Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Letisko v Dohe má dezinfekčných robotov a prilby na meranie teploty

Letisko v Dohe má dezinfekčných robotov a prilby na meranie teploty

Medzinárodné katarské letisko Hamad v Dohe používa nové technológie na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich. Od 19. marca letisko zainvestovalo do robotiky a špeciálnych prilieb pre personál, ktoré pomôžu udržať cestujúcich v bezpečí a pripraviť sa na obdobie po skončení pandémie COVID-19. Celé letisko prešlo významnými zmenami na ochranu cestujúcich i personálu.

Reklama

Prilby merajú teplotu na diaľku

Nové inteligentné prilby umožňujú personálu skríning cestujúcich. Ale nebojte sa, tento neškodný prístroj vám len odmeria telesnú teplotu. Vyvinutý bol tak, aby ho pracovníci letiska mohli používať na diaľku a dodržiavali potrebný sociálny dištanc.

Katarské letisko zainvestovalo do špeciálnej technológie na báze infračerveného termického zobrazovania a bude tak vedieť bez kontaktu s cestujúcimi odhaliť prípadné ochorenie.

Dezinfekčné roboty, nové sedenie, UV čistenie batožiny

Katarské medzinárodné letisko okrem iného investovalo aj do plne autonómnych mobilných zariadení na dezinfekciu letiskových priestorov. Pomocou koncentrovaného UV-C svetla stroje čistia oblasti, kde sa pohybuje najviac ľudí. UV-C svetlo je schopné ničiť infekčné mikroorganizmy a tento model dezinfikovania používajú už aj na letisku v Hongkongu či v Seattle.

Doha sa tak snaží znížiť možnosť nakazenia sa na letisku na minimum. Oblasti, ktorými bude prechádzať najviac ľudí sa budú dezinfikovať každých 10 až 15 minút.

Letisko tiež prepracovalo systém podlahového značenia a došlo aj k prerábke oddychových sedadiel, ktoré po novom spĺňajú pravidlá bezpečného odstupu medzi cestujúcimi.

Cestujúci majú na letisku neustály prístup k ručným dezinfekčným prostriedkom. Všetkych obchody budú tiež podporovať bezhotovostné transakcie.

Podpalubná batožina bude dezinfikovaná aj cez tunely ultrafialovej dezinfekcie. Batožinové pásy sa budú pravidelne postrekovať dezinfekčným prostriedkom.

Letisko tiež využíva umelú inteligenciu a kamerové zábery, aby odhalilo prípadné porušovanie pravidiel – zameriava sa na dodrživanie nosenia rúšok, dostatočný odstup, atď.

Zdroj fotografií: Hamad International Airport


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore