Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Airbnb ponúka ubytovanie zadarmo pre doktorov a záchranárov bojujúcich s COVID-19

Airbnb ponúka ubytovanie zadarmo pre doktorov a záchranárov bojujúcich s COVID-19

Airbnb nie je nováčikom v pomoci počas katastrof, ktoré zasiahli svet v rôznych podobách. Už v minulosti počas hurikánov, požiarov alebo napríklad aj utečeneckej krízy požiadala spoločnosť svojich hostiteľov, aby poskytli ubytovanie zadarmo, bez nároku na zárobok v rámci programu Open Homes (Otvorené domovy).

Reklama

Aj v aktuálnej situácii šíriacej sa globálnej pandémie sa rozhodlo Airbnb pomôcť. Tentokrát ponúka ubytovanie zadarmo alebo príspevok na ubytovanie 100 tisíc záchranárom, zdravotníkom a ďalším v prvých líniách v boji proti COVID-19.

Airbnb spojilo sily s profesionálmi

Platforma slúžiaca na zdielanie ubytovaní spojila svoje sily s Medzinárodným záchranným výborom, Medzinárodnou federáciou Červeného kríža a Červeného polmesiaca – najväčšou svetovou humanitárnou sieťou – a Medzinárodnými lekárskymi zbormi (International Medical Corps). Tí majú zabezpečiť, aby ľudia, ktorí majú prístup k ubytovaniu Open Homes, skutočne pracovali na projektoch súvisiacich s koronavírusom. Okrem profesionálov z týchto organizácií otvorilo Airbnb možnosť zaregistrovať sa aj záchranárom, ktorí budú môcť tento projekt využiť v budúcnosti.

Airbnb: kedy sa oplatí a prečo sa registrovať (+ zľavový kód)

Niektorí doktori sa kvôli riziku nákazy dobrovoľne izolovali od svojich rodín a práve im chce platforma prístupom k ubytovaniu zadarmo alebo s príspevkom pomôcť. Cieľom je tiež pomôcť tým, ktorí pracujú pre partnerské organizácie Airbnb ďaleko od domova. „Vďaka tejto dobre načasovanej a štedrej podpore môžeme nasmerovať viac peňazí na zdravotnícku starostlivosť, pomôcky, služby súvisiace s mentálnym zdravím, trénovanie a vzdelávanie o prevencii infekcie ako aj kontrolu, a zároveň pomáhame zabezpečiť dočasný domov pre zamestnancov.“ povedala vo výhlasení Nancy Aossey, prezidentka a CEO organizácie International Medical Corps.

Prenajímanie bez poplatkov

Prenajímatelia bytov, ktorí chcú pomôcť, majú v rámci programu dve možnosti. Ponúknuť môžu príbytky celkom zadarmo prostredníctvom platformy Open Homes, ak si to však nemôžu dovoliť, možnosťou je i prenajímanie za bežné poplatky. V takom prípade Airbnb prispeje na ubytovanie pre zdravotnícke organizácie, ktoré chcú nocľah rezervovať pre záchranárov. Dobrovoľníkom – hostiteľom, ktorí sa zúčastnia programu Open Homes, pozastaví Airbnb poplatky. Či už si majitelia nehnuteľností vyberú prvú alebo druhú možnosť, platí, že musia prenajať celý dom či byt bez prítomnosti iných ľudí.

Prísnejšie pravidlá pre upratovanie bytov

Keďže sú títo profesionáli vystavení väčšiemu riziku koronavírusu, Airbnb uverejnilo nové pravidlá na dezinfekciu a čistenie pre hostiteľov. Podľa nich je odporúčané po odchode hostí počkať 72 hodín a až potom vstúpiť do bytu. Ten treba dezinfikovať, vyvetrať pred uprataním, používať čistiace prostriedky na jedno použitie (alebo prať znova-použiteľné pomôcky na čo najvyššej teplote). Airbnb pripomína dôležitosť dezinfekcie TV ovládačov, bicyklov, kníh atď.

Spoločnosť odštartovala program Open Homes vo Francúzsku pred viac ako týždňom. Zapojilo sa takmer 4 tisíc hostiteľov.

Zdroj informácií: cntraveler.com
Zdroj foto: shutterstock.com

Dôležité:

Mohlo by ťa zaujímať:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aerolinky LOT dočasne rušia lety do 45 krajín https://t.co/uiSCLLixHh15 minút dozadu
British Airways by chceli pomôcť s testovaním pred cestou do krajín, kde je to povinné https://t.co/XbhMxv24bD2 hodiny dozadu
Na letisku v Dubaji používajú na odhalenie koronavírusu psov https://t.co/fbZhavBFnc #novinky21 hodín dozadu
Čína má nové podmienky vstupu pre 36 európskych krajín. Na zozname je aj Slovensko https://t.co/5a4XiLNdaN21 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Týždeň na Kanárskych ostrovoch s raňajkami v 4*Adults Only hoteli za 328€ https://t.co/ZFTh8LF5oK #dovolenky24 hodín dozadu
Brusel zaviedol povinné rúška na verejnosti https://t.co/5CcB2hhkWg1 deň dozadu
Testovanie v Grécku nie je náhodné. Zavážia informácie z povinného dotazníka https://t.co/HU9wUz2fWY1 deň dozadu
Argentína nespustí komerčné lety podľa plánu https://t.co/gjiv5Cv41b1 deň dozadu
LAST MINUTE: 7 nocí v 4* hoteli s all inclusive na Rodose za 605€ https://t.co/kBn5ou6OLL #dovolenky2 dni dozadu
Do týchto krajín sa potrebujete pred cestou registrovať (vstupné formuláre a dotazníky) https://t.co/XRUprAbDXh #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore