Nájdeš nás aj na:

Afrika

Exotika bez prestupu. Priame lety do bezpečných destinácií spolu s TOP ubytovaním od 650€!

Exotika bez prestupu. Priame lety do bezpečných destinácií spolu s TOP ubytovaním od 650€!

Dubaj, Maldivy či Kapverdy. Aj teba pri pomyslení na tieto destinácie príjemne zahreje? Potom si na správnej adrese. Slnko, more a bezpečnú dovolenku si môžeme dopriať aj tento rok – relaxovať v exotike možno predsa bezpečne aj zodpovedne. Všetky tieto destinácie dodržiavajú najvyššie bezpečnostné štandardy a samozrejmosťou je potom test pred odletom a potrebná izolácia pri návrate na Slovensko.

Reklama

Maldivy – izolovaný exotický raj, stačí mať negatívny test

Raj na zemi je pre cestovateľov aj naďalej otvorený, ku vstupu stačí test na COVID-19 nie starší ako 96 hodín. Výhodou však je, že práve na Maldivách majú cestovatelia garantovanú dovolenku v absolútnej izolácii od okolitého sveta a ide o jednu z najbezpečnejších destinácií na svete. Očkovanie tu dostalo už viac ako 30% populácie, najmä pracovníci v cestovnom ruchu.

Tipy na rezort na Maldivách spolu s letenkou a ďalšími službami:

 • obľúbená voľba
 • krátky letiskový transfer – cca 15 min loďou
 • priamo na pláži
 • miniklub pre deti
 • 5 reštaurácií
 • polpenzia v cene
 • wellness za poplatok
 • plná penzia v cene
 • transfer – rýchlo loďou cca 45 min
 • vhodný pre rodiny s deťmi
 • 2 bazény
 • parný kúpeľ v cene
 • wellness za poplatok
 • tenisový kurt v cene

Čo robiť, vidieť a zažiť na Maldivách:

Dubaj je najlepšou destináciou na svete aj počas pandémie

Spojené Arabské Emiráty zaviedli novú podmienku vstupu do krajiny pre viaceré krajiny vrátane Slovenska či Českej republiky. Návštevníci z celého sveta majú možnosť vstúpiť do Dubaja od 7. júla letecky. Stačí mať negatívny test pred odletom nie starší ako 72 hodín, po prílete potom niektorým cestujúcim robia ďalší test s výsledkom do niekoľkých hodín.

Tipy na hotel v Dubaji spolu s letenkou a ďalšími službami:

 • 5 dní v Dubaji v 4* hoteli Tryp by Wyndham Dubai s raňajkami, priamym letom z Viedne (spiatočne) a transferom od 650 eur (REZERVUJ TU).
 • 5 dní v Dubaji v obľúbenom 5* hoteli Madinat Jumeirah Resort s raňajkami, deluxe izbou, priamym letom z Viedne (spiatočne) a transferom od 1 187 eur (REZERVUJ TU).

Čo robiť, vidieť a zažiť v Dubaji:

Kapverdy s priamym leteckým spojením zo Slovenska

Portugalsky Cabo Verde, kreolsky Kabu Verdi a po slovensky Kapverdy. Nádherné ostrovy, ktoré získali meno podľa Cap-Vert, teda Zeleného mysu tvoriaceho najzápadnejší bod kontinentálnej Afriky. Desať väčších a osem menších ostrovčekov spolu tvoria unikátne miesto. Je to panenský raj s nekonečnými kilometrami piesočnatých pláží, ktoré obklopuje tyrkysovo zafarbený oceán a dokonalé prírodné scenérie. Teraz ku vstupu na Kapverdy stačí negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín.

Rezervuj si dovolenku od Kartágo Tours cez Pelikán a na Kapverdy sa môžeš dostať priamym leteckým spojením z Bratislavy už túto jar. Lety sú obnovené od 27.2.2021 priamym charterovým letom zo Slovenska na ostrov Sal.

Slovenská cestovná kancelária Kartágo Tours pripravuje v období jarných prázdnin a Veľkej noci dovolenkové zájazdy prenajatým charterovým lietadlom do Afriky.

 • 30.03. – 06.04. 2021 – all inclusive dovolenka od utorka do utorka (sviatky Veľkej noci)
 • V ponuke sú all inclusive dovolenky v 4* alebo 5* hotelovom rezorte na 8 dní za tísicku na osobu – pozri si aktuálne dovolenky na Kapverdách

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky4 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky7 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky8 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy8 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky8 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky8 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky8 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore