Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aké je žiť v luxusnom hoteli úplne sám? Daniel si to vyskúšal v ikonickom W Barcelona

Aké je žiť v luxusnom hoteli úplne sám? Daniel si to vyskúšal v ikonickom W Barcelona

Mať luxusný hotel sám pre seba? To znie celkom lákavo. Žiadni otravní hostia, žiadne čakanie na raňajky či tlačenka v bazéne. Možno na pár dní. Alebo aj celý život? Hoci za takmer neuveriteľných okolností, takýto život si mohol vyskúšať Daniel Ordóñez, zamestnanec, ktorý žije v barcelonskom luxusnom hoteli už tri mesiace.

Reklama
Zdroj foto: W Barcelona

Daniel Ordóñez pochádza z Madridu, pred dvoma rokmi však začal pracovať v Barcelone. Býva v dedine s názvom Vallirana, no aktuálne už tretí mesiac býva v hoteli, ktorý je známy ako najikonickejší v meste. Keď hotel W v Barcelone zatvorili pre návštevníkov ako súčasť opatrení v súvislosti s globálnou pandémiou, niekto musel pomôcť s jeho udržiavaním. Daniel sa prihlásil dobrovoľne, keďže vykonával funkciu vedúceho udržiavania. Do hotela sa presťahoval 17. marca.

View this post on Instagram

Step in & feel at home ✨ #WBarcelona

A post shared by W Barcelona (@wbarcelona) on

Trocha dlhšia dovolenka

Španiel si najskôr myslel, že pôjde o pár týždňov, “dovolenka” v hoteli sa však akosi natiahla. No ako sám povedal pre Insider, nikdy sa nenudí. Na 26 poschodiach v 99 metrov vysokej budove je vždy čo robiť.

Hotel W Barcelona bol navrhnutý svetoznámym architektom Ricardom Bofillom. Práve jeho unikátny tvar a lokalita pri pláži Barceloneta z neho robia miestnu ikonu. Nechýba mu infinity bazén, opaľovacia zóna, rooftop bar s výhľadom na Stredozemné more, nahrávacie štúdio, posilňovňa či wellness.

Cena za noc v hoteli sa pohybuje od 250€ za štandardnú izbu až po 15 200€ za prezidentský apartmán. Daniel býva v štandardnej izbe, svoj pobyt však popisuje ako úžasný: “Mám tie najkrajšie výhľady na mesto a more. Nemám sa na čo sťažovať.” Samozrejme jeho pobyt v hoteli nevyzerá ako klasický pobyt turistov. Nemá izbovú službu či každodenné upratovanie.

Za normálnych okolností riadi Daniel asi 20-členný tím ľudí, počas karantény však dohliadal na hotel celkom sám. A čo jeho práca v tomto období obnáša? “Každý deň ako prvé skontrolujem hotelové stroje, teplú vodu, studenú vodu, požiarnu ochranu, klímu a teplotu vody v bazéne,” opisuje Ordóñez. O čosi kostrbatejšiu úlohu má každý piaty deň. Musí skontrolovať všetkých 1 400 hotelových vodovodných kohútikov. “Väčšinou pootváram kohútiky na piatich poschodiach a potom sa vrátim do prvej izby, aby som zavrel prvý kohútik. Voda musí tiecť 5 minút,” dodáva zamestnanec hotela. Podľa jeho slov nie je “kohútikový” deň vôbec záživný, je to však jeden zo základných prvkov udržiavania chodu hotela tak, aby bol neskôr pripravený opäť privítať hostí.

Zdroj foto: W Barcelona

Desiatky izieb, jedno srdce

Pomedzi svoje bežné povinnosti si Daniel urobil čas na malý projekt, ktorým chcel vyjadriť podporu všetkým zdravotníkom. Podľa mapy hotela si vytvoril vlastnú mapu izieb, v ktorých musel zasvietiť, aby z nich vytvoril srdce. Počas dvoch dní sa hral v 38 izbách so svetlami a záclonami. Potom v okolitých 99 izbách pozhasínal, čím vytvoril vysvietené srdce, symbol podpory zdravotníkom bojujúcich s koronavírusom.

Z Danielovho hotelového srdca sa stal obľúbený fotopoint.

Priveľká kuchyňa

Byť jediným obyvateľom veľkého hotela má, samozrejme, aj zvláštne stránky. Napríklad používať veľkú práčku na pár kúskov oblečenia alebo variť si v obrovskej reštauračnej kuchyni len pre seba. “Najhoršie bolo odľúčenie od mojej rodiny a priateľov, to by sa však stalo, aj keby som ostal doma vo Vallirane, keďže všetci bývajú v Madride,” vysvetlil Daniel.

Na druhej strane, krásne nerušené výhľady stoja naozaj za to.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO2 dni dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky2 dni dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky2 dni dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky2 dni dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky2 dni dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore