Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Letisko v Dohe má novinku. Tropickú záhradu s rozlohou 6-tisíc metrov štvorcových

Letisko v Dohe má novinku. Tropickú záhradu s rozlohou 6-tisíc metrov štvorcových

Dlho očakávaný projekt rozšírenia medzinárodného letiska Hamad v Dohe sa posunul do ďalšej fázy. Znamená to rozšírenie priestorov letiska a tiež otvorenie obrovskej tropickej záhrady v jeho interiéri.

Reklama

The Orchard, ktorý sa nachádza v srdci nedávno rozšíreného terminálu letiska, je krytá tropická záhrada s rozlohou 6 000 metrov štvorcových. Vodná nádrž s rozlohou 575 metrov štvorcových bude po novom jednou z hlavných atrakcií letiska. Vďaka expanzii teraz letisko môže obslúžiť viac ako 58 miliónov cestujúcich ročne. Prinášame exkluzívne fotografie novinky.

Takto vyzerá Orchard, džungľa uprostred letiska v Dohe

Portál Dohanews píše, že vďaka prirodzenému svetlu, ktoré podporuje upokojujúcu atmosféru, jedinečný dizajn oblasti umožňuje stromom a rastlinám ľahko sa prispôsobiť vnútorným podmienkam a prosperovať vo vnútri letiska.

The Orchard je vo svojej podstate krytá tropická záhrada s rozlohou 6 000 metrov štvorcových. Nachádza sa v ňom viac ako 300 stromov či 25 000 rastlín z trvalo udržateľných lesov po celom svete.

Ešte nie je všetko hotové

Nasledujúca fáza, ktorá sa začne začiatkom roku 2023, rozšíri kapacitu letiska Hamad na viac ako 75 miliónov ľudí ročne a vybuduje dve nové haly v rámci súčasného terminálu.

Letisko Hamad International v Dohe v roku 2021 získal titul najlepšieho letiska na svete. Porazilo aj niekoľkonásobného víťaza – letisko Changi v Singapore. A nielen to, získalo prvé miesto v ďalších kategóriách.

Letisko Doha je domovom nedávno vyhlásených najlepších aeroliniek na svete – Qatar Airways. Titul rozdávala agentúra Skytrax, ktorá pravidelne hodnotí letecké spoločnosti v rôznych kategoriách.

Rebríček prvých 10 letísk za rok 2021 vyzerá takto:

 1. Doha Hamad
 2. Tokyo Haneda
 3. Singapore Changi
 4. Seoul Incheon
 5. Tokyo Narita
 6. Munich
 7. Zurich
 8. London Heathrow
 9. Kansai
 10. Hong Kong

Zdroj foto: Dohanews.co

Akciové letenky Qatar Airways


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore