Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

10 dôvodov, prečo sú Kanárske ostrovy dobrým nápadom počas celého roka (letenky na Tenerife od 92€)

10 dôvodov, prečo sú Kanárske ostrovy dobrým nápadom počas celého roka (letenky na Tenerife od 92€)

Naša redakcia vždy dokáže oceniť to, ak máme príležitosť zbaviť sa rukavíc a čapíc počas studených mesiacov. A teraz nemáme na mysli krátky pobyt v podniku pri čaji, ale možnosť vypadnúť, odcestovať, utiecť od zimy. Pokiaľ aj ty máš zimomriavky pri spomienkach na exotickú dovolenku z minulých rokov, máme pre teba jeden úžasný tip – Kanárske ostrovy. Ide o relatívne blízku destináciu (jeden let hore-dole), je tam teplo aj v zime, a ešte aj z tej prírody padneš na… Veď vieš.

Reklama

Poďme sa teraz pozrieť detailnejšie na to, čo Kanárske ostrovy ukrývajú. Na koniec článku sme tiež ukryli super lacné letenky a pobyty na Kanároch.

1. Lepšie blízko ako ďaleko

Ak tvojim cieľom je „len tak sa trošku zahriať“, najväčšou výhodou Kanárskych ostrovov je ich lokalita. Bez prestupu sa tam z Viedne dostaneš priamym letom už za 5 hodín, čo je zhruba trikrát kratšia cesta, ako keby si cestoval napríklad do juhovýchodnej Ázie, ktorá je medzi turistami posledné roky úplná topka.

2. Koledy v kraťasoch

Nie každá destinácia sa môže pochváliť 300 slnečnými dňami v roku a priemernou teplotou až 23 °C, a to dokonca aj v priebehu zimných mesiacov. Teraz si predstav, že presne v tom čase je u nás o 20 stupňov menej. Dať si vianočnú kapustnicu na pláži, to by bol sviatok…

3. Bez davu, ale bez nudy

Takže, boli sme pri tej kapustnici na pláži. Ktorá však bude mať nádych súkromnej pláže, žiadny sardinkovský efekt. Napriek menšiemu počtu turistov rezorty stále ostávajú otvorené. Takže ubytovanie určite nájdeš, budeš mať skôr problém vybrať si medzi viacerými pre teba ideálnymi. A potešíme ťa: keďže pôjde o obdobie mimo sezóny, ešte aj ušetríš.

Pýtaš sa, prečo by si mal chodiť niekam, kde nikto nie je? Nič také sa nebude diať, nebudeš sám, podniky budú otvorené, aj iní výletníci budú, len nie tak veľa ako cez leto.

4. Nezabudnuteľný karneval

Od januára do marca prebieha na Kanárskych ostrovoch karneval plný hudobných pochodov a vášnivých španielskych tanečníc. Miestni sa na túto udalosť pripravujú skoro celý rok. Berú to naozaj svedomito, bláznivé kostýmy vážia niekoľko stoviek kíl, a choreografia tiež nie je vymyslená počas obednej pauzy. Vrcholom týchto dní je korunovanie kráľovnej karnevalu, to nemôžeš vynechať!

                                                                      Zdroj: Luciano De La Rosa | Dreamstime

5. Nekonečný vesmír nad tebou

Na severnej pologuli nenájdeš veľa miest, ktoré by boli lepšie na pozorovanie nočnej oblohy ako sú Kanárske ostrovy (ale nezabudni navštíviť ani naše krásne Poloniny, Park tmavej obohy). Bude to výnimočné astronomické divadlo, na ostrovoch Tenerife La Palma dokonca usporadúvajú aj nočné komentované výlety.

6. Túry s telkou naživo

Hnev sopiek zvyčajne zanechá za sebou krásu, ktorá sa dokáže dostať do každého srdiečka. Takáto je príroda aj na Kanárskych ostrovoch. Stuhnutá láva a prach sa bozkáva s morom, na hrudi hustých lesov spia krátery a tá špecifická flóra… Nuž, aj na tú by sme dokázali vymyslieť nejaké pikantné prirovnanie, ale radšej sa na ňu choď pozrieť osobne. Je to raj pre milovníkov prírody. K dispozícii budeš mať desiatky túr, a možnosť neustále objavovať niečo nové. A v zimných mesiacoch sa ani nespotíš až tak.

7. Blahodarný pohyb – aj počas dovolenky

Túra ti nestačí? Okej, môžeš navštíviť napríklad jeden z najlepších profesionálnych golfových rezortov Európy. Predstav si, aký to môže byť pocit, odpáliš pár loptičiek, vidíš mega výhľad, potom sa ponoríš do vody a svojich pozitívnych myšlienok v miestnych kúpeľoch.

Ak potrebuješ niečo vzrušujúcejšie, čo hovoríš na horolezectvo? A na horskú cyklistiku?

Naším favoritom je však jednoznačne paragliding. Nechať sa unášať vetrom nad sopkami a fascinujúcou prírodou… Aaaaach, tak ideme už?

8. Aquapark Siam Park

Cestuješ s detičkami? Tak tento názov si odfoť do telefónu: aquapark Siam Park. Nachádza sa na Tenerife, a v roku 2017 bol zvolený za najlepšiu vodnú atrakciu na celom svete portálom TripAdvisor. Síce Thajskom inšpirované prostredie trošku vyčnieva, ale zážitok to bude brutálny. V zime majú otvorené od desiatej rána až do piatej, vstupné sa pohybuje od 25€ za dieťa a 37€ za dospelého.

9. Som v Afrike?

Už si videl naživo Saharu? Tu uvidíš jej autentické dvojča, 17 km rozsiahle piesočné duny Maspalomas na ostrove Gran Canaria. Môžeš sa tu prechádzať po svojich nohách alebo po ťavích. Teda na chrbte ťavy.

Ale na rozdiel od Sahary more tu nikdy nie je tak ďaleko, aby si sa sem-tam nemohol osviežiť.

10. In vino veritas

Konštantne teplé počasie nie je príjemné iba pre nás, ľudí, ale napríklad aj pre vínnu révu. A vďaka tomu majú Kanárske ostrovy svetoznáme víno. Určite sa nechaj prehovoriť na degustáciu, neoľutuješ.

Ako sa dostať na Kanárske ostrovy?

Pozri si aktuálnu ponuku akciových leteniek alebo leteckých pobytov. Na ostrove sa nachádzajú dve letiská: Tenerife Sur (juh) a Tenerife Norte (sever). Obe letiská sú s obľúbenými prímorskými letoviskami spojené pravidelnou autobusovou dopravou. S najväčšiou pravdepodobnosťou priletíš na južné letisko, pretože to severné slúži prevažne na medziostrovnú dopravu.

Akciové letenky na Kanárske ostrovy

Článok vznikol v spolupráci s INSTITUTO DE TURISMO DE ESPAÑA – TURESPAÑA.

Zdroj foto: Shutterstock.com, Dreamstime.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (5 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore