Nájdeš nás aj na:

Ázia

Tento výpredaj Qatar Airways sa len tak nezopakuje. Flexi letenky od 449€!

Tento výpredaj Qatar Airways sa len tak nezopakuje. Flexi letenky od 449€!

Thajsko, Bali, Vietnam a v podstate celá Juhovýchodná Ázia a niekoľko afrických destinácií za výpredajové ceny. Keď sme uvideli aktuálnu ponuku od Qatar Airways, na chvíľu sme opäť zabudli, že je nejaká korona. Naše obľúbené 5* katarské aerolinky znížili ceny, aby pomohli opäť dostať cestovateľov do najkrajších destinácií po svete. A čo je najdôležitejšie – SÚ TO FLEXIBILNÉ LETENKY a letieť možno do exotiky v hlavnej sezóne (zima 2020/2021) za skutočne výnimočné ceny okolo 500 eur.

Reklama

To, že sú letenky flexibilné v prípade Qatar Airways znamená, že ak nechceš ísť a chceš si dobrovoľne zmeniť letenku, môžeš tak urobiť BEZ POPLATKU. Ak zmeníš napríklad termín, doplatíš len zvyšok do novej ceny. Ak meníš letenku z Thajska na letenku na Bali, takisto doplatíš len rozdiel v cene. Meniť destinácie môžeš v rádiuse 5000 míľ, čo znamená, že letenku do Thajska pokojne zmeníš aj za letenku do Austrálie. Odletieť ju však treba najneskôr do 31.12.2020.

Prečo rezervovať teraz?

Výkonný riaditeľ Qatar Airways Akbar Al Baker nedávno uviedol, že vzhľadom k veľmi náročnej situácii v celom leteckom priemysle ceny leteniek Qatar Airways už dlho za takúto cenu nebudú dostupné. A keďže záujem o lety v období hlavnej turistickej sezóny je každoročne obrovský a lietadlá bývajú plné, odporúčame letenky Qatar Airways rezervovať počas tohto výpredaja, ktorý potrvá niekoľko dní, resp. do vypredania voľných miest. Predpokladá sa totiž, že to, čo dnes stojí 450-550 eur môže o pár týždňov či mesiacov stáť pokojne o pár stoviek viac.

Takže – ak si chceš túto zimu užiť horúcu exotiku, letieť so špičkovými aerolinkami a nechceš zruinovať svoj bankový účet, túto ponuku si určite nenechaj ujsť.

Detaily k letenkám

 • Ktoré destinácie sú výhodné? Vo výpredaji je 40 destinácií, prevažne Juhovýchodná Ázia a Afrika
 • Odkiaľ sa letí? Odlet je z Viedne / Budapešti
 • Batožina? 30kg batožina v cene
 • Palubný servis? V cene (jedlo, pitie, multimediálna zábava)
 • Termíny? hlavná sezóna (november – apríl)

Ako sa lieta s Qatar Airways do exotiky? Veľkolepo. Už v ekonomickej triede je o teba výborne postarané. Jedlo, multimediálny zábavný systém a šikovné prestupy v Dohe. Letí sa teda z Viedne alebo Budapešti, v cene je 30kg podpalubná batožina a počas cesty absolvuješ prestup v Katare.

TOP10 najlacnejšie letenky Qatar Airways

Thajsko s Qatar Airways

Thajsko chce privítať turistov už toto leto. Ak by sa tak ale ešte nestalo, nevadí. Tieto letenky sú v termínoch na hlavnú sezónu, teda od novembra do marca. Vyberať môžeš už klasicky Bangkok, ktorý je ideálnou vstupnou bránou k dovolenke do Thajska. V ponuke je sú aj obľúbené dovolenkové destinácie Krabi, Phuket a napokon aj autentické Chiang Mai vo vnútrozemí:

Vietnam s Qatar Airways

Vietnam je na každom kroku plný dobrodružstva. Krajina ohromujúcich prírodných krás, bohatej kultúry a histórie, dynamických veľkomiest a dedín, postavených vo výškach. Je tiež aktuálne jednou z najbezpečnejších krajín Juhovýchodnej Ázie. V ponuke Qatar Airways nájdeš tradične Hanoj, Hočiminovo mesto aj plážovú destináciu Da Nang:

Malajzia s Qatar Airways

Malajzia je skvelá voľba pre začínajúcich aj skúsených cestovateľov! Doprava funguje dobre, ceny sú nízke, s miestnymi sa bez problémov dohovoríš po anglicky. V Malajzii spoznáš rôzne kultúry, náboženstvá, výbornú gastronómiu, pláže, prales aj čajové plantáže. V aktuálnom výpredaji Qatar Airways sú tri destinácie – Kuala Lumpur a exotické ostrovy Langkawi a Penang:

Indonézia s Qatar Airways

Indonézia je nádherné a rozmanité miesto. Je to bezpečná exotika, ktorá sľubuje skutočné dobrodružstvo na viac ako 17 000 ostrovoch. Prečo táto krajina učarovala toľkým ľuďom aj na Slovensku? Najmä kvôli legendárnemu ostrovčeku Bali, na ktorý sa budeš chcieť pravidelne vracať. Ponuka Qatar Airways ťa zoberie na Bali aj do Jakarty:

Filipíny s Qatar Airways

Filipíny sú krajinou, ktorú sme si v juhovýchodnej Ázii veľmi obľúbili. Nebolo to len kvôli jedným z najkrajších pláží na svete, ale hlavne pre stále usmievavých Filipíncov, ktorí tvojej ceste dodajú pozitívnu náladu. Filipínske ostrovy toho ponúkajú veľmi veľa! S Qatar Airways letíš do Manily za výbornú cenu:

Zanzibar s Qatar Airways

Na Zanzibar sa vyber iba v tom prípade, že chceš zažiť azúrovo zafarbené more, neuveriteľné lagúny, vysoké palmy a parádnu dovolenku za málo peňazí. Zanzibar je maximálna exotika, odskúšali sme si to na vlastnú päsť. Z Viedne to s Qatar Airways vychádza aktuálne najvýhodnejšie na hlavnú sezónu:

Severné Mariany s Qatar Airways

Že nepoznáš Mariany? Nevadí. Krajina rozprestierajúca sa na 16 sopečných ostrovoch, z ktorých obývaných je 6, je lákavým dobrodružstvom ďaaaaleko v Tichom oceáne. Tropický raj s nádhernými plážami a priezračným morom môže byť tvoj za 589 eur:

Seychely s Qatar Airways

Biele pláže, tyrkysová voda, palmy, horúce slnko… Presne také sú nádherné Seychely, ktoré väčšina z nás pozná len z pohľadníc alebo z príspevkov našich starých známych na sociálnych sieťach. Tento rok sa na ne veľa ľudí asi nedostane – sprav si dovolenku koncom roka v poriadnej exotike a špičkovými aerolinkami Qatar Airways:

Batožina s Qatar Airways

 • Ekonomická trieda:
 • v cene letenky je príručná batožina – 1 ks, max. 7 kg, rozmery 50 x 37 x 25 cm
 • batožina do podpalubia s váhou max. 30 kg a rozmermi v súčte max. 300 cm
 • povolená batožina do podpalubia sa môže líšiť v závislosti od konkrétnej trasy

Check-in Qatar Airways

 • airport check-in – letecká spoločnosť umožňuje svojim pasažierom bezplatný check-in priamo na letisku pri svojej prepážke, ktorý je otvorený od 3 až 1 hodinu pred odletom
 • online check-in je dostupný v čase 36 hodín až do 90 minút pred odletom. Cestujúci si počas online check-in-u môžu vybrať sedadlo a získajú palubnú vstupenku, ktorú si vytlačia
 • mobil check-in je službou, ktorú aerolinky ponúkajú pre pohodlný check-in cez tvoje mobilné zariadenie

Do Kataru bez vízovej povinnosti

Turisti z 80 krajín sveta môžu už nejaký čas cestovať do Kataru bez vízovej povinnosti a skvelá správa je, že medzi nimi figuruje aj Slovenská republika. Oslobodenie od vízovej povinnosti platí 90 dní počas jednorázovej cesty alebo 180 dní v prípade viacerých ciest. Jedná sa najmä o cestujúcich z krajín Európy. Nové pravidlá vstupu do krajiny bez víz platia aj pre cestujúcich z USA, Kanady, Nového Zélandu či niektorých krajín Afriky, ktorí sú oslobodení od vízovej povinnosti v celkovom počte 30 dní.

Obhliadka v Dohe za výhodné ceny

Nekonečne dlhé čakania na prípojový let sú väčšinou spojené s drahým Wi-Fi pripojením, zohriatymi sendvičmi z mrazničky a nepohodlnými kovovými stoličkami, o ktoré, mimochodom, treba takisto bojovať, pretože letiská sú jednoducho preplnené čakajúcimi pasažiermi. V Katare to tak nemusí byť. Cestovateľom v čase ich medzipristátia ponúka letisko v Dohe niekoľkohodinové prehliadky mesta, takže nielenže čas medzi letmi môžu využiť naplno, ale majú i možnosť uvidieť nové miesto. Aktuálna cena za obhliadku v Dohe je v prepočte od 10 eur. Ak nechceš ísť do mesta, samozrejme nemusíš, čas môžeš tráviť aj na úžasnom a futuristickom letisku v Dohe.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  4.7/5 - (18 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: First Moment Kréta na 10 nocí s letenkami, 3*hotelom a raňajkami za 448€ https://t.co/jfXSfz4bCY #dovolenky11 hodín dozadu
Emirates a ďalšie aerolinky kvôli obavám s 5G pozastavujú niektoré lety do Ameriky https://t.co/7XnRKKfNNL #novinky11 hodín dozadu
Krásna Menorka na jar od 40€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky12 hodín dozadu
Navštív slnečné Alicante na jeseň od 29€ https://t.co/jeDG4YTvrG #letenky13 hodín dozadu
Zaži úžasnú Valenciu s letenkami z Viedne od 26€! https://t.co/gAtjL8y3ey #letenky13 hodín dozadu
Vstup do Česka: od 27. decembra je povinný PCR test pre cudzincov https://t.co/fDf8fLA2K2 #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Švédska už zaočkovaní turisti nemusia predložiť negatívny test https://t.co/KxvBBRtlQd #letenky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Valentínsky Zanzibar s letenkami, 4*hotelom a polpenziou za 1502€ https://t.co/gc9CbCkPAG #dovolenky1 deň dozadu
6 vecí, ktoré treba zažiť na ostrove Maurícius a TOP letenky od 489€! https://t.co/H4oVIGcaqG #cestopisy1 deň dozadu
Najkomfortnejšia letenka do New Yorku: leť s Austrian Airlines od 309€! (aj leto 2022) https://t.co/dNcHYSIryV #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore