Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Ako sa (pekne) opáliť aj keď človek nejde na dovolenku – tipy

Ako sa (pekne) opáliť aj keď človek nejde na dovolenku – tipy

Rok 2020 je prvý rok, kedy som mala čokoládový odtieň už v marci. Pravda je, že za to vďačím v podstate koronavírusu a následnému home-officu. Už po týždni, som ho však familiárne nazývala garden-office. 

Reklama

Mám pre teba aj iné tipy ako chytiť bronz okrem sedenia pri notebooku alebo dobrej knihe v záhrade. Ja viem, mnohým nám bude toto leto chýbať to pravé „morské slnko“. To naše slovenské, ale nie je o nič horšie 🙂 Leto vždy preletí rýchlosťou blesku a práve preto si ho musíme do sýtosti vychutnať. A nie, tento článok nebude o kvalitných soláriách.

Voda, voda, vodička

Najpríjemnejšie miesto kde sa chytá bronz. Ak nemáš chuť iba vylihovať vyskúšaj jednu z mojich obľúbených aktivít. Začnem tým najjednoduchším paddleboardingom.

Miest kde si paddle board môžeš požičať je neúrekom. Ak sa rozhodneš zakúpiť si svoj vlastný, garantujem ti, že to neoľutuješ. Ja som ten svoj dostala a bol to ten najlepší darček. Táto hračka ti vydrží veľa sezón.

Moje obľúbené miesta na paddleboardovanie sú senecké Slnečné Jazerá a susedné jazero Guláška. Kúsok ďalej u našich susedov je Neziderské jazero. Toto jazero nie je hlboké, takže sa nemusíš báť spadnúť do vody aj priamo v strede – alebo si tam rovno hoď opaľovacieho šlofíka. 

Základy zvládaš, ideme ďalej 🙂  Paddle Joga. Poriadne sa ponaťahovať napríklad priamo v strede Peterského bágroviska? No a prečo nie. Paddle joga je celkom sranda. Funguje to zviazaním viacerých paddle boardov, pekne jeden vedľa druhého. Inštruktorka zakotví a ty si už iba vychutnávaš hodinu mimo ruchu iných ľudí na mieste, kde ťa vyrušia maximálne tak ryby, kačky alebo labute 🙂 Moja obľúbená letná opaľovacia aktivita. Ber plavky a krém. 

Tak sme sa zrelaxovali a teraz je čas na troška adrenalínu. Vezmi dosku a poďme splaviť Váh. Môj osobný tip či už je to acro joga, alebo splavovanie sú skvelí inštruktori Simonka a Daniel z Hlohovca. Zapožičajú ti dosku, raft alebo aj čln. Po splavení zabezpečia dopravu späť. Pred nástupom na vodu samozrejme dostaneš kvalitnú inštruktáž.

Váh síce nie je Soča, ale máš moje slovo, že pár zaujímavých úsekov na trase Sokolovce – Hlohovec sa nájde 🙂 Tak šup, vychutnaj si adrenalínový pohyb na slniečku. 

Korčule či bicykel?

Na Slovensku máme množstvo cyklochodníčkov či už v horách alebo aj na rovinkách. Heslo tohto leta? Objavuj. Zmeň trasu. Zahni inou cestou, práve tou, ktorú nepoznáš a nevieš presne, kde končí 🙂 A nevinná bajkovačka môže byť dobrodružná práve, keď vybočíš zo svojho stereotypu. Zober frajera, manželku, dieťa, psa a piknikový košík 🙂 Ja sama som naposledy preskúmala bicyklom okolie Podhájskej, kde sú nenáročné trasy a viac menej rovinky. A hneď cítiť príjemný dovolenkový pocit vo vzduchu. Ak slniečko svieti – nezabudni si dať dole tričko 🙂

Akonáhle sa po zime iba troška oteplí, mám vždy po ruke kolieskové korčule. Moja obľúbená trasa je značená červenou farbou a začína na kolonádovom moste v Piešťanoch. Pokračuje cez hrádzu Vážškeho kanála, cez obce Horná streda a Brunovce, Potvorice, Považany až na Zelenú vodu a ďalej až do Žiliny. Ber kamošky plavky a opaľovací krém.

Poľné cestičky za dedinou Podhájska.

Cvičenie vonku

Čo tých, ktorí milujú pohyb naučila karanténa? Že všetko sa dá, keď sa chce. Prvotný boom online cvičení nás zachránili v najhoršom a podomácky zariadenú posilovňu má už každý, kto má menšiu záhradu alebo väčšiu obývačku. Teraz ešte k tomu prirátaj slnko, vitamín D a endorfíny 🙂 Hýbme sa, nič lepšie pre svoje zdravie nemôžeme spraviť. Individuálne alebo aj skupinovo 🙂

Môj tip –  vyskúšaj Acro Jogu 🙂 Vďaka teplému počasiu sa už cvičí vonku v parkoch v každom väčšom meste. Potrebuješ iba karimatku – flexibilita a tmavší odtieň pokožky sa dostavia časom. U nás v Trnave sa v lete cvičí každú nedeľu.

Turistika

Toto leto bude o hlavne Slovensku. O kopcoch, lesoch, horách a výletoch v nich. Užívajme si to čo máme – či sú to Tatry, Karpaty alebo aj malý lesík za dedinou. Ja zbožňujem lesné prechádzky, ale aj náročnejšie výšlapy. Čím vyššie tým silnejšie slniečko 🙂 Jemne uprednostňujem miesta, ktoré sú dog friendly. Tých je však na Slovensku dostatok. Takže zbaľ svojho štvornohého parťáka a vyrazte za aktívnym opaľovaním do hôr. 

Stanovačka

Bojíš sa, že tento rok bude všade v horách plno a nenájdeš last minute ubytovanie? Kempuj 🙂 Nie je nič lepšie ako old school stanovačka a to by som do stanu pred pár rokmi nevzliezla ani za milión. 🙂 Osudová chyba! Horský vzduch a pohodlná podložka vyčarovali najlepší spánok môjho života. Na stanovanie odvtedy nedám dopustiť. Aj keď prší! Vychutnať si raňajky na slniečku priamo v prírode je dokonalá nie len predstava, ale už aj realita 🙂 Stačí pár slnečných dní a tvoja pokožka bude ako čokoláda. 

Prvá noc v stane a my pripravení na všetko, aj na sneh – júl 2019. 

Vychádzka na koni

Rada spájam príjemné s užitočným. Pomalá vychádzka krokom “koňmo” je tým najlepším kompromisom ako sa vyvenčiť a načerpať dostatok vitamínu D. Môj tip je vziať zo sebou mech na smeti, ktorých je bohužial v lesoch až príliš. Kým sa koníky pasú, ty sprav niečo dobré pre svoje okolie a popri opalovaní ich pár pozbieraj.  

Pomôž v záhrade

Čo si budeme klamať. Ak chceš spraviť niečo dobré pre seba, pomôcť rodičom či starým rodičom, ani ja sama nepoznám lepší tip na opaľovanie ako brigádu v záhrade. 🙂

Máš aj ty svoje tipy, kde sa najlepšie opáliť? Napíš nám ich do komenára!


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (4 votes)
Komentáre

Ako 15 ročná sa vybrala na tri mesiace do Kuala Lumpur a bola to láska. Cestovanie aj Malajzia. Pracovne precestovala veľa krajín z Ázie, no ak by mala vybrať jedno miesto, ktoré jej učarovalo, sú to Princové ostrovy 20 km juhovýchodne od Istanbulu. Na cesty po Slovensku, ale aj po Európe má už pár rokov svoju parťáčku - nemeckú dogu Elizabeth. Najobľúbenejšou krajinou, kde sa každý rok vracajú je Slovinsko.

Hore