Nájdeš nás aj na:

Novinky

Emirates od 6. apríla obnovia niektoré lety. Zatiaľ len jedným smerom

Emirates od 6. apríla obnovia niektoré lety. Zatiaľ len jedným smerom

Pred nedávnom vláda Spojených Arabských Emirátov (SAE) zakázala všetky pravidelné lety cestujúcich do a z krajiny na obdobie 14 dní. Bolo to drastické opatrenie, ktorým cieľom bolo obmedziť šírenie COVID-19.

Reklama

SAE už predtým zakázali všetkým štátnym príslušníkom opustiť krajinu a všetkým cudzincom zakázali vstup do krajiny, čo znamená, že letecká spoločnosť bola v zásade otvorená iba pre cestujúcich v tranzite.

O pár dní však dôjde k prvému miernemu uvoľneniu zákazov.

Od 6. apríla len osobné lety z Dubaja

Spoločnosť Emirates oznámila, že obnovuje niektoré svoje lety od pondelka 6. apríla. Ako uviedol generálny riaditeľ Emirates, Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum na svojom Twitteri, aerolínie dostali od najvyšších predstaviteľov krajiny výnimku a môžu realizovať obmedzený počet osobných letov.

Od 6. apríla budú tak aerolínie prepravovať cestujúcich smerujúcich preč zo Spojených Arabských Emirátov.

Obnovené majú byť jednosmerné lety do Londýna na letisko Heathrow, do Frankfurtu nad Mohanom, Paríža, Bruselu a Zürichu. Do Londýna poletia štyri spoje týždenne, do ostatných miest sa poletí trikrát týždenne. 


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore