Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Kam chcú Číňania cestovať v roku 2020? Do Wu-chanu a nie je to vtip

Kam chcú Číňania cestovať v roku 2020? Do Wu-chanu a nie je to vtip

Čínske mesto Wu-chan, niekdajšie epicentrum nákazy nového koronavírusu SARS-CoV-2, naberá v Číne na popularite. Podľa poslednej cestovateľskej štúdie je práve Wu-Chan v rebríčku miest, ktoré chcú čínski turisti navštíviť na prvej priečke. Prieskum realizovala Čínska akadémia vied pre výskum v oblasti cestovného ruchu. Píše o tom CNN.

Reklama

Výsledky zverejnené 28. apríla vychádzajú z hĺbkových rozhovorov, ďalej z viac ako 15-tisíc vyplnených dotazníkov, a tiež ankety, do ktorej sa zapojili milióny ľudí na sociálnych sieťach.

Po uvoľnení pravidiel cestovania a karantény mesto Wu-Chan predbehlo Peking ako najlepšie domáce mesto na bucket liste čínskych cestujúcich. Druhé miesto v rebríčku patrí čínskemu mestu Chongqing.

Obdivujú vytrvalosť a pracovitosť ľudí Wu-Chanu

Analytici tvrdia, že skutočným dôvodom, prečo čínski občania chcú navštíviť Wu-chan, nie je len vidieť mesto, ktoré bolo prvým ohniskom nákazy – ako si mnohí môžu myslieť. Čínsky ľud podľa nich chce oceniť vytrvalosť a pracovitosť wu-chanských ľudí a podporiť ich návštevou.

Už pri spustení letiska vo Wu-Chane sme boli svedkami toho, ako letecké spoločnosti obdarúvali kvetmi všetkých zdravotníkov, ktorí sa vracali po týždňoch práce v nemocniciach domov.

Chute sa zmenili behom pár týždňov

Provincia Hubei, v ktorej sa nachádza Wu-chan, sa po pekingskej provincii stala druhou turisticky najžiadanejšou provinciou. Pred vypuknutím nákazy pritom Hubei nebol ani v prvej desiatke.

Podľa štúdie sa Shennongjia, lesná oblasť s rozlohou 3 253 štvorcových kilometrov v provincii Hubei, a Yellow Crane Tower v meste Wu-chan zaradili medzi 20 najlepších turistických atrakcií v Číne.

Prieskum ukázal aj ďalšie zaujímavosti

Medzi najvyhľadávanejšie medzinárodné turistické destinácie Číňanov pre rok 2020 patrí Thajsko, Rusko a Japonsko. Spojené štáty americké, ktoré boli pred koronakrízou na prvom mieste zoznamu, po vypuknutí choroby úplne vypadli z prvej desiatky.

U cestujúcich s deťmi v Číne je o 30 až 44% menej pravdepodobné, že budú chcieť cestovať s rodinou v roku 2020 v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Približne tretina opýtaných uviedla, že budú cestovať znova do troch až šiestich mesiacov po skončení krízy.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO13 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky14 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky15 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky17 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky18 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky18 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky19 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky19 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky20 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore