Nájdeš nás aj na:
kena

Afrika

Keňa na bucket liste? Splň si sen s letenkami od skvelých 299€! (TOP sezóna)

Keňa na bucket liste? Splň si sen s letenkami od skvelých 299€! (TOP sezóna)

Keňa je ideálnou dovolenkovou destináciou, ktorá má naozaj všetko. Unikátna atmosféra a nezabudnuteľné zážitky sú zaručené. My máme letenky do Nairobi za 299€, takže dlho neváhaj a poď sa s nami zamilovať do nádherného autentického kusu Afriky! Ak si chceš výber dovolenky uľahčiť, pozri si ponuku pobytov, s ktorými máš všetko potrebné na jednom mieste – letenky, stravu aj ubytovanie.

Reklama

Lacné letenky Keňa

 • Odkiaľ? Odlet z Budapešti
 • S kým? Letíš s Brussels Airlines
 • Kedy? jún – október 2024
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina
 • Využi náš zľavový kód: PECKYAPPKA (zľava 20€ na objednávku)

Akciové letenky do Nairobi

Čo robiť, vidieť a zažiť v Keni?

Do histórie a kultúry Kene a jej kmeňov sa v Nairobi prenesieš prostredníctvom návštev viacerých múzeí, odporúčame Národné múzeum. Len pár kilometrov od mrakodrapov zase nájdeš vôbec prvý kenský národný park – Národný park Nairobi. Jeho najohrozenejšími obyvateľmi sú nosorožce. Žijú tu však aj levy, gazely, žirafy a zebry, svine bradavičnaté, pštrosy a tisícky vtákov. Toto safari si užiješ. Starajú sa tu aj o sloníčatá, ktoré prišli o svojich rodičov, nájdeš tu aj Žirafie centrum, kde môžeš žirafy nakŕmiť vlastnými rukami. A je tam toho oveľa, oveľa viac.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovné doklady do Kene

Slováci púotrebujú pri vstupe do Kene platný pas a víza. Ako uvádza rezort zahraničia, vízum je nevyhnutné vybaviť cez elektronickú aplikáciu na stránke www.ecitizen.go.ke. Elektronickú žiadosť je nevyhnutné v papierovej forme predložiť pri vstupe do krajiny. Viac informácií aj postup nájdete na webe nášho ministerstva zahraničných vecí.

Kedy cestovať do Kene?

Keňa je vhodnou dovolenkovou destináciou počas celého roka, samozrejme treba poznať jej podnebie. Od januára do marca je väčšinou suché počasie, obdobie dažďov trvá od polovice marca do júna a potom od októbra do decembra. No priemerná ročná teplota je okolo 30 stupňov.

Čo vidieť a zažiť v Mombase?

Za históriou: Pevnosť Jesus

Túto stavbu postavili Portugalci v dobe invázie Východnej Afriky. Odohrali sa tu mnohé bitky medzi nimi a Arabmi. Pevnosť bola prvou ochrannou líniou, neskôr ju Briti používali ako väzenie. Patrí medzi najstaršie architektonické kúsky v Mombase, postavili ju v roku 1593. Je na zozname UNESCO dedičstva a je najnavštevovanejšou pamiatkou v meste. Steny pevnosti sú asi meter široké, v interiéri sa nachádzajú fresky, stopy po arabských aj európskych nápisoch a svahilských dekoráciách. Uprostred pevnosti je múzeum s predmetmi z 42 portugalských vojnových lodí, ktoré boli potopené počas ománskeho obliehania v roku 1697.

Za atmosférou: Prechádzka po Starom meste

Keď si už videl(a) Pevnosť Jesus, môžeš sa vybrať na prechádzky Starým mestom. Architektúra budov odráža mix národností, ktoré tu žili a žijú. Je to naozaj unikátne miesto. Úzke uličky ohraničené historickými budovami s vyrezávanými dverami a balkónmi vytvárajú jedinečnú atmosféru. Nájdeš tu tiež množstvo obchodíkov so starožitnosťami, suvenírmi, koreninami či olejmi. Najesť sa môžeš v jednom z miestnych bistier alebo reštaurácií.

Za prírodou: Park Haller

Park bol pôvodne známy ako Bamburi park, nedávno zmenil meno na počesť Dr. Rene Hallera. Vyjadrili tak uznanie za jeho prácu vykonanú v spolupráci so spoločnosťou Bamburi Portland Cement Company pri transformácii ich opusteného lomu na ekologickú divočinu, ktorou je dnes. Medzi kľúčové atrakcie patria diviaci, dikobrazy, pávy, park hadov, rybia farma či krokodília farma. Park je tiež domovom slávneho páru – hrocha Owena a korytnačky Mzee, ktoré spája neobyčajné puto.

Keňa a pláže: TOP miesta v Mombase

Keď si v Mombase, určite nesmieš vynechať jej krásne pláže. Sú obľúbeným miestom pre tých, ktorí si chcú zaplávať, oddýchnuť si alebo sa poprechádzať pri šume mora. Medzi najlepšie patria napríklad Diani, Nyali a Bamburi. Diani je lemovaná kokosovými palmami, má biely piesok a je veľmi dlhá. Koralové útesy vytvárajú perfektné podmienky pre plávanie či šnorchlovanie. Neďaleko pláže sa nachádza národná rezervácia Shimba Hills a rezervácia slonov Mwaluganje. Pláž Nyali je najmetropolitnejšou plážou v Keni. Nie sú tu však veľké hotely ani veľa dopravného ruchu, preto máš pocit, akoby si v meste ani nebol. V tejto oblasti sa nachádza aj národný morský park Mombasa, ktorý je skvelým miestom na potápane a šnorchlovanie. Okrem toho tu nájdeš obchodné centrá, motýlie a krokodílie farmy, hinduistické chrámy či golfové ihrisko.

Za fotkami: Slonie kly

Výlet v Mombase bez fotografie so sloními klami nie je kompletný. Nachádzajú sa v centre pri ulici Moi. Boli postavené v roku 1952 na počesť návštevy kráľovnej Alžbety. Križujúce sa kly vyrobené z hliníku vytvárajú písmeno M (Mombasa) a značia vchod do srdca mesta. Z diaľky pripomínajú skutočnú sloniu kosť a sú prezývané Pembe Za Ndovu, čo v svahilčine znamená slonia kosť.

Keňa a jej TOP národné parky: kam sa môžeš vybrať?

Národný park Masai Mara

Masai Mara sa nachádza v juhozápadnej časti Keni a je jednou z najväčích afrických rezervácií pre zvieratá. Spolu s parkom Serengeti v Tanzánii je najúžasnejším ekosystémom a pravdepodobne aj jedným zo svetových top safari miest. Masai Mara sa rozlieha na 1 510 kilometroch štvorcových a je domovom viac ako 95 druhom cicavcov a viac ako 570 rôznym druhom vtáctva.

Okrem pozorovania týchto úžasných tvorov patrí medzi obľúbené aktivity v parku let balónom, ktorý končí raňajkami so šampanským. Navštíviť tiež môžeš tradičnú dedinu Maasai, kde nazrieš do unikátneho spôsobu života slávneho nomádskeho bojovného kmeňa.

Národný park Tsavo

Tsavo je taký veľký, že ho museli rozdeliť na dve časti. Rozlieha sa takmer na 22 000 kilometroch štvorcových – je najväčším národným parkom v Keni a jedným z najväčších na svete. Tiahne sa medzi Mombasou a Nairobi a je domovom väčšine najväčších cicavcov, ako červený slon, nosorožec, lev či byvol.

Východná časť je o niečo väčšia, väčšinou rovinatá so suchými pláňami pozdĺž rieky Galana. Nachádzajú sa tu tiež vodopády Lugard. Západná časť je hornatejšia a mokrejšia. Nájdeš tu jazero Jipe a pramene Mzima, pestré vtáctvo, čierneho nosorožca aj masaiského leva.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore