Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

EVA AIR už uzemnili aj svoje populárne Hello Kitty lietadlá

EVA AIR už uzemnili aj svoje populárne Hello Kitty lietadlá

Obľúbené lietadlá päťhviezdičkových aeroliniek EVA AIR s motívmi Hello Kitty dočasne prestali lietať. Letecká spoločnosť to pochopiteľne pripisuje poklesu dopytu po leteckej doprave a koronavírusu. Aerolinky tak uzemnili sedem lietadiel, ktorých motívy sú najmä v Taiwane, Japonsku a v Juhovýchodnej Ázii veľmi populárne.

Reklama

Značka s miliardovou hodnotou

V našich končinách možno vládnu iné rozprávkové postavičky, avšak značka Hello Kitty je druhou najvýraznejšou mediálnou franšízou na svete. Od svojho vzniku zaznamenala neuveriteľný obrat vo výške 80 miliárd dolárov. Hello Kitty už má svoje vlastné zábavné parky, odev, hudbu, lemuje lietadlá jednej z najprestížnejších leteckých spoločností na svete a mnoho ďalšieho.

Partnerstvo EVA AIR a Hello Kitty trvá už 15 rokov. Vtedy sa tiež objavil prvý Airbus A330 s postavičkami na svojom trupe. Lety medzi Taiwanom a Japonskom sa stali tak populárnymi, že o rok neskôr prišlo ďalšie obrandované lietadlo a v tomto duchu Hello Kitty mánia pokračovala až po súčasnosť.

Lietadlá pomaľované motívmi Hello Kitty lietajú viac-menej len v Ázii. Ich vyťaženosť je podľa štatistík aeroliniek v priemere až 85%.

Skúste si tých 5 hviezdičiek

Keď som naposledy letel s EVA AIR na Filipíny a Bali, letel som jedným z Hello Kitty lietadiel a môžem povedať, že ak letíte s dieťaťom, je to pre ne nezabudnuteľný zážitok. EVA AIR majú pre deti aj špeciálne Hello Kitty menu, vankúše, deky, skrátka takmer všetko. Navyše veľmi logické časy letov aj z Európy do Ázie s prestupom v Bangkoku či Taipei a kopu multimediálnej zábavy na palube.

Ak táto kríza pominie, EVA AIR určite odporúčam – pre mňa jeden z najlepších zážitkov na dlhých letoch. Navyše, na trase z Viedne do Taipei už lietajú novým Dreamlinerom (Boeing 787) a aj keď zrušili prémiovú ekonomickú triedu, vyvážili to ešte lepšou novou ekonomickou triedou.

Zdroj titulnej fotografie – Flickr.com, Ostatné fotografie – redakcia Pelipecky.sk


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore