Wizz Air otvára novú základňu na letisku Cardiff vo Walese

Wizz Air otvára novú základňu na letisku Cardiff vo Walese

Maďarská nízkonákladovka Wizz Air zriadi novú základňu na letisku v Cardiffe a v roku 2021 tak v Británii vytvorí ďalších 40 pracovných miest. Cardiff bude štvrtou základňou dopravcu v Spojenom kráľovstve spolu s londýnskymi letiskami Luton a Gatwick a Doncasterom. Wizz Air zatiaľ pridelí letisku jeden Airbus A321, ktorý bude pomáhať pri spustení deviatich európskych trás.

Wizz Air ponúkne lety z Cardiffu do destinácií Alicante, Faro a Tenerife a tiež sezónne linky na Korfu a Palmu. Egyptský Šarm aš-Šajch a španielske Lanzarote budú k dispozícii z Cardiffu aj počas zimnej sezóny. Z Walesu zatiaľ maďarské aerolinky do Strednej Európy lietať nebudú.

Novinka prichádza po sérii neštastných správ z jediného medzinárodného letiska vo Walese. Letisko v Cardiffe totiž zostalo takmer bez letov po krachu aeroliniek Flybe a cestovnej kancelárie Thomas Cook.

Akciové letenky do Veľkej Británie



Ak potrebuješ pomôcť pri výbere destinácie či leteckej spoločnosti, zorientovať sa v ponuke a dostať kompletné poradenstvo pri rezervácii letenky či dovolenky, využi našu ponuku konzultácie. Služba je spoplatnená sumou 20 eur, avšak tá sa ti okamžite odpočíta z ceny objednávky letenky či dovolenky, ktorú si zakúpiš cez Pelikán.


Ak máš pripomienku alebo si našiel chybu, napíš, prosím, na [email protected]. Ak máš super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chceš sa o svoje zážitky podeliť so svetom, neboj sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

Zaujala ťa táto téma alebo nám chceš niečo povedať? Napíš komentár

Žiaden strach, tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.