Nájdeš nás aj na:

Tipy

Tieto jedlá by sme nemali jesť pred cestou lietadlom

Žiješ vo vrúcnom vzťahu so svojím žalúdkom? My v Pelipeckách tiež nepohŕdneme dobrým jedlom. Ja si napríklad pamätám zo svojich študentských čias, ako mi babka hovorievala, nech sa ešte pred cestou vlakom dobre najem. „Na internáte ti nedajú takúto dobrú sviečkovú!“ Mala pravdu. Lenže s pocitom vďaky za dobré jedlo prišli aj bolesti brucha už v polovici cesty.

My ti rozhodne neodporúčame konzumáciu sviečkovej napríklad pred cestou do Thajska. Dokonca ani do neďalekého Bruselu. Podľa odborníkov sa treba vyhýbať najmä jedlám s rizikom nafúknutia. Nuž, áno, žiadne prekvapenie. Kto by chcel sedieť v lietadle s balónom v bruchu, a ukážte nám človeka, ktorému by nevadilo, keby ten jeho balón začal sfukovať. Niektorí sú presvedčení o tom, že menšia diéta pred dlhým letom môže zmierniť príznaky jet lagu. Poďme sa pozrieť na to, ktoré typy jedál dokážu šikovne navodiť silný pocit diskomfortu v lietadle.

 

Fazuľa a šošovica

Asi nikomu nemusíme vysvetľovať, prečo. Nezabudni, nikto ti v lietadle neuverí, ak povieš, že princezné ne… Vieš čo.

Kapustová zelenina

Pozitívne účinky karfiolu, brokolice a podobnej zeleniny sú dobre známe. Vlákniny sú super, ale nie vtedy, keď si dlhší čas v prostredí s nižším tlakom a k tomu ešte s bruchom stlačeným pásom.

Fruktóza

Malé množstvo ovocia by nemalo vadiť (ak máš zdravý žalúdok, samozrejme). Máme na mysli skôr produkty s vysokým obsahom fruktózy, najmä džúsy a sušené ovocie.

Mliečne výrobky

Nemusíš byť v lietadle, aby mlieko a mliečne výrobky znepríjemnili tvoj deň. Tieto pocity ty nepoznáš? Pokojne sa môže stať, že počas letu sa to zmení…

Sýtené nápoje

Je to jednoduché: to, čo pošleš do bruška, to bude v brušku. Ak si dáš bublinky, bude plné bubliniek.

Žuvačka

Samozrejme, ak si potrebuješ dať žuvačku počas vzletu kvôli vyrovnaniu tlaku v ušiach, je to v poriadku. Potom ju však vyber.

Fast food

Teplé, chutné, rýchle, ale pre tvoj žalúdok peklo.

Alkohol

Alkoholické nápoje sú na tomto zozname primárne nie kvôli nafukovaniu, ale riziku dehydratácie. Takže ak neodoláš, nezabudni si dať aspoň aj veľké množstvo čistej vody.

5 (100%) 4 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Streda, 26. jún 2019
14:38 | Šialená ponuka na cestu okolo sveta platí aj dnes! Zaži jednou cestou Kaliforniu, Tahiti, Nový Zéland a Šanghaj za 1499 eur.

Utorok, 25. jún 2019
9:25 | Veľmi lacný Štokholm! Leť v lete za 33 eur z Viedne.

1 2 3 62

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore