Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

9 dôvodov prečo by si mal navštíviť Varšavu

9 dôvodov prečo by si mal navštíviť Varšavu

Varšava je moja srdcovka. Či už ide o architektúru, atmosféru, alebo o nočný život. Je to miesto na ktoré sa vždy rada vrátim. Dnes sa s tebou podelíme o zopár dôvodov, prečo stráviť pár dní práve vo Varšave.

Reklama

1. Varšava je lacná

Nakoľko sa turizmus rozrastá nielen vo Varšave, ale aj po celom Poľsku, ceny prirodzene stúpajú. Sú však stále veľmi prijateľné. To robí z Varšavy skvelé miesto na študentský výlet či predĺžený lowcost víkend. Ubytovanie, doprava aj podniky sa dajú bez problémov finančne zvládnuť.

2. Mnoho zelene a parkov

Varšava má celkom veľa zelene. Najmä niekoľko parkov, ktoré sú veľmi dobre udržiavané. To robí celé mesto ešte príjemnejším. Veď čo je lepšie, ako načerpať energiu práve v prírode? Najznámejším a najväčším parkom je rozhodne Łazienki Królewskie, ktorý nesmieš vynechať. Ak budeš mať čas, môžeš tam stráviť pokojne aj zopár hodín. Ďalej stojí za návštevu Saxon Garden, Ujazdowski park, či Szczesliwiski Park.

3. Spoznaj Varšavu na kolobežke

Trend elektrických kolobežiek si už rozhodne postrehol, Varšava nezaostáva a hneď niekoľko firiem sa chopilo tohto biznisu. Skvelé je, že má vybudované cyklotrasy a tak je využívanie kolobežiek či bicyklov veľmi príjemnou aktivitou. Kolobežkou sa vieš dostať aj na vzdialenejšie miesta. A samozrejme cena je tu o čosi prijateľnejšia, než v iných mestách.

4. Poľský bar Pijalnia Wódki I Piwa

Tento podnik je veľmi obľúbeným miestom po celom Poľsku. Návštevu jednej z prevádzok rozhodne odporúčam, rozhodne to pre teba bude zážitok aspoň prvýkrát. A nakoniec sa tam možno budeš veľmi rád vracať tak ako my. Ide o podnik kde ponúkajú takmer všetky nápoje za 5 zlotých, čo je v prepočte niečo málo cez 1€. Podnik síce nevyzerá veľmi lákavo, ale práve to mu dodáva šmrnc a samozrejme barmani nahodení v bielych košeliach a motýlikoch.

5. Nádherna budova Paláca kultúry a vedy

Ikonická budova Varšavy ťa nenechá chladným, je jednou z dominánt Varšavy a rozhodne aj ona musí byť na zozname, prečo navštíviť toto skvelé mesto. Je krásna z každého uhla či diaľky a slúži ako orientačný pod po varšavskom centre a jeho okolí.

6. Nájdeš tu modernú časť mesta, ale aj Staré mesto

Vo Varšave si príde na svoje každý. Pre milovníkov modernej architektúry tu je okolie Paláca vedy a kultúry, ktorý je obkolesený výškovými budovami, hotelmi a nádherným nákupným centrom. Staré mesto má odlišnú atmosféru. Výškové budovy striedajú malebné farebné domčeky a kamenné chodníčky.

7. Vo Varšave nezostaneš hladný

V Starom meste nachádzajú skôr tradičné reštaurácie. Tip na skvelé raňajky za super cenu: Rozhodne ti viem odporučiť jednu z pobočiek Bułkę Bibułkę. Príjemný interiér, chutné jedlo, milá obsluha a nízke ceny sú ideálna voľba ako začať ráno. V Starom meste si vieš taktiež pochutnať na tradičných gofroch, palacinkách alebo šiškách.

8. Varšavská pláž

Keď ma mesto svoju pláž, je to rozhodne veľké plus. Hoci tá varšavská neponúka šum mora, ani jeho vôňu, kto by odmietol oddych na piesku s drinkom pri západe slnka?

9. Pre milovníkov čokolády

O belgickej čokoláde je svetovo známe, že je vynikajúca. O poľskej čokoláde práve naopak panujú predsudky. Skús ale ochutnať Poľskú čokoládu Wedel, ktorá sa vyrába v rôznych príchutiach. Vo Varšave nájdeš aj továreň, ktorú môžeš navštíviť.

Prečítaj si o Varšave aj v mojom prvom článku.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore