Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

TOP roadtripy v USA: 6 najkrajších ciest naprieč Amerikou!

TOP roadtripy v USA: 6 najkrajších ciest naprieč Amerikou!

Požičať si auto a precestovať s ním celú Ameriku. To je sen mnohých dobrodruhov z Európy. Každý kto to už skúsil má v zásobe desiatky zážitkov, pri ktorých budete s úžasom a otvorenými ústami pozerať a hovoriť si – áno, toto chcem zažiť raz aj ja. Ak teda máte radi dobrodružstvo a nevadí vám tráviť celé dni cestovaním v aute, tento článok venujeme práve vám. Pretože týchto 6 ciest naprieč Amerikou skrátka stojí za to.

Reklama

1. Juhozápad

Zrejme najlegendárnejší roadtrip vás čaká na juhozápade Ameriky. Nádherná cesta z Las Vegas vedúca popri Grand Canyone a ďalších úžasných miestach ako je Hoover Dam, jazero Mead, Powell, národný park Zion či ohromná púšť s názvom Painted Desert teda Maľovaná púšť. Na túto trasu si vyčlente minimálne 4 dni, odporúča sa však aspoň týždeň.

2. Miami – Key West

Florida je úžasné miesto. A táto vyše 127 míľová cesta (205 km) je toho dôkazom. Nie je ani časovo náročná. Sú to len 4 hodinky cesty pozdĺž koralových a vápencových ostrovčekov, to znamená, že sa pokojne niekde zastavte, spravte si piknik, vezmite kajak, šnorchel alebo si len tak zaplávte s nádhernou scenériou všade navôkol.

Alebo to spravte ako naša kolegynka Diana. Požičajte si auto a prejdite si Floridu sólo a na vlastnú päsť. Všetky praktické rady a čo sa dá cestou zažiť spísala do prehľadného článku.

3. San Francisco – Los Angeles

Tichomorská pobrežná diaľnica prezývaná aj PCH vedie pozdĺž útesov a meria zhruba 123 míľ, čo je približne 200 kilometrov. Prevedie vás tým najkrajším, čo Kalifornia ponúka. Začnete v San Franciscu a prechádzate okolo očarujúcich pobrežných miest ako Monterey a Carmel by the Sea. Určite si spravte foto z mostu Bixby, z jedného z najvyšších mostov na svete a okúpte sa na nádhernej pláži s bielym pieskom Pfeiffer Beach.

Alebo to skúste opačným smerom ako my. Pristáli sme v Los Angeles a vybrali sa cez národné parky do San Francisca – z juhu na sever. Zvládli sme to za 6 dní a bolo to epické!

4. Route 66

Žiadna iná cesta neinšpirovala umelcov tak, ako legendárna Route 66. Existujú o nej desiatky rockových skladieb, vznikajú historky, objavuje sa vo filmoch a sníva o nej každý dobrodruh. Meria 2 200 míľ, čo znamená, že musíte prejsť vyše 3500 kilometrov. Tí, ktorí tam boli o nej hovoria, ako o ceste, na ktorej zažijete absolútne všetko. Nostalgiu, samotu, dobrodružstvo, radosť a predovšetkým na nej zabijete kopu času!

5. Memphis – New Orleans

Ďalšia cesta s poriadnou porciou najazdených míľ (alebo kilometrov?) 🙂 Great River Road, ako ju originálne nazývajú, prechádza cez desať štátov a meria 2000 míľ (3200 km)! Tešiť sa môžete na prechod cez vnútrozemské plantáže z juhu, rieku Mississippi a častokrát budete mať pocit, že tá cesta skrátka nemá konca. Po ceste budete prechádzať aj cez miesto, kde bola naplnená prvá fľaška Coca-Coly (Biedenharn Coca-Cola Museum) a určite sa stavíte aj v mnohých skvelých reštauráciach, ktorých je po ceste neúrekom.

6. Naprieč Aljaškou

Ďalšia legendami a mýtmi opradená cesta s dĺžkou 1 390 míľ (2236 km) s pôvodným názvom the Alcan (ooh) začína v Seattle a prechádza cez hranice do kanadského Vancouveru a napokon do aljašského Anchorage. Uvidíte to najlepšie zo severozápadu a ak milujete prírodu, veľkolepejšiu cestu v Štátoch nenájdete. Celý čas vám budú robiť spoločnosť obrovské kopce so zasneženými vrcholčekmi a sem-tam aj nejaký medveď. Skvelé, nie? 😉

“Posledná hranica” (Last Frontier) ako Aljašku prezývajú, je krajina, kde sú zákony prírody silnejšie ako zákony človeka. Nejde tu ani tak o to, koľko máte v hlave, ako to, koľko máte v rukách, či koľko toho unesiete – psychicky aj fyzicky. Prečítajte si celú reportáž roadtripu po Aljaške od Diany Mrazikovej, ktorá ho nazvala Volaním divočiny.

6 najkrajších ciest naprieč Amerikou

Máte pocit, že sme nejakú cestu vynechali? Dajte nám o nej vedieť do komentárov 😉

Akciové letenky do Ameriky

Odporúčame tiež:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore