Nájdeš nás aj na:

Novinky

TOP 5 letísk, kde najlepšie stráviš čas počas prestupov

Medzipristátia zvyčajne nie sú najobľúbenejšou časťou dovolenky, ale nemusia byť ani tou najhoršou. Nezáleží na tom, či ide o vnútroštátny alebo diaľkový let, atmosféra počas medzipristátia sa môže vyvinúť rôzne. Mnohé letiská na celom svete vložili množstvo úsilia do vylepšení, aby zvýšili spokojnosť zákazníkov. Podľa prieskumu portálu Simple Flying je toto 5 letísk na svete, kde sa dá najlepšie stráviť čas počas čakania na prípojný let.

Reklama

5. Atlanta, Georgia, USA – Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson

Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson je druhé letisko na svete, ktoré slúži ako hlavný uzol leteckej spoločnosti Delta. Nachádza sa tu viac ako 180 gateov. Vzhľadom na množstvo turistov, ktorí tadiaľto prechádzajú, je toto letisko vynikajúcou voľbou, ako si užiť medzipristátie s pohostinnosťou. Podobne, ako na mnohých veľkých letiskách môže byť obtiažne nájsť si cestu ku svojmu gateu. Veľkou výhodou atlantského letiska je práve nadzemná električka, ktorá preváža turistov na veľké vzdialenosti medzi terminálmi do gateov. V každom termináli sa nachádzajú rôzne reštaurácie a stravovacie zariadenia a najmenej 200 obchodov. Ak si príliš unavený/á na nakupovanie, môžeš si rezervovať MinuteSuite a zdriemnuť si.

letisko atlanta

4. Hongkong, Čína – Medzinárodné letisko Hongkong

Hongkong je futuristické mesto a jeho letisko to len potvrdzuje. Rozhodne nie je obyčajné. Samozrejme, ak chceš, môžeš sa zdržiavať v Starbuckse ako priemerný turista, ale prečo to robiť, keď máš možnosť nakupovať a skúšať si oblečenie virtuálne prostredníctvom magických zrkadiel? Okrem toho sa tu nachádza aj kino iMax a simulátor iSports. Ak máš dlhší prestup, určite ti odporúčame odviesť sa letiskovým metrom priamo do Disneylandu vzdialeného necelých 30 minút.

letisko hongkong

3. Mníchov, Nemecko – Medzinárodné letisko Mníchov

Mníchov je nádherné mesto, ktoré môžeš navštíviť počas celého roka, ale väčšina turistov sem prichádza práve počas vianočných trhov. Avšak tí cestujúci, ktorí tu čakajú na prípojný let, nemusia ani opustiť letisko, aby sa nabažili vianočnej atmosféry. Letisko má totiž vlastný vianočný trh, klzisko, kolotoč a nechýbajú tu ani dobroty ako varené víno a cukrovinky. Ak však prídeš na letisko mimo vianočnej sezóny, môžeš si tu skrátiť čas hraním minigolfu alebo si vychutnať film priamo v kine. Samozrejme, aké by to bolo mníchovské letisko, keby nemalo vlastnú pivnú záhradu a pivovar. Ak si chceš zdriemnuť počas medzipristátia, objednaj si lôžko v NapCab.

letisko mnichov

2. Amsterdam, Holandsko – Medzinárodné letisko Schiphol

Amsterdamské letisko je dôležitým dopravným uzlom a zároveň jedným z centrálnych letísk v Európe. Návštevníci tu nájdu širokú škálu reštaurácií, ale najmä veľa spôsobov, ako sa zabaviť. V Amsterdame si priamo na letisku môžeš prezrieť múzeum umenia s obrazmi od svetoznámych umelcov, ako napríklad majstrovské diela od Van Gogha. Ak si chceš oddýchnuť, nájdeš tu aj krytý park so zvukmi prírody alebo sa môžeš previesť na jedinečných bicykloch, ktoré ti počas jazdy nabijú telefón.

letisko amsterdam

1. Dubai, UAE – Medzinárodné letisko v Dubaji

Každý, kto bol v Dubaji, by sa nemal čudovať, že práve toto letisko vyhralo prvé miesto. Spojené arabské emiráty si cestujúcich doslova hýčkajú. Dubajské letisko je vstupnou bránou luxusu a zároveň prvou atrakciou mesta, ktorá ti vyrazí dych hneď, ako vystúpiš z lietadla. Možnosti nakupovania sú nekonečné, nájdeš tu obchody luxusných značiek ako napríklad Tiffany, Chanel a Hugo Boss. Samozrejme nesmie chýbať duty free zóna, z ktorej určite neodídeš aspoň s jedným suvenírom. Toto letisko maximálne vyhovie aj cestujúcim s dlhým medzipristátím. Disponuje vybavením, ako je 24-hodinová posilňovňa s bazénom, vonkajšie záhrady s čerstvým vzduchom a útulné spacie kapsule, ktoré ti umožnia „popasovať sa“ s jet lagom.

letisko dubaj


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore