Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Luxusne aj v ekonomickej triede. Letenky na Maldivy s Qatar Airways od 589€!

Luxusne aj v ekonomickej triede. Letenky na Maldivy s Qatar Airways od 589€!

Maldivy sa ešte v júli opätovne otvorili pre turistov z celého sveta. Na vstup stačí Slovákom negatívny test na COVID-19 (odporúčame pozrieť kompletné podmienky k vstupu na Maldivy). A prvými aerolinkami, ktoré spustili pravidelné lety do dovolenkového raja sú Qatar Airways. Na letisko v Malé už katarské aerolinky opäť lietajú od 15. júla a na zimnú sezónu navýšili kapacitu a priniesli zaujímavé ceny na spiatočné letenky už od 589 eur.

Reklama

Poďme sa pozrieť, čo vás čaká na palube, ak letíte Qatar Airways – jednou z najlepších leteckých spoločností na svete.

Do Dohy na krídlach Dreamlineru

Qatar Airways sú jedny z mála aeroliniek na svete, ktoré počas koronakrízy prakticky neprestali lietať. Aj dnes táto letecká spoločnosť zabezpečuje výborné spojenia medzi Dohou a najobľúbenejšími destináciami sveta. Z letiska Viedeň i z letiska Budapešť sa lety do Dohy operujú štyrikrát týždenne na krídlach super moderného Boeingu 787-8 Dreamliner, prípadne sa na linke objavuje aj obľúbené Airbusy A320-A330. Z Dohy sa dá s rýchlym prestupom cestovať ďalej na na dovolenku na Maldivy.

Pri letenkách Qatar Airways z Viedne i Budapešti majú cestujúci pohodlný prestup v Katare – cestou tam aj späť majú dostatok času na presun i prípadné nákupy či relax.

Cesta z Viedne do Dohy trvá približne päť hodín, počas ktorých bude o vás výborne postarané už aj v ekonomickej triede. To isté platí aj o lete z Dohy na Maldivy, ktorý trvá približne šesť hodín. Stihnete si pozrieť pár filmov, ochutnať skvelé jedlá, prémiové pitie a zažijete jedinečné okamihy – dovolenka s Qatar Airways skutočne začína už nástupom do lietadla. My v redakcii sme sa o tom presvedčili už hneď niekoľkokrát.

Batožina – dostatočné množstvo pre každého

Ekonomická trieda Qatar Airways umožňuje cestujúcim vziať na palubu 1 kus 7kg príručnej batožiny a 2 kusy podpalubnej batožiny, ktoré môžu spoločne vážiť do 25 kg. Rozmery príručnej batožiny: 1 kus do 7kg (50cm x 37cm x 25cm).

Batožinové limity v biznis triede Qatar Airways sú ešte štedrejšie. Cestujúci v biznis triede môžu mať na palube 2 kusy príručnej batožiny, ktoré môžu spoločne važiť do 15 kg a 2 kusy podpalubnej batožiny, ktoré môžu spoločne vážiť do 40 kg.

Viac priestoru než kedykoľvek predtým ocenil aj SKYTRAX

Prispôsobte si sedenie a relaxujte na jednom z najširších sedadiel v leteckom priemysle navrhnutom tak, aby vám prinieslo nadštandardný priestor a pohodlie. Teraz máme na mysli štandardné sedenie v ekonomickej triede.

Cestujúci majú tú možnosť (a to šťastie), že sedia v sedadlách, ktoré sú jedny z najpriestrannejších na celom svete. V porovnaní s tým, na čo sme z ekonomických tried zvyknutí, ide o kráľovskú pohodu, a (aj) vďaka opierke hlavy sa v nich dá komfortne spať, nezávisle od výšky cestujúceho.

Teraz na chvíľu zabudnime na ekonomickú triedu a pozrime si biznisku. Qatar Airways majú úžasné sedadlá, ktoré si viete nastaviť do vodorovnej polohy a ku každému sedadlu vám letušky prinesú aj paplón či vankúše pre dokonalý komfort a vám nič iné neostáva, len si vybrať, kedy chcete jesť a aký film si k jedlu zapnete. Síce sa môže zdať, že polohovanie sedadla je iba taká malá výhoda počas cesty lietadlom, pre mnohých je to jeden z hlavných dôvodov pre výber biznis triedy namiesto ekonomickej. Qatar Airways v tomto ohľade ponúkajú dokonalé súkromie.

Biznis trieda Qatar Airways aj za svoje sedadlá získali titul „najlepšie na svete“ (od Skytraxu). Cestujúci si svoje sedadlo môže premeniť na elegantný pracovný priestor alebo útulnú minispálňu s tým, že vďaka veľkému úložnému priestoru má všetky svoje veci po ruke. Osvetlenie je príjemné, ale má aj svoju užitočnú funkciu: LED lampy sú nastavené tak, aby pomohli vyrovnať sa s časovým posunom.

Samozrejmosťou po príchode na miesto resp. usadení sa je amenity kit – personál vám priniesie luxusný kozmetický balíček.

Palubný servis ohúri od Viedne až po Maldivy

Ešte pred samotným odletom sa pasažieri môžu osviežiť čerstvou pomarančovou a jablkovou šťavou alebo minerálkou. Patrí k tomu aj zvlhčená vreckovka, ktorá sa rozdáva počas cesty viackrát. Áno, stále platí, že sme v ekonomickej triede. Túto službu ostatné letecké spoločnosti ponúkajú iba vo vyšších triedach. Avšak ten, kto stúpi na palubu Qataru, sa musí cítiť výborne, nezávisle od toho, aký typ letenky má zakúpený.

V ekonomickej triede dostane cestujúci na linke Viedeň/Budapešť – Doha a Doha – Maldivy štandardný servis – predjedlo, hlavný chod, dezert, snack a tiež neobmedzené množstvo nápojov.

Jedlo v ekonomickej triede Qatar Airways:

Jedlo v biznis triede Qatar Airways:

S pokojným svedomím by sme mohli nazvať tento odsek ako nebeské chute. Okrem toho, že budete mať možnosť ochutnať rôzne jedlá, chvályhodná je aj ponuka nápojov – alkoholických a nealkoholických. Ak máte špeciálnu diétu, maximálne 24 hodín pred odletom si môžete vyžiadať jedlo vyhovujúce vašim požiadavkám. Novinkou v ponuke Qatar Airways je kompletné vegánske menu, ktoré si už po novom netreba rezervovať vopred.

To, čo sa z kuchyne Qatar Airways dostane na vašu širokú tácku, by sa dalo takto charakterizovať: chutné jedlá od špičkových kuchárov a špičkové vína. Takým stabilným bodom gastronomického zážitku je čerstvé, ručne robené pečivo s maslom a olivovým olejom. Ale nebojte sa, to nie je všetko. Na svojej ceste na Maldivy si vychutnáte famózne menu s predkrmom, hlavným chodom a dezertom. Jedno také menu vás čaká na ceste do Dohy, jedno na Maldivy.

Nuda nemá šancu, baviť vás budú najnovšie filmy i Wi-Fi

Hodinový, šesťhodinový alebo ešte dlhší let – čas prestanete vnímať. Bude to tak vďaka zábavnému systému s najnovšími filmami z dielne hollywoodskych režisérov ale aj klasikami kinematografie, obľúbenými seriálmi, športovými kanálmi, hrami pre deti a dospelých. Ponuka viac ako 4000 zábavných programov zabezpečí to, že sa vám po prílete možno ani nebude chcieť vystúpiť z lietadla.

Dlhé lety bývajú nočnou morou malých detí a ich rodičov. Qatar spraví všetko pre to, aby tento pocit nikto nespájal s jeho letmi. Zábavný systém tiež obsahuje programy pre deti.

Qatar Airways sú prvou leteckou spoločnosťou v Ázii, ktorá vybaví stovku lietadiel vysokorýchlostným internetom. Aj vďaka tomuto míľniku katarské aerolinky ponúkajú bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet počas celého letu až do 2. januára 2021. Stačí sa počas letu Dreamlinerom pripojiť na sieť Oryx Comms. Táto služba je dostupná pre všetkých cestujúcich na vybraných letoch.

Medzinárodné letisko Hamad v Dohe

Hammad v Dohe je piate najväčšie letisko na svete a jedno z najmodernejších na svete. Počas koronakrízy sa tamojšie autority rozhodli prísť s inováciami vďaka, ktorým sa toto letisko stalo aj jedným z najbezpečnejších na svete. Letisko v Dohe ponúka bezkontaktný check-in, resp. prechod k vášmu ďalšiemu letu a dodržiava vysoké hygienické štandardy.

Prednostný nástup do lietadla cez špeciálny vchod je samozrejmosťou v prípade leteniek biznis triedy. Rovnako ako vstup do exkluzívnych salónikov na všetkých letiskách v rámci letenky.

K dispozícii je aj tento rok množstvo reštaurácií s exotickými jedlami, luxusný tovar, kozmetika, nové kolekcie rôznych značiek a napríklad aj gigantickým macík uprostred letiska.

Zdroje fotiek: qatarairways.com, navjot-singh.com

Na Maldivy za špeci ceny s Pelikánom

Leťte jednou z najlepších biznis tried na svete – v predaji sú Maldivy s cenovkou od 2 769 eur. Ponuka je samozrejme limitovaná, takže ak si chcete splniť svoj sen, neváhajte! Stačí vám letieť v ekonomickej triede? Aj to je výborná voľba, nech sa páči, cena začína na 589 eurách pri letenkách z Budapešti a 679 eurách pri letenkách z Viedne.

Na Maldivy s Qatar Airways

Vstup voľný, pri návrate zatiaľ izolácia

Na Maldivy môžu lietať z Viedne alebo Budapešti počas zimy aj slovenskí turisti. Od 15. júla majú zahraniční turisti povolený vstup do krajiny bez potreby karantény alebo negatívneho test na COVID-19.

Slovenskí epidemiológovia zatiaľ nezaradili Maldivy na zoznam zelených resp. bezpečných krajín a tak po návrate z Maldív Slováci musia absolvovať domácu izoláciu a najskôr na 5. alebo 6. deň test na COVID-19.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (2 votes)
  Komentáre

  Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

  Odporúčame

  Horúce #PELIPECKY

  Novinky a správy zo sveta cestovania

  Istanbul z Budapešti od 105€ (priamy let Wizz Air) https://t.co/267K5Jjmk0 #letenky5 hodín dozadu
  TOP atrakcie a zážitky v Abu Dhabi (14 tipov na aktivity a letenky na máj od 95€) https://t.co/hJKU7153lt #cestopisy5 hodín dozadu
  MEGAPECKA: Thajsko z Atén v hlavnej sezóne za 379€! https://t.co/bwxUU5Sq0D #letenky8 hodín dozadu
  Bez testu, očkovania i karantény: 150 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky10 hodín dozadu
  Lacné letenky na Maltu: leť na jar za 52€! https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy10 hodín dozadu
  Zaži Londýn na jar: leť z Košíc alebo Bratislavy od 41€! https://t.co/4QQPKKFJYD #letenky10 hodín dozadu
  Slovak Lines pridali ďalší spoj na letisko Viedeň. Využiješ ho, ak priletíš o polnoci https://t.co/OmRMW3RHxx #novinky10 hodín dozadu
  Slnečné Korfu na jar z Viedne za výborné ceny: Spiatočne od 49€! https://t.co/JjgstDcDTx #letenky10 hodín dozadu
  15 dní na Srí lanke: spoznaj ostrov plný vôní a farieb so všetkým za 1999€ https://t.co/tg8JXP2rho #dovolenky1 deň dozadu
  Pribudla nová linka z Bratislavy: litovské mesto Kaunas 3-krát týždenne, letenky sú od 38€! https://t.co/Z8Z3i3ITIE #letenky1 deň dozadu

  Odporúčame tiež:

  Advertisement
  Advertisement
  Hore