Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Letisko v Dohe má dezinfekčných robotov a prilby na meranie teploty

Letisko v Dohe má dezinfekčných robotov a prilby na meranie teploty

Medzinárodné katarské letisko Hamad v Dohe používa nové technológie na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich. Od 19. marca letisko zainvestovalo do robotiky a špeciálnych prilieb pre personál, ktoré pomôžu udržať cestujúcich v bezpečí a pripraviť sa na obdobie po skončení pandémie COVID-19. Celé letisko prešlo významnými zmenami na ochranu cestujúcich i personálu.

Reklama

Prilby merajú teplotu na diaľku

Nové inteligentné prilby umožňujú personálu skríning cestujúcich. Ale nebojte sa, tento neškodný prístroj vám len odmeria telesnú teplotu. Vyvinutý bol tak, aby ho pracovníci letiska mohli používať na diaľku a dodržiavali potrebný sociálny dištanc.

Katarské letisko zainvestovalo do špeciálnej technológie na báze infračerveného termického zobrazovania a bude tak vedieť bez kontaktu s cestujúcimi odhaliť prípadné ochorenie.

Dezinfekčné roboty, nové sedenie, UV čistenie batožiny

Katarské medzinárodné letisko okrem iného investovalo aj do plne autonómnych mobilných zariadení na dezinfekciu letiskových priestorov. Pomocou koncentrovaného UV-C svetla stroje čistia oblasti, kde sa pohybuje najviac ľudí. UV-C svetlo je schopné ničiť infekčné mikroorganizmy a tento model dezinfikovania používajú už aj na letisku v Hongkongu či v Seattle.

Doha sa tak snaží znížiť možnosť nakazenia sa na letisku na minimum. Oblasti, ktorými bude prechádzať najviac ľudí sa budú dezinfikovať každých 10 až 15 minút.

Letisko tiež prepracovalo systém podlahového značenia a došlo aj k prerábke oddychových sedadiel, ktoré po novom spĺňajú pravidlá bezpečného odstupu medzi cestujúcimi.

Cestujúci majú na letisku neustály prístup k ručným dezinfekčným prostriedkom. Všetkych obchody budú tiež podporovať bezhotovostné transakcie.

Podpalubná batožina bude dezinfikovaná aj cez tunely ultrafialovej dezinfekcie. Batožinové pásy sa budú pravidelne postrekovať dezinfekčným prostriedkom.

Letisko tiež využíva umelú inteligenciu a kamerové zábery, aby odhalilo prípadné porušovanie pravidiel – zameriava sa na dodrživanie nosenia rúšok, dostatočný odstup, atď.

Zdroj fotografií: Hamad International Airport

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

12 tatranských hotelov, ktoré sú láska na prvý pohľad https://t.co/fAK2z21DFR #dovolenky18 hodín dozadu
Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky2 dni dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky2 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 dni dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy2 dni dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky2 dni dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky2 dni dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY2 dni dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky2 dni dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore