Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Qatar Airways už lietajú do 100 destinácií, sľubujú najlepšiu konektivitu na svete

Qatar Airways už lietajú do 100 destinácií, sľubujú najlepšiu konektivitu na svete

Letecká spoločnosť Qatar Airways tento týždeň bude lietať už do stovky destinácií a ponúka tak aktuálne najlepšiu globálnu konektivitu spomedzi všetkých aeroliniek. Katarský vlajkový dopravca bude ďalej pridávať staro-nové trasy až do konca roka 2020. Katarské aerolinky počas pandémie v podstate nikdy neprestali lietať.

Reklama

V piatok 16. októbra spoločnosť Qatar Airways obnoví lety do bulharskej Sofie s linkou trikrát týždenne. Bulharská metropola tak bude v poradí už 100. destinácia. Qatar Airways už celkovo absolvujú 700 letov týždenne.

Do konca roka 2020 plánuje katarský prepravca pridať ďalších 25 destinácií vrátane novej trasy do San Fransisca.

Za posledný týždeň Qatar Airways navýšili počet letov do Madridu, Kodane, Štokholmu a Manchestru (17 letov za týždeň). Navyšuje počet letov aj v prípade linku do Singapuru, ktorú bude obsluhovať z Dohy dvakrát denne.

Diaľkové trasy dopravcu z Kataru budú prevádzkované lietadlami Airbus A350 a Boeing 787 Dreamliner. Superjumbo A380 zostane zatiaľ na zemi.

Okrem nových liniek katarské aerolinky na jeseň zvýšili frekvenciu aj na ďalších európskych a amerických linkách. Obsluhujú napríklad už dva lety denne do New Yorku a štyri lety denne z londýnskeho Heathrow.

Akciové letenky Qatar Airways

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx14 hodiny dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky15 hodiny dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky18 hodiny dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky20 hodiny dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy20 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodiny dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky20 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky20 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore