Nájdeš nás aj na:

Novinky

Lufthansa zrejme dostane miliardovú pomoc od Nemecka

Lufthansa zrejme dostane miliardovú pomoc od Nemecka

Nemecká vláda v týchto dňoch rokuje o poskytnutí pomoci najväčším nemeckým aerolíniám Lufthansa. Finančná injekcia má predstavovať miliardy eur a štát by tak vďaka tejto pomoci mohol v podniku získať podiel. Informovala o tom agentúra Reuters.

Reklama

V hre je pôžička aj prípadná kapitálová investícia, uvádza Reuters

Spoločnosť Lufthansa už kvôli pandémii COVID-19 odstavila väčšinu svojich lietadiel (90% flotily). Tento týždeň aerolinky oznámili, že skrátia pracovný čas takmer dvom tretinám zamestnancov.

Zahraničné médiá píšu tiež o tom, že pomoc pre Lufthansu by mohla mať podobné kontúry, ako pomoc americkej vlády pre tamojšia aerolínie American Airlines. Tie žiadajú o podporu vo výške 12 miliárd amerických dolárov.

Prečítajte si tiež:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore