Nájdeš nás aj na:

Európa

10 dôvodov, prečo sú Kanárske ostrovy dobrým nápadom aj počas zimy (+ LETENKY)

Nevieme, ako ty, ale my vždy dokážeme oceniť to, ak máme príležitosť zbaviť sa rukavíc a čapíc počas studených mesiacov. A teraz nemáme na mysli krátky pobyt v podniku pri čaji, ale možnosť vypadnúť, odcestovať, utiecť od zimy. Pokiaľ v tomto momente máš zimomriavky od krásy, máme pre teba jeden úžasný tip. Kanárske ostrovy. Ide o relatívne blízku destináciu, je tam teplo aj v januári, a ešte aj z tej prírody padneš na… Veď vieš.

Reklama

Poďme sa teraz pozrieť detailnejšie, čo všetko pekné tam nájdeme, ale aby sme nezabudli: na konci článku je ukrytá aj letenka!

1. Lepšie blízko ako ďaleko

Ak tvojim cieľom je „len tak sa trošku zahriať“, najväčšou výhodou Kanárskych ostrovov je ich lokalita. Bez prestupu sa tam z Viedne dostaneš priamym letom už za 5 hodín, čo je zhruba trikrát kratšia cesta, ako keby si cestoval napríklad do juhovýchodnej Ázie, ktorá je medzi turistami posledné roky úplná topka.

2. Koledy v kraťasoch

Nie každá destinácia sa môže pochváliť 300 slnečnými dňami v roku a priemernou teplotou až 23 °C, a to dokonca aj v priebehu zimných mesiacov. Teraz si predstav, že presne v tom čase je u nás o 20 stupňov menej. Dať si vianočnú kapustnicu na pláži, to by bol sviatok…

3. Bez davu, ale bez nudy

Takže, boli sme pri tej kapustnici na pláži. Ktorá však bude mať nádych súkromnej pláže, žiadny sardinkovský efekt. Napriek menšiemu počtu turistov rezorty stále ostávajú otvorené. Takže ubytovanie určite nájdeš, budeš mať skôr problém vybrať si medzi viacerými pre teba ideálnymi. A potešíme ťa: keďže pôjde o obdobie mimo sezóny, ešte aj ušetríš.

Pýtaš sa, prečo by si mal chodiť niekam, kde nikto nie je? Nič také sa nebude diať, nebudeš sám, podniky budú otvorené, aj iní výletníci budú, len nie tak veľa ako cez leto.

4. Nezabudnuteľný karneval

Od januára do marca prebieha na Kanárskych ostrovoch karneval plný hudobných pochodov a vášnivých španielskych tanečníc. Miestni sa na túto udalosť pripravujú skoro celý rok. Berú to naozaj svedomito, bláznivé kostýmy vážia niekoľko stoviek kíl, a choreografia tiež nie je vymyslená počas obednej pauzy. Vrcholom týchto dní je korunovanie kráľovnej karnevalu, to nemôžeš vynechať!

5. Nekonečný vesmír nad tebou

Na severnej pologuli nenájdeš veľa miest, ktoré by boli lepšie na pozorovanie nočnej oblohy ako sú Kanárske ostrovy (ale nezabudni navštíviť ani naše krásne Poloniny, Park tmavej obohy). Bude to výnimočné astronomické divadlo, na ostrovoch Tenerife La Palma dokonca usporadúvajú aj nočné komentované výlety.

6. Túry s telkou naživo

Hnev sopiek zvyčajne zanechá za sebou krásu, ktorá sa dokáže dostať do každého srdiečka. Takáto je príroda aj na Kanárskych ostrovoch. Stuhnutá láva a prach sa bozkáva s morom, na hrudi hustých lesov spia krátery a tá špecifická flóra… Nuž, aj na tú by sme dokázali vymyslieť nejaké pikantné prirovnanie, ale radšej sa na ňu choď pozrieť osobne. Je to raj pre milovníkov prírody. K dispozícii budeš mať desiatky túr, a možnosť neustále objavovať niečo nové. A v zimných mesiacoch sa ani nespotíš až tak.

7. Blahodarný pohyb – aj počas dovolenky

Túra ti nestačí? Okej, môžeš navštíviť napríklad jeden z najlepších profesionálnych golfových rezortov Európy. Predstav si, aký to môže byť pocit, odpáliš pár loptičiek, vidíš mega výhľad, potom sa ponoríš do vody a svojich pozitívnych myšlienok v miestnych kúpeľoch.

Ak potrebuješ niečo vzrušujúcejšie, čo hovoríš na horolezectvo? A na horskú cyklistiku?

Naším favoritom je však jednoznačne paragliding. Nechať sa unášať vetrom nad sopkami a fascinujúcou prírodou… Aaaaach, tak ideme už?

8. Aquapark Siam Park

Cestuješ s detičkami? Tak tento názov si odfoť do telefónu: aquapark Siam Park. Nachádza sa na Tenerife, a v roku 2017 bol zvolený za najlepšiu vodnú atrakciu na celom svete portálom TripAdvisor. Síce Thajskom inšpirované prostredie trošku vyčnieva, ale zážitok to bude brutálny. V zime majú otvorené od desiatej rána až do piatej, vstupné sa pohybuje od 25€ za dieťa a 37€ za dospelého.

9. Som v Afrike?

Už si videl naživo Saharu? Tu uvidíš jej autentické dvojča, 17 km rozsiahle piesočné duny Maspalomas na ostrove Gran Canaria. Môžeš sa tu prechádzať po svojich nohách alebo po ťavích. Teda na chrbte ťavy.

Ale na rozdiel od Sahary more tu nikdy nie je tak ďaleko, aby si sa sem-tam nemohol osviežiť.

10. In vino veritas

Konštantne teplé počasie nie je príjemné iba pre nás, ľudí, ale napríklad aj pre vínnu révu. A vďaka tomu majú Kanárske ostrovy svetoznáme víno. Určite sa nechaj prehovoriť na degustáciu, neoľutuješ.

Letenky na Kanárske ostrovy

Tenerife od 91 EUR REZERVUJ LETENKY

 

Lanzarote od 82 EUR REZERVUJ LETENKY

 

Gran Canaria od 82 EUR REZERVUJ LETENKY

Pobytové balíky na Kanárskych ostrovoch

Všetky pobyty od 307 EUR REZERVUJ POBYT

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Tahiti za skvelých 1 539€! https://t.co/okIzqYfFNF #letenky1 hodinu dozadu
KARIBIK: Trinidad a Tobago za 449€ https://t.co/ryqEXNfp7J #letenky1 hodinu dozadu
Seychely s Turkish Airlines za 529€ https://t.co/D9qMHWO9xk #letenky1 hodinu dozadu
A čo tak začať nový rok v Izraeli? Eilat v januári od 24€ https://t.co/85eKRwO9AO #letenky3 hodiny dozadu
Miláno z Viedne od 20€! https://t.co/cadwtPrSON #milano3 hodiny dozadu
Štokholm v januári za 18€! Použi zľavový kód v článku https://t.co/ysI7mOS3p1 #letenky22 hodín dozadu
Raj v Paname za 449€ s Turkish Airlines! Leť v top sezóne https://t.co/aCJx3ibt8m #panama22 hodín dozadu
Peckový výpredaj z Bratislavy! 10 leteniek pod 50€ https://t.co/j953PF8Xl4 #vypredaj24 hodín dozadu
Valencia s letenkami, 4* hotelom a raňajkami za 119€! https://t.co/XKjIVhaTYj #ponukadna24 hodín dozadu
PECKA DŇA: Korfu v 4* hoteli s all inclusive za 349€! https://t.co/M1W9GNIGxZ #ponukadna2 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore