Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

Najobľúbenejšie pobyty s letenkou ešte lacnejšie. Teraz rezervujete od 97 EUR!

Víkendy sú super, ale sú ešte lepšie, ak ich využiješ na spoznanie novej destinácie, alebo na návrat do niektorého z tvojich milovaných miest. My patríme tiež do tejto kategórie cestovateľov, to znamená, že medzi veľkými výletmi potrebujeme niekedy vypadnúť len tak, na pár dní. A keďže rozumieme tejto problematike, vždy sa snažíme vypelikánovať výborne a výhodne zostavené pobytové balíky, takzvané citybreaky alebo víkendové pobytyPozri si náš zoznam nižšie, momentálne tieto sú TOP víkendové pobyty za MEGA ceny.

Reklama

Marrákeš

Ty s čím asociuješ Marrákeš? S pojmom “nový slovenský turistický hit“? Alebo s nákupmi na trhoch? Nebodaj so Star Wars? Toto slávne marocké mesto je oveľa viac ako zmes týchto vecí a pár príjemných letných chvíľ. Marrákeš je klbko atypickej krásy na okraji Sahary, s vrchmi Atlasu, krásnymi palácmi, zaklínačmi hadov. Ak túžiš po luxuse, večerných prechádzkach v lodičkách/ s polovičkou v lodičkách a nekonečnom ničnerobení na lehátku, túto destináciu ti neodporúčame. Ale ak sa dáš nahovoriť na tetovanie z henny, nerobí ti problém jesť veľa a dobrého, rád objavuješ cudzie kultúry, určite by ťa bavilo aj bývať v centre Marrákeša pri tradičnom trhu napríklad v hoteli Riad Les Bougainvilliers****. A čo by si povedal na to, keby sme ti takéto ubytovanie ponúkli už spolu s letenkou, raňajkami a transferom od 207€? Nech sa ti páči, pre detailné informácie môžeš kliknúť na nasledovný odkaz:

Marrákeš od 217 EUR

✅ október ✅ november ✅ december

✅ január ✅ február ✅ marec

 Letenka s odletom z Bratislavy + hotel Riad Les Bougainvilliers**** + raňajky + transfer od 227 EUR REZERVUJ POBYT

Faro

Možno by stačilo len toľko, že ide o destináciu v Portugalsku,  a pokiaľ si už túto krajinu navštívil, ani ťa nemusíme ďalej presviedčať o tom, že vo Faro sa nudiť nebudeš. A teda ak sa kamošíš s touto krajinou, toto mesto je pre teba povinnosťou. Hlavné mesto oblasti Algarve je jedna z najportugalskejších turistických destinácií. Čo tu nájdeš okrem oddychu na južánsky spôsob? Atraktívny prístav, pláže, milé, čisté parky, divadlá a kaviarničky nevyhnutné k obrazu Fara. Keďže tu žije veľmi veľa študentov, mesto žije aj v noci. Ideálne je, ak takúto atmosféru ti ponúkne aj ubytovanie, a toto je možné napríklad vo Faro Boutique Hotel***. Hotel máme v ponuke v rámci pobytového balíka s letenkou a raňajkami za úžasných 177€.

Faro od 187 EUR

✅ november ✅ december ✅ január

 Letenka s odletom z Viedne + Faro Boutique Hotel*** + raňajky za 187 EUR REZERVUJ POBYT

Ammán

Hlavné mesto Jordánska, čo pravdepodobne vytvára podtón dlhej minulosti. Ale medzi mestami Blízkeho východu Ammán je skôr takým puberťákom z 20. storočia. Nie náhodou je však turistickou destináciou, jeho centrum, múzeá, mešity a kaviarne sú obľúbené medzi návštevníkmi, ako aj výlety odtiaľ do topiek Jordánska. Takými sú napríklad Petra alebo pobrežie Mŕtveho mora. Personál 24-hodinovej recepcie hotela The Conroy Boutique***  ti veľmi rád pomôže so zabezpečením takýchto výletov, ale aj s prenájmom auta. Tento hotel odporúčame aj kvôli gastronomickému zážitku. Ak si náhodou nevyberieš žiadnu z výborných reštaurácií Ammánu, v tej hotelovej môžeš tiež ochutnať špeciality stredného východu.

Ammán od 187 EUR

✅ október ✅ november ✅ december

✅ január ✅ február ✅ marec

 Letenka s odletom z Viedne + The Conroy Boutique Hotel*** + raňajky + transfer od 227 EUR REZERVUJ POBYT

 

Krakov

Krakov je mesto historické, ale aj študentské, nazýva sa aj ako mesto poľskej kultúry, pritom známe sú aj jeho podniky ponúkajúce chutný (aj nechutný) poľský alkohol. Jednoducho jedinečné, na ktoré nikdy nezabudneš. Je jedno, či si ako hlavný turistický cieľ vyberieš luxusné trhovisko, Sukiennice, obrovské hlavné námestie, Rynek Glówny alebo Wieliczku, slávnu soľnú baňu, pamäť tvojho foťáku bude na tom veľmi zle. No, ale čo ti chceme ešte povedať: Krakov je síce pokladom našich bezprostredných susedov, my ti ponúkame možnosť dôjsť sem letecky iba za 97€! V cene je samozrejme aj hotel, konkrétne Yarden Aparthotel Artery Hotels*** s elegantnými izbami a neďaleko od hradu Wavel. 

Krakov od 117 EUR

✅ október ✅ november ✅ december

✅ január ✅ február ✅ marec

 Letenka s odletom z Viedne + Yarden Aparthotel Artery Hotels*** + raňajky od 97 EUR REZERVUJ POBYT

Lisabon

Je veľmi ťažké určiť, ktorá je najdôležitejšia alebo najpopulárnejšia lisabonská turistická atrakcia – či najstarší kostol mesta, Katedrála Sé alebo hrad Sao Jorge (svätého Juraja), na tomto zozname je ale aj Kláštor svätého Jeronýma  a výťah Santa Justa, ktorý pochádza z dielne tvorcu Eiffelovej veže, Raoula Mesniera de Ponsarda. A bolo by hriechom nespomenúť električku číslo 28. park Eduardo VII. My ti však najviac odporúčame, aby si si niektorý večer pri sangrii alebo víne vypočul fado, tradičnú portugalskú pieseň. A cestou naspäť do hotela ochutnal nebeskú sladkosť, nazývanú pastel de Belém, ktorej recept je tajný. Napríklad do hotela Real Parque**** so zariadením v klasickom štýle, ale možno by ti viac vyhovoval Hotel Expo Astoria*** s moderným dizajnom.

Lisabon od 207 EUR

✅ október ✅ november ✅ december

✅ január ✅ február ✅ marec

 Letenka s odletom z Viedne + hotel + raňajky od 207 EUR REZERVUJ POBYT

Benátky + Verona

Cesta na gondole medzi 118 ostrovčekmi. Nie, nepomýlili sme sa, toto mesto sa naozaj skladá z ostrovov a je jedna z najobľúbenejších talianskych destinácií. Ak máš nedostatok romantiky, chceš požiadať frajerku o ruku alebo sa chceš vrátiť do minulosti veľmi autentickým spôsobom, tak šup-šup, rýchlo sa vyber do Benátok. Stačí ti tu pár dní, aby si absolvoval všetky turistické atrakcie, nejde totiž o veľmi veľké mesto, aj keď má 610 kanálov a 400 mostov. A práve preto sme sa rozhodli, že vytvoríme balíček typu výlet v rámci výletu. V cene 167€ nemáš totiž iba letenky, hotel a raňajky, ale aj vlakový lístok v tretí deň pobytu na trase Benátky – Verona – Benátky.

Benátky + Verona od 167 EUR

✅september ✅ október ✅ november ✅ december

 Letenka s odletom z Budapešti + hotel Centrale*** + raňajky + výlet vo Verone od 167 EUR REZERVUJ POBYT

Bologna + Florencia

Po bolonských špagetách v Bologni navštíviť sochu Michelangelovho Davida vo Florencii, toto vôbec nie je zlý nápad. Áno, ide o ďalší  výlet v rámci výletu a o ďalšiu mňamkovú taliansku kombináciu. Bologna je mesto, ktoré je známe svojim bohatstvom a miestnymi magnátmi obľubujúcimi večerné návštevy opery, ale aj svojou múdrosťou, tu sa totiž nachádza najstaršia univerzita v Európe (Bolonská Univerzita). A tou božskou kuchyňou. Florencia je zas umeleckým centrom, kde prechádzku mestom môžeš absolvovať aj na bicykli. Tento výlet ti ponúkame od 227€, odlet je z Bratislavy!

Bologna + Florencia od 217 EUR

✅september ✅ október ✅ november ✅ december

 Letenka s odletom z Bratislavy + hotel Mercure Bologna Centro**** + raňajky + výlet vo Florencii od 217 EUR REZERVUJ POBYT

Kodaň

Kodaň, hlavné mesto Dánska, je dosť cool. Farebná, čistá, rozumná, sexy a dnes veľmi moderne znejúca škandinávska. Ak si kaviarenský povalač, hipster, študent VŠVU, často navštevuješ miesta, akým je napríklad Košická Tabačka, alebo len jednoducho máš rád chladnejšie počasie, Kodaň bude miesto, odkiaľ sa nebudeš chcieť vrátiť domov. Nie je to však žiadna mladá bohémka, skôr bohémska kráľovná, veľakrát nazývaná aj ako Benátky severu. Hotel Savoy***,  v ktorom budeš bývať, ak si kúpiš náš víkendový pobytový balík, sídli v Art Deco budove z roku 1905, 8 minút chôdze od záhrad Tivoli.

Kodaň od 207 EUR

✅september ✅ október ✅ november ✅ december

 Letenka s odletom z Viedne + hotel Savoy*** + raňajky od 197 EUR REZERVUJ POBYT

Bergamo + Lago di Garda

Bergamo… Znie ti to povedome, ale nevieš, kam to vlastne máš zaradiť? Nuž, je to mesto, kam pristávajú lietadlá s turistami smerujúcimi do Milána. Bergamo však vždy zostáva nejak v pozadí… My ti ponúkame pobytový balík v tomto útulnom talianskom meste s úzkymi uličkami, historickými stavbami a lanovkou z roku 1877. Lago di Garda je jazero, ktoré sa nachádza hodinu od Bergama. Počas výletu ťa autobus najprv zoberie do Peschiery del Garda, toto mesto sa nachádza na zozname UNESCO.

Bergamo + Lago di Garda od 217 EUR

✅september ✅ október ✅ november ✅ december

 Letenka s odletom z Bratislavy + hotel Mercure Bergamo Centro Palazzo Dolci**** + raňajky + výlet k Lago di Garda od 217 EUR REZERVUJ POBYT

Girona

Teda Girona a prehliadka surrealistickej tvorby Salvádora Dalího v jeho múzeu vo Figueres a jeho letného sídla so slovenským sprievodcom. Už len kvôli tejto prehliadke by sa oplatilo sem pricestovať, a keď ešte k tomu môžeš byť aj v čarovnej Girone, nuž, tomu sa hovorí výlet snov. Je najväčším mestom severnej Katalánska s nádhernými múzeami, galériami a kostolmi. Táto španielska divoká romantika môže byť kombinovaná s kultivovanými zábavami vo vonkajšom bazéne hotela Costabella***, ale za príplatok si môžeš aj zacvičiť v posilke.

Girona + výlet za Dalím od 447 EUR

✅ november

 Letenka s odletom z Bratislavy +  Hotel Costabella*** + raňajky + múzeum a dom Dalího (vstupy, slovenský sprievodca, lístky na MHD) od 417 EUR REZERVUJ POBYT


Čítaš naše články? Zaslúžiš si odmeny:

1. Zľavový kód 10€ na letenky

  • Pri objednávke zadaj zľavový kód PECKYJAN10 a Pelikán ti odpočíta 10€ z celkovej sumy - platí na objednávky vyššie ako 20€

2. Zľavy na ubytovanie

Booking.com

3. Ušla ti výborná letenka či dovolenka? 

Už sa ti to nemusí stať. Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a medzi prvými od nás dostaneš notifikáciu na:

  • najlepšie letenky, dovolenky a iné cestovateľské #pelipecky
  • zľavové kódy na cestovanie a zaujímavé výhody

4. Výhodný spoj na letisko

Bezplatná Wi-Fi, klimatizácia a nástup priamo pri termináli letiska. Pre pohodlnú a spoľahlivú cestu na letisko Viedeň/Budapešť odporúčame využiť výhodné lístky na autobus od našich kamarátov zo SLOVAK LINES. Do Viedne sa vieš dostať z Bratislavy 25-krát denne, do Budapešti až 3-krát denne.

5. Vybavíme ti Revolut kartu zdarma

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ šikovne po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd.

Karta Revolut

6. Lacný prenájom auta

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars a Pelikánu uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

#stacivyrazit

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí. #stacivyrazit

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Na Bali za 429€ a s 30-kilovým kufrom! https://t.co/DUo6tVgxHH #letenky7 minút dozadu
Letenky do gruzínskeho Kutaisi so zľavou od 29€! https://t.co/zAXSOhwTfW #letenky54 minút dozadu
Poď do Karibiku! Letenky na Barbados máme za 519€ https://t.co/wre1RNfe9w1 hodinu dozadu
Poď do Karibiku! Letenky na Barbados máme za 519€ https://t.co/wre1RNfe9w #letenky1 hodinu dozadu
Z Prahy letíme tento rok do Vancouveru za 399€! https://t.co/t4C0jGe1ca #letenky2 hodiny dozadu
Bláznivý apríl v Zadare s letenkami od 36€? Poď do toho! https://t.co/rPz6mNR1cL #letenky2 hodiny dozadu
EMIRATES majú parádne letenky do TOP destinácií od 359€! https://t.co/TYHfg89dik #letenky1 deň dozadu
Výpredaj: TOP 10 leteniek z Viedne pod 30€ https://t.co/PyyBmw3SlK1 deň dozadu
Paríž z Bratislavy od 25€! Uchmatni si letenku aj ty https://t.co/Y62n30ZMDt #letenky1 deň dozadu
Krásna Kodaň teraz za 20€! https://t.co/hgqj59jWr5 #letenky1 deň dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore
// peli affil searchform