Nájdeš nás aj na:

Amerika

Buenos Aires za 629€ + 10 dôvodov, prečo mu neodoláš!

Buenos Aires za 629€ + 10 dôvodov, prečo mu neodoláš!

Dalo by sa povedať, že Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny, je najnavštevovanejšie mesto Južnej Ameriky. Aby sme tento fakt odôvodnili, stačilo by vytvoriť článok pozostávajúci čisto z fotiek a pochopil/a by si, prečo je takou populárnou destináciou. Ale keďže máme vo zvyku uviesť niekoľko dôvodov, prečo dané miesto odporúčame, urobíme tak aj teraz. No najprv sa pozrime na letenky za výborných 629€ na krídlach aeroliniek Turkish Airlines.

Reklama

Lacné letenky do Buenos Aires

 • Odkiaľ? Letíš z Viedne s prestupom v Panama City a Istanbule
 • S kým? Letecká spoločnosť Turkish Airlines
 • Kedy? Marec – apríl 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, podpalubná batožina až 46kg

Akciové letenky do Buenos Aires

Lacné ubytovanie v Buenos Aires: Booking.com s Pelikánom

Lacné ubytovanie v Buenos Aires vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Argentíne môžeš rezervovať už od 15€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Buenos Aires?

1. Parque de Febrero

Alebo Bosques de Palermo alebo Palermo Woods. Tento park je plný krásnych jazier a altánkov, ale najmä pokojnej atmosféry. Ak túžiš po aktívnom oddychu, môžeš si požičať bicykel alebo korčule, ale bude v poriadku aj to, ak sa pripojíš k joggerom alebo chodcom okolo niektorého rybníka. Ak si knihomoľ, určite si zober niečo na čítanie, a odfoť sa pri El Jardín de los Poetas, pomníku géniov literatúry. A pre najnežnejšie dušičky je tu ružová záhrada, Rosedal.

2. Cintorín Recoleta

Nejde o akýkoľvek cintorín, podľa BBC patrí do 10 najkrajších na svete. Tu je pochovaná elita mesta, dokonca krajiny, napríklad bývalé hlavy štátu, ale aj jedna z vnučiek Napoleona. V kostole postavenom v roku 1822 je viac ako 4500 nadzemných krýpt, z nich 94 je vyhlásených za národné pamiatky. Možno sa ti toto odporúčanie zdá byť teraz morbídne, ale pri pohľade na mramorové mauzóleá, sochy vytvorené známymi umelcami budeš mať pocit, ako keby si sa nachádzal v outdoor múzeu.

3. Puerto Madero

Najmodernejšia štvrť mesta, na ktorú sú miestni veľmi hrdí. Je to vlastne prestavaný prístav na brehu rieky Rio de la Plata s mrakodrapmi a zrekonštruovanými budovami z červených tehál. Tunajšie steakhousy sú mimoriadne obľúbené medzi turistami, ale často v nich uvidíš aj businessmanov počas obchodných stretnutí.

4. Plaza de Mayo

Od revolúcie v roku 1810, ktorá viedla k nezávislosti Argentíny, je toto námestie centrom politického života, okolo neho stoja známe turistické atrakcie, budovy Cabildo, Casa Rosada atď.

Uprostred námestia sa nachádza najstaršia pamiatka Buenos Aires, Pirámide de Mayo. Každý štvrtok je okolo pyramídy zhromaždenie matiek „Madres de la Plaza de Mayo“ s fotkami svojich detí, ktoré bez stopy zmizli počas tunajšej vojny v 70-tych rokoch minulého storočia.

5. Caminito v La Boca

Caminito je v doslovnom preklade „malá ulica“, napriek tomu, že Caminito bolo pôvodne malým potokom. Keď vyschol, postavili sem železnicu, a keď zanikla aj tá, stalo sa toto miesto skládkou odpadu. A teraz sa môže pýšiť titulom najfarebnejšej ulice Buenos Aires, ktorá je súčasťou najfarebnejšej štvrte, La Boca. Ak máš rád farby, ak rád sleduješ umelcov počas svojej práce, ak hľadáš múzeá alebo jednoducho nejaké inšpiratívne prostredie, Caminito nemôžeš vynechať.

6. Múzeá

Rozhodli sme sa naše odporúčania múzeí zhrnúť do jedného odseku. Museo Nacional de Bellas Artes, čiže Národné múzeum výtvarného umenia sa nachádza v štvrti Recoleta, a často je kvalitou prirovnávané k Louvre. Vstup stojí 0 Eur, áno, tento kultúrny zážitok môže byť tvoj úplne zadarmo.

Ďalšie geniálne diela výtvarného umenia, tu však iba argentínskych umelcov, uvidíš aj v Museo Benito Quinquela Martín.

Pamätáš si film Evita, kde hlavnú rolu hrala Madonna? Tak v Buenos Aires existuje aj múzeum Evity, čiže Museo Evita, ktoré je cestou životom Evy Peron, manželky argentínskeho prezidenta v rokoch 1895-1974.

Malba je veľmi moderná budova, ktorá je domovom Museo de Arte Latinoamericano de Buenos Aires (Malba). Medzi významnými dielami latinskoamerických umelcov sa tu nachádza aj autoportrét Fridy Kahlo.

7. San Telmo

Pop-up galérie, nočné bary, streetart, obchody so starožitnosťami a bohémska atmosféra. Každú nedeľu sa v tejto štvrti koná blší trh,pouliční umelci a interpreti zabávajú turistov. A keď už si v Latinskej Amerike, v žiadnom prípade nevynechaj predstavenie plné vášní a pravého južného temperamentu: tango-show.

8. Cafe Tortoni

Kaviarenskí povalači, hejteri kaviarenských povalačov, kávopiči, kávonepiči a neutrálna stredná vrstva, pozor! Toto nie je obyčajná kaviareň, ale najslávnejšia a najstaršia v meste, založená v roku 1858 jedným Francúzom na ulici Avenida de Mayo. Okrem kávy, malého občerstvenia si tu môžeš vychutnať aj predstavenia tanga.

9. Botanická záhrada Carlos Thays

Cafe Tortoni je kaviareň od Francúza, táto botanická záhrada je zas pomenovaná po francúzskom umelcovi, Carlosovi Thaysovi. Mal 40 rokov, keď pricestoval do Buenos Aires, a rozhodol sa, že zmení vzhľad mesta. Pod jeho vedením bolo vybudovaných viac parkov a tie staré boli obnovené. Táto botanická záhrada s viac ako 5000 druhmi rastlín bola jeho osobná srdcovka.

10. Letenka

Podledným dôvodom je práve ten, ktorý sme ti predstavili už v úvode tohto článku. Tak svelá letenka je jedným z dôvodov, prečo sa vydať do ďalekej Argentíny – s Turkish Airlines ťa čaká výborný palubný servis, logické prestupy a tiež kvalitná multimediálna zábava. Tak čau, v Argentíne!


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.2/5 - (5 votes)
Komentáre
Hore