Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Prečo je Lisabon skvelý tip na výlet

Prečo je Lisabon skvelý tip na výlet

Má to dva a polmilióna obyvateľov, leží to na siedmich kopcoch a nájdete tu najdlhší most Európy. Čo je to? Áno, uhádli ste, je to Lisabon. Portugalské hlavné mesto ležiace na juhozápadnom „konci“ Európy má svoju nenahraditeľnú atmosféru. Domáci na jej zintenzívnenie majú skvelý návod: cez Lisabon sa totiž nechodí, ale prechádza a nepozerá, ale sníva. A my vám teraz povieme, čo treba vidieť v Lisabone popri tom prechádzaní a snívaní.

Reklama

Čo treba vidieť v Lisabone

Klimatické podmienky Lisabonu sú celoročne veľmi priaznivé, je to jedno z najslnečnejších miest v Európe. Najteplejšie obdobie vás pochopiteľne čaká v letných mesiacoch, kedy sa denná teplota pohybuje v rozmedzí 23-27°C. Pokojne sa sem vydajte aj v septembri alebo októbri, veľké teplotné rozdiely vás čakať nebudú.

Čo treba vidieť v Lisabone

Po príchode do Lisabonu vás možno prekvapia dve veci. Tou prvou je letisko, ktoré sa nachádza skutočne takmer v centre mesta. Tá druhá vec je fakt, že Lisabon nie je obrovské mesto, a teda ho pokojne môžete prejsť pešo, čo vám určite odporúčame, alebo sa previezť magickou starodávnou električkou. To vám v podstate tiež odporúčame.

Čo treba vidieť v Lisabone

shutterstock_160977977

Z historických pamiatok určite nevynechajte Castelo do Sao Jorge. Ide o najvyššie položenú historickú pamiatku v Lisabone a výhľad odtiaľto je niečo, čo si z Lisabonu budete odnášať s úsmevom na tvári.

Čo treba vidieť v Lisabone

Ďalšiu vec, ktorú si určite choďte pozrieť za každého počasia sú lisabonské mosty. Najprv most moreplavca Vasco de Gama. Ide o najdlhší most Európy, má 17 kilometrov a plní úlohu šesťpruhovej diaľnice! A druhý, Most 25. apríla. Ako keby z oka vypadol tomu zo San Francisca, čo poviete?

shutterstock_146084552

Čo treba vidieť v Lisabone

Lisabon neopustite bez návštevy Belémskej veže. Je to miesto, ktoré moreplavci vídali ako prvé, keď opúšťali Portugalsko a zároveň prvé miesto, ktoré pozorovali z diaľky, keď sa vracali naspäť. Zaujímavosťou je, že toto miesto bolo kedysi akýmsi ostrovom, no teraz je obklopené morom len vtedy, kedy je príliv.

Čo treba vidieť v Lisabone

Som v Brazílii alebo v Portugalsku? Túto otázku si môžete klásť, ak uvidíte lisabonskú sochu Krista. Je tu už od roku 1966 a inšpirovala sa spomínanou brazílskou. Ak nám neveríte, prikladáme dôkaz.

Čo treba vidieť v Lisabone

Keď už budete v Lisabone, skočte sa pozrieť k mysu Cabo da Roca. Je to najzápadnejšie miesto európskej pevniny!

cabo do roca

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

12 tatranských hotelov, ktoré sú láska na prvý pohľad https://t.co/fAK2z21DFR #dovolenky17 hodín dozadu
Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky2 dni dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky2 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 dni dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy2 dni dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky2 dni dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky2 dni dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY2 dni dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky2 dni dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore