Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

Soľná krajina, termálne kúpele a skvelé jedlo: Dovolenka v Maďarsku na rok 2021 od 49€

Soľná krajina, termálne kúpele a skvelé jedlo: Dovolenka v Maďarsku na rok 2021 od 49€

Pri slove dovolenka si niektorí predstavia horúci piesok a šum mora, iní zasa hory a voňavý les či ďalekú exotiku. Za oddychom, spoznávaním a dobrodružstvom však niekedy vôbec netreba ísť ďaleko. Stačí si odskočiť napríklad k susedom do Maďarska. Hoci aktuálne situácia pobyt turistom nedovoľuje, radi pripravujeme peckové ponuky včas, aby ti neušlo to najlepšie. Rezervuj si pobyt s raňajkami či polpenziou a wellnessom v Budapešti, v druhom najväčšom meste Debrecín alebo historickom malebnom meste Jáger na severe krajiny na rok 2021.

Reklama

Pobyty v Budapešti od 49€

Budapešť sa rozprestiera na oboch stranách Dunaja. Podľa mnohých celosvetových hodnotení je jedným z najkrajších miest v Európe. Turisti z tých najrôznejšch kútov sem chodia za nočným životom, históriou, architektúrou aj typickou maďarskou kuchyňou, ktorá poriadne zasýti. Plavba loďkou po Dunaji, prechádzka popri krásnej budove parlamentu či pozorovanie západu slnka z Rybárskej bašty ako vystrihnutej z Disneyovky sú len malou ochutnávkou zážitkov, ktorú tam na teba čakajú.

Čo treba v Budapešti vidieť?

 • Parlament – jedna z TOP architektonických pamiatok, ktoré v meste môžeš vidieť. Prejdi sa popri nábreží po západe slnka, vysvietený parlament určite neprehliadneš.
 • Termálne kúpele Gellért – svetoznáme a zahraničnou klientelou obľúbené kúpele postavené v secesnom slohu boli otvorené v roku 1918.
 • Bazilika sv. Štefana – rímskokatolická katedrála postavená pomenovaná podľa prvého kráľa Maďarska. Vnútri sa nachádza jeho nabalzamovaná pravá ruka.

Pobyt v 4*hoteli Marmara s raňajkami:

 • ubytovanie na 2 alebo 3 noci v hoteli Marmara****
 • raňajky formou bufetu

Pobyt v 4*hoteli Concinental s raňajkami a wellnessom:

 • ubytovanie v hoteli Continental Hotel****
 • raňajky formou bufetu
 • vstup do wellness centra

Pobyt v 4*hoteli Aquaworld Resort s polpenziou a wellnessom:

 • ubytovanie v hoteli Aquaworld Resort****
 • polpenzia (raňajky formou bufetu a večere formou bufetu bez nápojov)
 • vstup do wellness centra
 • vstup do zážitkového bazéna

Pobyty v Debrecíne od 89€

Druhé najväčšie mesto v Maďarsku, alebo ako viacerí hovoria, metropola východného Maďarska, ponúka kultúrne a historické zážitky. Lákadlom pre turistov sú múzeá, galérie, divadlo, kúpele, zoologická a botanická záhrada. Hoci sa nám často spája najmä s debrecínskou šunkou, jeho názov vznikol v 13. storočí a znamená pravdepodobne „dobrá zem“. Často sa označuje tiež za mesto, v ktorom sa písali dejiny Uhorska.

Čo vidieť v Debrecíne?

 • Veľký kalvínsky kostol – je postavený v klasicistickom štýle a staval sa necelých 20 rokov. Ľudovít Košút tu vyhlásil nezávislosť Uhorska v 19. storočí.
 • Múzeum Deri – Frigyes Déri bol jedným z najúspešnejších podnikateľov v celej Habsburskej monarchii. Múzeum je jedno z najlepších v celej krajine a je domovom zbierky stoviek vzácnych predmetov. Rozpráva tiež o histórii mesta a samo o sebe je pôsobivým kúskom architektúry.
 • Národný park Hortobagy – ide o najväčší a najstarší národný park v Maďarsku. Je útočiskom viacerých ohrozených druhov zvierat a patrí do zoznamu UNESCO.
Národný park Hortobagy

Pobyt v 3*hoteli Centrum s raňajkami:

 • ubytovanie v hoteli Centrum 3*
 • raňajky 
 • pobyt je s možnosťou refundácie v určitých termínoch

Pobyty v meste Jáger od 119€

Malebné mesto Jáger (Eger) nájdete na severe Maďarska, len 70 kilometrov od slovenských hraníc. Je to slávne historické a kúpelné mesto. Môžeš sa vybrať na romantickú prechádzku medzi historickými budovami (napr. známy minaret ešte z tureckých čias), alebo si dať ochutnávku známeho červeného vína Egri Bikavér od miestnych vinárov. 

Čo vidieť v Jágri?

 • Jágerská bazilika – historickou dominantou je bazilika v neoklasickom štýle. Vytvára tak zaujímavý kontrast s okolitou barokovou architektúrou.
 • Turecké kúpele – majú naozaj bohatú históriu a dlhoročnú tradíciu. Pôvodný turecký bazén bol postavený v prvej polovici 17. storočia počas tureckej okupácie. Ostatné časti kúpeľov boli počas stáročí viackrát prestavané a doplnené, dominantou budovy je kupola vykladaná pozlátenými mozaikovými časticami.
 • Soľný kopec v obci Egerszalók – terasovitý vápenný kopec vytvorený stekajúcou termálnou vodou. Podobný úkaz sa nachádza už len na dvoch miestach na svete – ázijskej časti Turecka v Pamukkale a v USA v Národnom parku Yellowstone. Liečivá voda s teplotou 65 – 68 °C je mimoriadne bohatá na minerálne látky. Toto unikátne miesto pripomína zasneženú krajinu.

Pobyt v 3*hoteli Villa Völgy s raňajkami a wellnessom:

 • ubytovanie v hoteli Villa Völgy 4* 
 • raňajky formou bufetu
 • vstup do wellness centra

Nezabudni na Balaton

Skvelú dovolenku v Maďarsku môžeš zažiť napríklad aj na najväčšom jazere v strednej Európe, Balatone. Je ideálny na dovolenku v lete aj v zime. Pozri si tipy na peckový výlet s pobytmi od 49€.

Podmienky vstupu do Maďarska a návratu na Slovensko:

 • Vstup do Maďarska pre Slovákov je možný len s preukázaním negatívneho testu na COVID-19
 • Pri návrate na Slovensko je potrebný PCR test alebo karanténa s otestovaním na 5. deň.

Podmienky sú aktuálne platné v decembri 2020, v novom roku sa očakáva poľavovanie opatrení a otvorenie hraníc.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Letenky na Maldivy už máš? Tu je výber TOP hotelov a rezortov od 646€ https://t.co/cx5R2rK9uM #dovolenky10 hodín dozadu
10 tipov na výlet do zahraničia, ktoré stihneš do 24 hodín https://t.co/flPggjJp5z #cestopisy12 hodín dozadu
Regensburg má svoju Wallhallu, Októberfest aj Slovenku, ktorej učaroval (rozhovor) https://t.co/WeV60bofqG #cestopisy13 hodín dozadu
LETNÝ CITYBREAK: Rím za super ceny od 67€! https://t.co/Uv8FUvoCh9 #letenky13 hodín dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Korfu s letenkami, 4*hotelom a joga&pilates programom od 1199€ https://t.co/T03zJ98NvD #dovolenky13 hodín dozadu
LACNÉ LETENKY: Košice, Záhreb, Viedeň a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 17€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky17 hodín dozadu
MEGA LACNÉ: Letenky z Košíc do Viedne alebo naopak od 35€ https://t.co/KnILxVDogP #letenky17 hodín dozadu
Leť do Dubaja s Emirates a získaj vstup na 3 peckové atrakcie zdarma https://t.co/g5FERm0CyM #letenky17 hodín dozadu
5 tipov, ako si užiť peckovú udržateľnú dovolenku v Grécku https://t.co/iQxf214YJG #letenky2 dni dozadu
Sardínia – 10 dôvodov, prečo býva v toľkých srdciach (a letenky za pár eur) https://t.co/uf6bkqzYpR #cestopisy2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore