Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Wizz Air otvára základňu Londýn Gatwick. Poletí do Bratislavy, Košíc i Popradu

Wizz Air otvára základňu Londýn Gatwick. Poletí do Bratislavy, Košíc i Popradu

Kým ostatné aerolínie opatrne vzlietajú, Wizz Air ďalej expanduje. Maďarské lowcostové aerolinky v máji zvažovali otvorenie ďalšej leteckej základne vo Veľkej Británii, dnes zdroje blízke aerolinkám potvrdili, že sa tak môže čoskoro udiať.

Reklama

Wizz Air plánuje na londýnske letisko Gatwick lietať z 28 destinácií vrátane Bratislavy, Košíc a Popradu. Na mapke nových liniek sa objavila aj Viedeň a viacero poľských letísk. Nová základňa spustí svoju prevádzku koncom októbra. S informáciou prišiel rumunský portál boardingpass.ro. a poľské weby fly4free.pl a pasazer.com.

Gatwick je jedno z najväčších letísk v Británii. Je tiež jeden z najväčších dopravných uzlov v Európe a zároveň základňou tradičných aeroliniek ako Virgin Atlantic alebo British Airways.

Prečo si vybrali Gatwick?

Londýnske letisko Gatwick bolo vždy žiadaným letiskom pre veľké aerolinky. Zatiaľ čo významnejší vlajkoví dopravcovia, ako sú British Airways, sa väčšinou zameriavali na drahší a väčší Heathrow, Gatwick poskytuje status prestížneho medzinárodného letiska, ale so zníženými nákladmi. To tiež umožnilo aerolinkám ako Norwegian, Virgin Atlantic a Easyjet, aby tam vytvorili svoje letecké základne.

Spoločnosť Wizz Air v súčasnosti prevádzkuje desať liniek z letiska Londýn – Luton a plánuje otvoriť päť ďalších budúci mesiac. Letisko je však menšie a nemá ideálnu geografickú polohu pre cestujúcich. V porovnaní so svojimi dvoma hlavnými európskymi súpermi (Ryanair a Easyjet) bolo pre Wizz Air vždy dôležité získať vedúce postavenie na lukratívnom londýnskom trhu. Koronakríza a uzemnenie ostatných aeroliniek mu môže pomôcť v jeho plánoch. Má šancu získať nových zákazníkov a rásť na úkor ostatných.

Zastaví ich niekto?

Wizz Air pred nedávnom plány zo svojej novej základne v Abu Dhabi na Blízkom Východe a v máji spustil prevádzku z Lutonu v Londýne. Pokračuje aj vo Viedni, odkiaľ začal lietať medzi prvými a toto leto spustí viacero zaujímavých dovolenkových spojení.

Zdroj: SimpleFlying.com

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky1 hodinu dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 hodinu dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky5 hodín dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky5 hodín dozadu
PR manažér Pelikána: Zvykli sme si na lacné letenky. Zdražovanie je takmer isté https://t.co/WUARI1vYfF6 hodín dozadu
Kedy budeme môcť vycestovať do Thajska? Krajina je zatiaľ opatrná https://t.co/oO3mens3Xi6 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky6 hodín dozadu
Wizz Air už lieta do Abu Dhabi. Prvý let sa uskutočnil včera (FOTO) https://t.co/IECvpZB95f #novinky6 hodín dozadu
TOP letenky do 100€ s odletom na jeseň 2020 https://t.co/E9I6yV5qXG #letenky7 hodín dozadu
Spoločnosť Qatar Airways zavádza povinné štíty na tvár pre cestujúcich https://t.co/7uQlj7hLmM #novinky7 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore