Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Jar v Buenos Aires za 499€ + 10 dôvodov, prečo mu neodoláš

Jar v Buenos Aires za 499€ + 10 dôvodov, prečo mu neodoláš

Dalo by sa povedať, že Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny, je najnavštevovanejšie mesto Južnej Ameriky. Aby sme tento fakt odôvodnili, stačilo by vytvoriť článok pozostávajúci čisto z fotiek a pochopil/a by si, prečo je takou populárnou destináciou. Ale keďže máme vo zvyku uviesť niekoľko dôvodov, prečo dané miesto odporúčame, urobíme tak aj teraz. No najprv sa pozrime na letenky za skvelých 499€ s Turkish Airlines.

Reklama

Lacné letenky do Buenos Aires

Akciové letenky

Lacné ubytovanie v Buenos Aires: Booking.com s Pelikánom

Hľadáš výhodné ubytovanie? Pelikán má vlastné pobyty za super ceny (nech sa páči, odporúčam skontrolovať pred kúpou letenky kompletný balíček s hotelom) a kamoší sa okrem toho aj s Booking.com a Airbnb.com. Cez Airbnb teraz rozdávame zľavové kupóny na prvé ubytovanie vo výške až 23€. Zaregistruj sa a peniažky vo forme kreditu sú tvoje.

Lacné ubytovanie v Buenos Aires vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie na Islande môžeš rezervovať už od 5€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Buenos Aires alebo 10 dôvodov, prečo je Buenos Aires tak očarujúce mesto.

1. Parque de Febrero

Alebo Bosques de Palermo alebo Palermo Woods. Tento park je plný krásnych jazier a altánkov, ale najmä pokojnej atmosféry. Ak túžiš po aktívnom oddychu, môžeš si požičať bicykel alebo korčule, ale bude v poriadku aj to, ak sa pripojíš k joggerom alebo chodcom okolo niektorého rybníka. Ak si knihomoľ, určite si zober niečo na čítanie, a odfoť sa pri El Jardín de los Poetas, pomníku géniov literatúry. A pre najnežnejšie dušičky je tu ružová záhrada, Rosedal.

2. Cintorín Recoleta

Nejde o akýkoľvek cintorín, podľa BBC patrí do 10 najkrajších na svete. Tu je pochovaná elita mesta, dokonca krajiny, napríklad bývalé hlavy štátu, ale aj jedna z vnučiek Napoleona. V kostole postavenom v roku 1822 je viac ako 4500 nadzemných krýpt, z nich 94 je vyhlásených za národné pamiatky. Možno sa ti toto odporúčanie zdá byť teraz morbídne, ale pri pohľade na mramorové mauzóleá, sochy vytvorené známymi umelcami budeš mať pocit, ako keby si sa nachádzal v outdoor múzeu.

3. Puerto Madero

Najmodernejšia štvrť mesta, na ktorú sú miestni veľmi hrdí. Je to vlastne prestavaný prístav na brehu rieky Rio de la Plata s mrakodrapmi a zrekonštruovanými budovami z červených tehál. Tunajšie steakhousy sú mimoriadne obľúbené medzi turistami, ale často v nich uvidíš aj businessmanov počas obchodných stretnutí.

Viac sa dozvieš nižšie v článku.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Tip na prenájom auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

Cestovné doklady do Argentíny

“Na vstup do Argentíny je podmienkou cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny. Pre turistické cesty do 90 dní postačuje platný cestovný pas SR. Vo všetkých ostatných prípadoch (študijné pobyty, vykonávanie platenej činnosti (aj umeleckej) je potrebné príslušné vízum,” uvádza rezort zahraničia na svojom webe.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniekbez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

POKRAČOVANIE 10 dôvodov, prečo je Buenos Aires tak očarujúce mesto:

4. Plaza de Mayo

Od revolúcie v roku 1810, ktorá viedla k nezávislosti Argentíny, je toto námestie centrom politického života, okolo neho stoja známe turistické atrakcie, budovy Cabildo, Casa Rosada atď.

Uprostred námestia sa nachádza najstaršia pamiatka Buenos Aires, Pirámide de Mayo. Každý štvrtok je okolo pyramídy zhromaždenie matiek „Madres de la Plaza de Mayo“ s fotkami svojich detí, ktoré bez stopy zmizli počas tunajšej vojny v 70-tych rokoch minulého storočia.

5. Caminito v La Boca

Caminito je v doslovnom preklade „malá ulica“, napriek tomu, že Caminito bolo pôvodne malým potokom. Keď vyschol, postavili sem železnicu, a keď zanikla aj tá, stalo sa toto miesto skládkou odpadu. A teraz sa môže pýšiť titulom najfarebnejšej ulice Buenos Aires, ktorá je súčasťou najfarebnejšej štvrte, La Boca. Ak máš rád farby, ak rád sleduješ umelcov počas svojej práce, ak hľadáš múzeá alebo jednoducho nejaké inšpiratívne prostredie, Caminito nemôžeš vynechať.

6. Múzeá

Rozhodli sme sa naše odporúčania múzeí zhrnúť do jedného odseku. Museo Nacional de Bellas Artes, čiže Národné múzeum výtvarného umenia sa nachádza v štvrti Recoleta, a často je kvalitou prirovnávané k Louvre. Vstup stojí 0 Eur, áno, tento kultúrny zážitok môže byť tvoj úplne zadarmo.

Ďalšie geniálne diela výtvarného umenia, tu však iba argentínskych umelcov, uvidíš aj v Museo Benito Quinquela Martín.

Pamätáš si film Evita, kde hlavnú rolu hrala Madonna? Tak v Buenos Aires existuje aj múzeum Evity, čiže Museo Evita, ktoré je cestou životom Evy Peron, manželky argentínskeho prezidenta v rokoch 1895-1974.

Malba je veľmi moderná budova, ktorá je domovom Museo de Arte Latinoamericano de Buenos Aires (Malba). Medzi významnými dielami latinskoamerických umelcov sa tu nachádza aj autoportrét Fridy Kahlo.

7. San Telmo

Pop-up galérie, nočné bary, streetart, obchody so starožitnosťami a bohémska atmosféra. Každú nedeľu sa v tejto štvrti koná blší trh,pouliční umelci a interpreti zabávajú turistov. A keď už si v Latinskej Amerike, v žiadnom prípade nevynechaj predstavenie plné vášní a pravého južného temperamentu: tango-show.

8. Cafe Tortoni

Kaviarenskí povalači, hejteri kaviarenských povalačov, kávopiči, kávonepiči a neutrálna stredná vrstva, pozor! Toto nie je obyčajná kaviareň, ale najslávnejšia a najstaršia v meste, založená v roku 1858 jedným Francúzom na ulici Avenida de Mayo. Okrem kávy, malého občerstvenia si tu môžeš vychutnať aj predstavenia tanga.

9. Botanická záhrada Carlos Thays

Cafe Tortoni je kaviareň od Francúza, táto botanická záhrada je zas pomenovaná po francúzskom umelcovi, Carlosovi Thaysovi. Mal 40 rokov, keď pricestoval do Buenos Aires, a rozhodol sa, že zmení vzhľad mesta. Pod jeho vedením bolo vybudovaných viac parkov a tie staré boli obnovené. Táto botanická záhrada s viac ako 5000 druhmi rastlín bola jeho osobná srdcovka.

10. Letenka

Podledným dôvodom je práve ten, ktorý sme ti predstavili už v úvode tohto článku. Tak svelá letenka je jedným z dôvodov, prečo sa vydať do ďalekej Argentíny. O kvalitách a benefitoch Turkish Arilines počas ciest do exotiky sme už písali, je tu ďalšia možnosť, kedy si to môžeš odskúšať na vlastnej koži. Je jedno, odkiaľ si, do Viedne sa za lietadlom, ktoré ťa prepraví do Argentíny, oplatí ísť! Tak čau, v Argentíne!


Čítaš naše články? Zaslúžiš si odmeny:

Zľavový kód 10€ na letenky

  • Pri objednávke zadaj zľavový kód PECKYJAN10 a Pelikán ti odpočíta 10€ z celkovej sumy - platí na objednávky vyššie ako 20€

Zľavy na ubytovanie (Airbnb, Booking, Pelikán)

Booking.com

Pridaj sa do VIP skupiny cestovateľov 

Ušla ti dobrá letenka alebo dovolenka? Už sa ti to nemusí stať. Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a medzi prvými od nás dostaneš #pelipecky notifikáciu na najlepšie letenky, dovolenky, zľavové kody na cestovanie a výhody

Výhodný autobus na letisko

Bezplatná Wi-Fi, klimatizácia a nástup priamo pri termináli letiska. Pre pohodlnú a spoľahlivú cestu na letisko Viedeň/Budapešť odporúčame využiť výhodné lístky na autobus od našich kamarátov zo SLOVAK LINES. Do Viedne sa vieš dostať z Bratislavy 25-krát denne, do Budapešti až 3-krát denne.

Revolut karta zdarma od Pelikána

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ šikovne po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd.

Karta Revolut

Lacný prenájom auta

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars a Pelikánu uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

#stacivyrazit

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí. #stacivyrazit

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Letenka a 3* all inclusive hotel na Malorke za 289€ https://t.co/y01alrCWMT #ponukadna1 hodinu dozadu
Leto na Floride a v New Yorku? Leť super luxusnou bizniskou s 50% zľavou https://t.co/QGXakR3YD0 #amerika #letenky2 hodiny dozadu
Maldivy s Emirates v hlavnej sezóne za 489€ https://t.co/co2koyhG8I #letenky4 hodiny dozadu
Poď na najväčší ostrov Grécka! Kréta na jar s letenkami pod 50€ https://t.co/FbkMG8ggrD #letenky5 hodín dozadu
Zaži jar v Kolumbii s letenkami z Viedne od 469€! https://t.co/mrZFJGmEBD #letenky5 hodín dozadu
Letenky na Mykonos máme v máji so zľavou od 52€! https://t.co/OkiTyXRm6V #letenky5 hodín dozadu
Holandský Eindhoven: Letenky teraz aj so zľavou od 16€ https://t.co/5wofPkbHMB #letenky6 hodín dozadu
Kali – rozhovor nielen o tom, prečo #stacivyrazit (podcast + video + súťaž) https://t.co/tbBKg5bABl1 deň dozadu
Chceš skúsiť biznisku Qatar Airways? Je ten správny čas: https://t.co/Q9MCF4WF322 dni dozadu
PONUKA DŇA: Starobylá Ronda na 4 noci so sprievodcom za 349€ https://t.co/ZjDyE6XwRi #citybreaky #dovolenky3 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore