Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

8 aktuálne najvyhľadávanejších Airbnb ubytovaní

8 aktuálne najvyhľadávanejších Airbnb ubytovaní

Bývanie ako z Pána prsteňov alebo čarovný bambusový domček na Bali? Cestovanie sa opäť pomaly rozbieha a Airbnb už teraz zaznamenalo najvyhľadávanejšie ubytovania nedočkavých dobrodruhov. Medzi najobľúbenejšími tipmi na najbližsiu dovolenku sa ocitol domček na gréckom útese, tradičný riad v Maroku, ale napríklad aj plážový dom v Brazílii.

Reklama

Hobitia nora, Washington

V tejto rozprávkovej hobitej nore sa môžu ubytovať dvaja ľudia. Ponúka queen-sized posteľ a nachádza sa priamo na úbočí Columbia River Gorge, v Oronde, Washingtone. Dostaneš sa sem krátkou, no strmou cestou. Pri pobyte môžeš objavovať okolie, alebo oddychovať vnútri pri kozube. Tvojimi susedmi budú prevažne jelene, zakace, vtáčiky a tetrov.

Zdroj: Airbnb

Dar Ahwach, Maroko

Dar Ahwach je očarujúci zrekonštruovaný riad, typické marocké ubytovanie. Nachádza sa v srdci marockej kultúry, 8 kilometrov od námestia Jamaa el Fna a blízko k tradičným trhom souk. Ubytovať sa tu môžu maximálne 7 hostí. Nechýba terasa, obývačka s kozubom, jedáleň a plne vybavená kuchyňa. Po ruke je zamestnanec, ktorý sa o návštevníkov postará. Podávané sú aj raňajky.

Zdroj: Airbnb

Vila Sanglung, Bali

Vila Sanglung je postavená vysoko na jednej z posledných nedotknutých častí Bali a ponúka nádherný výhľad na oceán. Ubytuje maximálne 8 ľudí. Hlavná spálňa má vlastnú kúpelňu, vonku sa nachádza infinity bazén a poloha pri pláži tiež nie je na zahodenie. Pobyt vo vile zahŕňa aj zamestnancov a nočnú bezpečnostnú službu. Je určený na maximálny relax a pokoj.

Zdroj: Airbnb

Hektorov jaskynný dom, Grécko

Dom vyrezaný do kalderového útesu sa nachádza v centre Oia. Pôvodne bol využívaný ako vínna pivnica. Ubytuje 2 až 5 hostí, má jednu spálňu, dve kúpelne a obývačku. Súkromná veranda je nádherným priestorom na oddych, večeru či opaľovanie. Počas teplých mesiacov je k dispozícii aj vonkajší bazén.

Zdroj: Airbnb

Dom na strome, Bali

Dom na strome je úkrytom pre dvoch, vzdialený tri minúty od pláže a dve minúty od rieky. Má zdieľanú záhradu s bazénom a oddychovou zónou. Vnútri sa nachádza spálňa, kuchynka, kúpelňa a dve verandy. Domček tvoria dve poschodia. Nechýba „denná posteľ“, dažďová sprcha, televízia či DVD prehrávač. Všetko v dedine je vzdialené na pešiu chôdzu a v blízkosti sa nachádza aj nočný trh.

Zdroj: Airbnb

Plážový dom, Brazília

Plážový dom, ako inak – priamo na pláži, sa nachádza v tichej oblasti Governador Celso Ramos. Ubytovať dokáže až 8 hostí a ponúka krásne výhľady na more, ako aj priamo prístup na pláž. Domček je vyrobený z tropického dreva, má veľkú obývačku a jedáleň i záhradu.

Zdroj: Airbnb

The Hideout, Bali

Hideout alebo Skrýša je bambusový strom v horých pri sopke Gunung Agung na Bali. Nachádza sa pri rieke medzi ryžovými poliami. Ubytovať sa tu môžu 4 návštevníci na dvoch poschodiach s kuchyňou, relaxačnou zónou s hojdacou sieťou, stereo systémom, sedacími vakmi, kúpelňou a vonkajšou sprchou. Domček sa nachádza upsotred dedinského života autentického Bali. Ubytovanie zahŕňa aj raňajky a obedy i večere môžu byť poskytnuté tiež, ak si o ne hostia zažiadajú. Okolie môžeš objavovať na skútri, ktorý prislúcha k ubytovaniu.

Zdroj: Airbnb

Vila, Island

Na severe Islandu v Akureyri sa nachádza vila s možnosťou ubytovania pre 4 hostí. Nechýba v nej obývačka, jedálenský stôl a kuchyňa. Poloha ti dožičí krásne výhľady na zátoku a Akureyri. Obchodíky, reštaurácie, kaviarne a galérie sa nachádzajú neďaleko. Tip na výlet: Prejdi sa na Sulur, horu vypínajúcu sa nad Akureyri, zaplať si jazdu na koni a urob si celodennú alebo nočnú prehliadku po okolí.

Zdroj: Airbnb

Zdroj informácií: Lonelyplanet.com

Mohlo by ťa zaujímať:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore