými dielami latinskoamerických umelcov sa tu nachádza aj autoportrét Fridy Kahlo.

7. San Telmo

Pop-up galérie, nočné bary, streetart, obchody so starožitnosťami a bohémska atmosféra. Každú nedeľu sa v tejto štvrti koná blší trh,pouliční umelci a interpreti zabávajú turistov. A keď už si v Latinskej Amerike, v žiadnom prípade nevynechaj predstavenie plné vášní a pravého južného temperamentu: tango-show.

8. Cafe Tortoni

Kaviarenskí povalači, hejteri kaviarenských povalačov, kávopiči, kávonepiči a neutrálna stredná vrstva, pozor! Toto nie je obyčajná kaviareň, ale najslávnejšia a najstaršia v meste, založená v roku 1858 jedným Francúzom na ulici Avenida de Mayo. Okrem kávy, malého občerstvenia si tu môžeš vychutnať aj predstavenia tanga.

9. Botanická záhrada Carlos Thays

Cafe Tortoni je kaviareň od Francúza, táto botanická záhrada je zas pomenovaná po francúzskom umelcovi, Carlosovi Thaysovi. Mal 40 rokov, keď pricestoval do Buenos Aires, a rozhodol sa, že zmení vzhľad mesta. Pod jeho vedením bolo vybudovaných viac parkov a tie staré boli obnovené. Táto botanická záhrada s viac ako 5000 druhmi rastlín bola jeho osobná srdcovka.

10. Letenka

Podledným dôvodom je práve ten, ktorý sme ti predstavili už v úvode tohto článku. Tak svelá letenka je jedným z dôvodov, prečo sa vydať do ďalekej Argentíny. O kvalitách a benefitoch Turkish Arilines počas ciest do exotiky sme už písali, je tu ďalšia možnosť, kedy si to môžeš odskúšať na vlastnej koži. Je jedno, odkiaľ si, do Viedne sa za lietadlom, ktoré ťa prepraví do Argentíny, oplatí ísť! Tak čau, v Argentíne!

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Austrian Airlines začnú od cestujúcich požadovať nosenie respirátora. Ide o nariadenie vlády https://t.co/ZT1uwPRorj #novinky12 hodiny dozadu
Lufthansa plánuje najdlhší let v jej histórii. Smeruje na Falklandy https://t.co/BplkFm5BzG #letenky15 hodiny dozadu
Nórska vláda podporila záchranu Norwegian. Budú lietať po Európe, nové rezervácie sú bez obáv https://t.co/7wLmbFAVuF #novinky15 hodiny dozadu
Ako najlepšie na Zanzibar? Porovnali sme letenky od 489€ a máme v tom jasno! https://t.co/pmgnzRrPOT #letenky17 hodiny dozadu
Cestovanie do USA: test, 10-dňová karanténa a povinnosť rúšok na palube https://t.co/i87riLxQKr #letenky18 hodiny dozadu
Exotika bez testu a karantény. Krajiny, ktoré sľubujú bezpečnú dovolenku https://t.co/pN4m5cNz7f #dovolenky19 hodiny dozadu
Test pohodlne z auta. Letisko Bratislava ponúkne najväčšie drive-thru testovanie https://t.co/gNuqllA5X0 #novinky20 hodiny dozadu
Cestovanie do Francúzska: pri vstupe treba negatívny PCR test, nie starší ako 72 hodín https://t.co/n8K3xmr7wv #letenky20 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All Inclusive Dominikánska republika s letenkami a 4*hotelom za 1208€ https://t.co/uKcwSarkaq #dovolenky21 hodiny dozadu
Tranzit cez Rakúsko: pred cestou na letisko Viedeň nezabudnite vyplniť online formulár (registrácia) https://t.co/mwXVVNYuMh #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore