Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Štart lowcost aeroliniek Air Arabia Abu Dhabi neohrozí ani koronavírus

Štart lowcost aeroliniek Air Arabia Abu Dhabi neohrozí ani koronavírus

Projekt nových nízkonákladových aerolínií Air Arabia Abu Dhabi zatiaľ postupuje podľa plánu. Nízkonákladová letecká spoločnosť so sídlom v Spojených arabských emirátoch by mala začať lietať v druhom štvrťroku 2020. Hoci pandémia koronavírusu do značnej miery zmrazila medzinárodné cestovanie, partneri Etihad a Air Arabia to zatiaľ nevnímajú ako problém.

Reklama

Ak idete spúšťať v roku 2020 nové aerolinky, robíte tak v najhoršom možnom čase, myslí si portál SimpleFlying.com. V dôsledku koronavírusu musí veľa leteckých spoločností prehodnotiť svoje aktuálne stratégie a pozastaviť plány, kým nenastane lepší čas. Drvivá väčšina pravidelných liniek bola pozastavená, pracovné miesta dočasne prerušené a lietadlá uzemnené.

Týmto poklesom dopytu po cestovaní sa však Etihad a Air Arabia nenechali odradiť. Obidve letecké spoločnosti sa podľa vyjadrení ich predstaviteľov spoliehajú na nádej, že za pár krátkych mesiacov budú môcť uviesť svojho nového nízkonákladového dopravcu na Blízky východ. Úvodný let do Air Arabia Abu Dhabi sa má uskutočniť niekedy v druhom štvrťroku tohto roka. To znamená, že do júna 2020 by letecká spoločnosť mala byť v prevádzke.

Odporúčame tiež:

Zdroj titulnej fotografie: Authentic travel / Shutterstock.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore