Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Letisko Hongkong predstavilo celotelovú dezinfekciu a čistiace roboty

Letisko Hongkong predstavilo celotelovú dezinfekciu a čistiace roboty

Letiská po celom svete aktuálne riešia, ako zabezpečiť po reštarte leteckej dopravy maximálnu ochranu zdravia cestujúcich a personálu. Etihad Airways nedávno predstavili špeciálne bezdotykové kiosky, ktoré dokážu merať teplotu a odhaliť príznaky vírusového ochorenia. Ďalšiu technológiu s inovatívnym dizajnom a funkcionalitou prináša letisko v Hongkongu.

Reklama

Hongkong uvádza do testovacej prevádzky zariadenie na dezinfekciu celého tela a ide o prvý pokus svojho druhu na svete. Dezinfekcia vo vnútri kabíny trvá približne 40 sekúnd a zariadenie behom nej dokáže usmrtiť všetky baktérie a mikročiastky vírusu, ktoré sa môžu nachádzať na oblečení či povrchu ľudského tela. Zároveň vám robot počas pobytu v špeciálnej kabíne okrem dezinfekcie skontroluje aj telesnú teplotu.

Ako to funguje?

Vnútorný povrch zariadenia je vybavený antimikrobiálnym povlakom, ktorý môže na diaľku zabíjať vírusy a baktérie pomocou špeciálnych technológií a „nanoihiel“, uvádza sa v oficiálnej správe.

Podľa letiska je spomínané zariadené prispôsobené tak, aby zabránilo krížovej kontaminácii medzi vonkajším a vnútorným prostredím. Takže ak ním aj prejde osoba, ktorá by potenciálne mohla prenášať vírus, šanca že sa ďalšia osoba nakazí je nulová.

Zariadenie momentálne testujú zamestnanci letiska a tiež sa školia na nové pravidlá v oblasti verejného zdravia a karantény.

Technológiu antimikrobiálneho povlaku chcú v Hongkongu použiť aj na termináloch, na kľučkách dverí, sedadlách v odletových a príletových halách, autobusoch, odbavovacích kioskoch, toaletách a výťahoch.

Na zabezpečenie dezinfekcie verejných priestranstiev a priestorov pre cestujúcich sú tiež nasadené autonómne čistiace roboty s technológiou sterilizácie vzduchu, ktorá sa používa aj v nemocniciach.

Zdroj foto: Hong Kong International Airport

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LAST MINUTE: 7 nocí v 4* hoteli s all inclusive na Rodose za 605€ https://t.co/kBn5ou6OLL #dovolenky17 hodín dozadu
Do týchto krajín sa potrebujete pred cestou registrovať (vstupné formuláre a dotazníky) https://t.co/XRUprAbDXh #novinky18 hodín dozadu
Leť na krásny Zakynthos od 60€! https://t.co/X5hPtqbjIT #letenky18 hodín dozadu
Viedeň zadarmo. Slovak Lines má Nový Travel Pass pre nekonečné cestovanie https://t.co/Rl6o4x3leL #novinky19 hodín dozadu
Havana opäť sprísňuje obmedzenia. Počet nakazených narastá https://t.co/etokIOcJvH19 hodín dozadu
Pri vstupe na Ukrajinu už Slováci nepotrebujú test ani karanténu https://t.co/bdHmHebta6 #novinky19 hodín dozadu
Európska únia aktualizovala zoznam krajín, ktoré ju môžu navštíviť https://t.co/pQabCOC34922 hodín dozadu
Hrad Windsor v Londýne otvára časť záhrady prvýkrát po desiatkach rokov https://t.co/LIJ39wWTeu #novinky22 hodín dozadu
Maurícius vyhlásil stav enviromentálnej núdze https://t.co/O6scGyYMvA #novinky22 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky23 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore