Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Posledné voľné miesta: Maldivy luxusne v ekonomickej triede s Qatar Airways za 569€!

Posledné voľné miesta: Maldivy luxusne v ekonomickej triede s Qatar Airways za 569€!

Bezkonkurenčný luxus, ohromujúce pláže s bielym pieskom a úžasný podmorský svet. Maldivy sú jasnou voľbou pre dovolenku, ktorú si chcete pamätať na celý život. A na toto nádherné miesto môžeš teraz letieť jednou z najlepších leteckých spoločností na svete za perfektných 569 eur. V ponuke aj jemne drahšia alternatíva za 639€ s expresne rýchlymi prestupmi. Vyber si z množstva termínov (aj počas hlavnej sezóny) a rezervujte čím skôr. Výpredaj na Maldivy s Qatar Airways sa čoskoro končí.

Reklama

Do Dohy na krídlach Dreamlineru

Qatar Airways sú jedny z mála aeroliniek na svete, ktoré počas koronakrízy prakticky neprestali lietať. Aj dnes táto letecká spoločnosť zabezpečuje výborné spojenia medzi Dohou a najobľúbenejšími destináciami sveta. Z letiska Viedeň i z letiska Budapešť sa lety do Dohy operujú štyrikrát týždenne na krídlach super moderného Boeingu 787-8 Dreamliner, prípadne sa na linke objavuje aj obľúbené Airbusy A320-A330. Z Dohy sa dá s rýchlym prestupom cestovať ďalej na na dovolenku na Maldivy.

Pri letenkách Qatar Airways z Viedne i Budapešti majú cestujúci pohodlný prestup v Katare – cestou tam aj späť majú dostatok času na presun i prípadné nákupy či relax.

Cesta z Viedne do Dohy trvá približne päť hodín, počas ktorých bude o vás výborne postarané už aj v ekonomickej triede. To isté platí aj o lete z Dohy na Maldivy, ktorý trvá približne šesť hodín. Stihnete si pozrieť pár filmov, ochutnať skvelé jedlá, prémiové pitie a zažijete jedinečné okamihy – dovolenka s Qatar Airways skutočne začína už nástupom do lietadla. My v redakcii sme sa o tom presvedčili už hneď niekoľkokrát.

Batožina – dostatočné množstvo pre každého

Ekonomická trieda Qatar Airways umožňuje cestujúcim vziať na palubu 1 kus 7kg príručnej batožiny a 2 kusy podpalubnej batožiny, ktoré môžu spoločne vážiť do 25 kg. Rozmery príručnej batožiny: 1 kus do 7kg (50cm x 37cm x 25cm).

Batožinové limity v biznis triede Qatar Airways sú ešte štedrejšie. Cestujúci v biznis triede môžu mať na palube 2 kusy príručnej batožiny, ktoré môžu spoločne važiť do 15 kg a 2 kusy podpalubnej batožiny, ktoré môžu spoločne vážiť do 40 kg.

Viac priestoru než kedykoľvek predtým ocenil aj SKYTRAX

Prispôsobte si sedenie a relaxujte na jednom z najširších sedadiel v leteckom priemysle navrhnutom tak, aby vám prinieslo nadštandardný priestor a pohodlie. Teraz máme na mysli štandardné sedenie v ekonomickej triede.

Cestujúci majú tú možnosť (a to šťastie), že sedia v sedadlách, ktoré sú jedny z najpriestrannejších na celom svete. V porovnaní s tým, na čo sme z ekonomických tried zvyknutí, ide o kráľovskú pohodu, a (aj) vďaka opierke hlavy sa v nich dá komfortne spať, nezávisle od výšky cestujúceho.

Palubný servis ohúri od Viedne až po Maldivy

Ešte pred samotným odletom sa pasažieri môžu osviežiť čerstvou pomarančovou a jablkovou šťavou alebo minerálkou. Patrí k tomu aj zvlhčená vreckovka, ktorá sa rozdáva počas cesty viackrát. Áno, stále platí, že sme v ekonomickej triede. Túto službu ostatné letecké spoločnosti ponúkajú iba vo vyšších triedach. Avšak ten, kto stúpi na palubu Qataru, sa musí cítiť výborne, nezávisle od toho, aký typ letenky má zakúpený.

V ekonomickej triede dostane cestujúci na linke Viedeň/Budapešť – Doha a Doha – Maldivy štandardný servis – predjedlo, hlavný chod, dezert, snack a tiež neobmedzené množstvo nápojov.

Jedlo v ekonomickej triede Qatar Airways:

Jedlo v biznis triede Qatar Airways

S pokojným svedomím by sme mohli nazvať tento odsek ako nebeské chute. Okrem toho, že budete mať možnosť ochutnať rôzne jedlá, chvályhodná je aj ponuka nápojov – alkoholických a nealkoholických. Ak máte špeciálnu diétu, maximálne 24 hodín pred odletom si môžete vyžiadať jedlo vyhovujúce vašim požiadavkám. Novinkou v ponuke Qatar Airways je kompletné vegánske menu, ktoré si už po novom netreba rezervovať vopred.

To, čo sa z kuchyne Qatar Airways dostane na vašu širokú tácku, by sa dalo takto charakterizovať: chutné jedlá od špičkových kuchárov a špičkové vína. Takým stabilným bodom gastronomického zážitku je čerstvé, ručne robené pečivo s maslom a olivovým olejom. Ale nebojte sa, to nie je všetko. Na svojej ceste na Maldivy si vychutnáte famózne menu s predkrmom, hlavným chodom a dezertom. Jedno také menu vás čaká na ceste do Dohy, jedno na Maldivy.

Nuda nemá šancu, baviť vás budú najnovšie filmy i Wi-Fi

Hodinový, šesťhodinový alebo ešte dlhší let – čas prestanete vnímať. Bude to tak vďaka zábavnému systému s najnovšími filmami z dielne hollywoodskych režisérov ale aj klasikami kinematografie, obľúbenými seriálmi, športovými kanálmi, hrami pre deti a dospelých. Ponuka viac ako 4000 zábavných programov zabezpečí to, že sa vám po prílete možno ani nebude chcieť vystúpiť z lietadla.

Dlhé lety bývajú nočnou morou malých detí a ich rodičov. Qatar spraví všetko pre to, aby tento pocit nikto nespájal s jeho letmi. Zábavný systém tiež obsahuje programy pre deti.

Medzinárodné letisko Hamad v Dohe

Hammad v Dohe je piate najväčšie letisko na svete a jedno z najmodernejších na svete. Počas koronakrízy sa tamojšie autority rozhodli prísť s inováciami vďaka, ktorým sa toto letisko stalo aj jedným z najbezpečnejších na svete. Letisko v Dohe ponúka bezkontaktný check-in, resp. prechod k vášmu ďalšiemu letu a dodržiava vysoké hygienické štandardy.

Zdroje fotiek: qatarairways.com, navjot-singh.com

Na Maldivy s Qatar Airways


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore