Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Výlet do Varšavy. Užitočné tipy a highlighty mesta

Výlet do Varšavy. Užitočné tipy a highlighty mesta

Varšava je moja srdcovka, sama niekedy neviem povedať prečo, ale ako náhle sa tam ocitnem, tak moje srdce plesá od radosti. Varšava má skrátka niečo do seba. Je príjemná, pokojná, ale zároveň živá, malá. Aj keď občas sa zdá, že je veľmi rozľahlá, nájdeš tam historické budovy i moderné mrakodrapy. Skrátka Varšava má všetko, čo potrebuješ na párdňový výlet.

Reklama

Ako sa dostať z letiska ?

Medzi Letiskom Warsaw Chopin premávajú autobusy, ktoré chodia asi v 15 minútových intervaloch. Cena lístka je približne 1€, zakúpiť sa dá priamo na nástupišti v automate. Vo Varšave výborne funguje navigácia od google, takže sa rozhodne nestratíš. Za vyskúšanie rozhodne stojí pozrieť si koľko stojí cesta taxíkom (cez aplikáciu), nakoľko letisko nie je ďaleko od centra, cena môže byť často krát veľmi priaznivá. (To iste platí aj pri ceste na letisko).

Doprava vo Varšave

Okrem metra sa vo Varšave môžeš prepravovať autobusmi, električkami, či autobusmi. Najlepšie si ju samozrejme vychutnáš pešo, na bicykli, či na kolobežkách, ktoré sú teraz vo Varšave veľmi populárne. Mestskú hromadnú dopravu teda odporúčam skôr na návštevu vzdialenejších kútov mesta.

Čo sa oplatí vidieť vo Varšave?

Varšavské Staré mesto je jednoducho čarovné. Dokonca ide o najmladšie Staré mesto v Európe, nakoľko bolo po vojne vybudované úplne na novo podľa dobových fotografií. Prechádzka starým mestom ti ponúkne viac ako len jeden krásny pohľad.

 • Plac Zamkowy Nádherné, hlavné námestie, ktoré dominuje takmer na každej pohľadnici, za mňa ide o jednu z top krás celej Varšavy
 • Świętojańska ulica – Tu nájdeš kopu suvenírov, obchody s chutnými goframi, nachádza sa tu aj najstarší kostol vo Varšave- katedrála sv. Jána Krstiteľa.
 • Rynek Starego Miasta – Námestie obklopené reštauráciami, farebnými domčekmi a občas sa tu objaví aj pouličný umelec, či predavač. Za mňa je veľká škoda, že terasy dávajú do úzadia toto krásne námestie. V strede námestia je socha morskej panny, ktorá je ozbrojená mečom a štítom na obranu mesta.
 • Barbakan – Práve týmito hradbami konči Staré mesto. Cez Barbakan následne vedia brána priamo do Nového mesta.

Palác kultúry a vedy

Ikonická budova Varšavy, ktorá mi pri mojej prvej návšteve vyrazila dych. Som fanúšikom výškových budov a tak sa viem touto budovou kochať vždy keď prejdem okolo. Ide taktiež o najvyššiu budovu celého Poľska. Je to taký Poľský Empire State Building, aspoň mne ho pripomína od prvého okamihu. Nachádza sa vedľa nákupného strediska Zloté Trasy, ktoré je skvelo vybavené nielen obchodmi, ale aj foodcourtom, obchodom, či zmenárňou. Nákupné centrum ako má byť. Na 30. Poschodí sa nachádza aj panoramatická vyhliadka (vstupné stojí 2OPLN), avšak ja si výhľad omnoho radšej vychutnám ak mám výhľad práve na Palác.

Park Lazienki

Tento najkrajší a najväčší park vo Varšave si rozhodne nesmieš nechať ujsť. Je naozaj rôznorodý a nájdeš tu mnoho príjemných zákutí na oddych. Najdominantnejšou budovou v parku je rozhodne Kráľovský palác (palác na vode). V Paláci sa nachádza aj múzeum s množstvo sál a galérií (vstupné stojí 25 PLN).

Čo sa ešte oplatí v parku vidieť?

 • Palác Miślewicki
 • Antické divadlo
 • Pomník Frederyka Chopina
 • Pomník Henryka Sienkiewicza
 • Čínsku štvrť
 • Hrad Ujazdowski

TIP: Každý štvrtok sú všetky vstupy do galérií v parku zadarmo


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore