Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Cestovanie na Kapverdy: stačí test a máš dovolenku v raji uprostred Atlantiku s odletom z Bratislavy

Cestovanie na Kapverdy: stačí test a máš dovolenku v raji uprostred Atlantiku s odletom z Bratislavy

Portugalsky Cabo Verde, kreolsky Kabu Verdi a po slovensky Kapverdy. Nádherné ostrovy, ktoré získali meno podľa Cap-Vert, teda Zeleného mysu tvoriaceho najzápadnejší bod kontinentálnej Afriky. Desať väčších a osem menších ostrovčekov spolu tvoria unikátne miesto. Je to panenský raj s nekonečnými kilometrami piesočnatých pláží, ktoré obklopuje tyrkysovo zafarbený oceán a dokonalé prírodné scenérie.

Reklama

Kapverdy sú však výnimočné aj svojou klímou. Teplota vzduchu sa celoročne pohybuje v rozmedzí 24-30°C a more má 20-25°C. Je to veľmi slnečná destinácia, ktorá uspokojí chute všetkých dovolenkárov.

Miluješ pláže? Tie najkrajšie nájdete na Boa Vista. Chceš sa venovať vodným športom? Sú tu ideálne podmienky. Máš radi turistiku? Na Kapverdách sa môžete pokojne „štverať“ aj po kopcoch. Kapverdy sú skvelý mix aktívnej dovolenky. Majú v sebe niečo z Európy, niečo z Afriky, no i tak sú úplne odlišnou a neopozeranou destináciou.

Ako sa dostať na Kapverdy v roku 2021?

Rezervuj si dovolenku od Kartágo Tours cez Pelikán a na Kapverdy sa môžeš dostať priamym leteckým spojením z Bratislavy už túto jar. Lety sú obnovené od 27.2.2021 priamym charterovým letom zo Slovenska na ostrov Sal.

Slovenská cestovná kancelária Kartágo Tours pripravuje v období jarných prázdnin a Veľkej noci dovolenkové zájazdy prenajatým charterovým lietadlom do Afriky. Na výber sú zatiaľ dva termíny:

  • 27.02. – 06.03. 2021 – all inclusive dovolenka od soboty do soboty (v tom čase budú mať školské prádzniny deti z Bratislavského, Nitrianskeho i Trnavského kraja)
  • 30.03. – 06.04. 2021 – all inclusive dovolenka od utorka do utorka (sviatky Veľkej noci)

Vstupné podmienky na Kapverdy

Pri odbavení letu na Kapverdy je nutné predložiť negatívny test na COVID-19 (RT-PCR alebo antigénový), ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín pred plánovaným odletom zo SR. Test nie je vyžadovaný pre deti do 6,99 rokov. Tento dokument môže byť vyžadovaný k nahliadnutiu aj po prílete do destinácie a musí byť v angličtine alebo portugalčine.

Pred odletom je tiež nutné vyplniť elektronický zdravotný formulár. Nutné je tiež uhradiť tzv. bezpečnostnú taxu (TSA) v predstihu alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie za poplatok 35 EUR/osoba (nutné dodať číslo cestovného pasu a dátum expirácie, najneskôr 3 pracovné dni pred odletom). TSA taxu neplatia deti do 2 rokov.

Občania SR potrebujú pre vstup na Kapverdy cestovný pas splatnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate zdestinácie.

  • Po prílete do destinácie je klientom kontrolovaná teplota. Pokiaľ má cestujúci teplotu nad 37,5 ̊C alebo pokiaľ má príznaky ochorenia COVID-19, je poslaný do izolácie amusí dobrovoľne na svoje náklady (cca 100 EUR/osoba) podstúpiť test na COVID-19.
  • V uzavretých priestoroch, na verejných miestach akomunikáciách je povinnosť používať rúška. Ďalej je nutné dodržiavať vzdialenosť aspoň 1,5 m od druhých osôb. Je zavedená povinnosť používania antibakteriálnych gélov v baroch, obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Na pláži a pri bazénoch neplatí povinnosť zakrývať si ústa a nos.
  • Na Kapverdských ostrovoch sa hradí vládna turistická taxa cca 2 EUR/os. nad 16 rokov/noc za maximálne 10 nocí vjednom hoteli

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lážo-plážo Cancún podľa „Starej Lišky“ (+super letenky na sezónu!) https://t.co/OCs49vj40y #letenky4 hodiny dozadu
Letisko na Zanzibare už umožňuje antigénové testovanie pre cestujúcich letiacich s KLM https://t.co/tSvPRBXJME #novinky4 hodiny dozadu
Egypt bude mať svoj prvý rýchlik. Spojí Červené more so Stredozemným https://t.co/LKLSdquRwE #novinky11 hodiny dozadu
Kostarika bez testu a karantény. 10 dôvodov prečo je to najlepšia destinácia na svete a letenky za 499€! https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky12 hodiny dozadu
Hurá na Kubu: letenky na Varadero rezervuješ z Viedne od 489€! https://t.co/pqmUnP3PDU #letenky12 hodiny dozadu
Maldivy s Emirates v sezóne od 499€: leť super lacno z Budapešti! https://t.co/co2koyhG8I #dovolenky12 hodiny dozadu
Lufthansa už neponúkne jedlo zdarma. Sústrediť sa chce na kvalitu a životné prostredie https://t.co/69w4nvTFMU #novinky12 hodiny dozadu
Cestovanie do Gruzínska: od 1. februára sa ruší zákaz medzinárodných letov https://t.co/wCWGIeed3W #letenky13 hodiny dozadu
Otvorené Seychely a Srí Lanka, zrušené lety z Bratislavy a povinné respirátory na palube https://t.co/EVYzcQwhJk #novinky13 hodiny dozadu
Zatvorený zrejme až do konca roka. Nový Zéland zatiaľ neplánuje otvoriť hranice https://t.co/lwpya2faDv #novinky13 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore