Nájdeš nás aj na:

Amerika

Nový bostonský terminál bude pýchou udržateľnosti a modernej architektúry

Bostonské medzinárodné letisko dosahuje nové architektonické rozmery. Najnovší dizajn terminálu E tzv. Boston Red, sa stane futuristickým symbolom mesta, ktorého popredným cieľom je podporiť regionálne hospodárstvo a minimalizovať dopady na životné prostredie.

Reklama

Tento projekt, stelesňujúci éru pokroku a udržateľnosti, vedie inžinierska spoločnosť AECOM spolu s madridskou firmou Luis Vidal + architects, ktorých plánom je prestavať pôvodnú budovu terminálu na ultra modernú stavbu so zvažujúcou sa sýto červenou strechou a strešnými oknami v tvare „mihalníc“.

Červená farba Bostonu svedčí

„Červená farba je spojená s koreňmi Bostonu, pretože väčšina bostonských stavieb je stavaných z červených tehál a okrem toho je aj symbolom západov slnka, ktoré sú viditeľné z terminálu,“ podotkol architekt Vidal.

Poslaním architektov je vytvoriť udržateľnú, vysoko výkonnú, odolnú a zdrojovo efektívnu budovu, ktorá bude pohodlným a zdravým prostredím pre cestujúcich aj zamestnancov. Zlepšenia udržateľnosti terminálu E budú navrhnuté tak, aby slúžili ako hluková bariéra pre okolité bostonské štvrte a zároveň dosiahli lepšiu energetickú účinnosť minimálne o 20 %.

Pribudnú až 4 gate-y

Terminál E bol otvorený v roku 1974 ako Volpeho medzinárodný terminál s 12 gate-ami, ktoré slúžili 10 medzinárodným leteckým spoločnostiam a odbavili vyše 1,5 milióna cestujúcich ročne. V priebehu rokov sa počet gate-ov nezmenil a v súčasnosti terminál využíva 34 leteckých spoločností. Avšak po renovácií terminálu majú pribudnúť ďalšie 4 nové gate-y, ktoré by mali odľahčiť vyťaženosť letiska a zabezpečiť tak väčší komfort cestujúcich aj pracovníkov.

Celková rekonštrukcia terminálu E je v plnom prúde a očakáva sa, že bude dokončená do leta 2023. Vďaka novým vylepšeniam spraví tento projekt z Bostonu dostupnejšiu destináciu, ktorú budú môcť návštevníci obdivovať už hneď po prílete.

Zdroj: Boston Signature, Boston.com, Massport.com

Akciové letenky do USA


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore